Női Amatőr NB: A TF, a Csata és a Vasas is nyert

A múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban a fővárosi csapatok közül a piros csoportban a TF és a Csata - budapesti riválissal szemben - könnyedén nyert. A fehérben a MAFC egy félidőn át tudta tartani a lépést a csoportelső Ajkával. A zöld csoportban a Vasas három negyed után talán elhitte, hogy megvan meccs, baranyai vendéglátója nagyot hajrázott, de végül a pasarétiek nyertek.

Piros csoport

TFSE - Kiss Lenke KS 97-68

Minden negyedet megnyerve aratott Gereben Dorka (20/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), Németh Alma (16 pomt, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Miháczi Dia (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Varga Barbara (13 pont - 14 mezőnykísérlet - 8 lepattanó -, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Hermann Alíz (13/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) vezérletével magabiztos győzelmet a TFSE. A helyenként ügyesen kombináló vendég Kiss Lenke KS egyes időszakokban - elsősorban a negyedik negyedben - főként Szabó Enikő (24/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz) és Opitz Kitti (10/3 pont, 4 gólpassz) eredményessége révén kiegyenlítetté tudta tenni a játékot.

ELTE-Fortis - Csata DSE 37-81

A nyeretlen sereghajtó és a veretlen éllovas összecsapásán az élen álló Csata Boros Dorka (16 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kocsis Fanni (15/3 pont), Pálinkás Enikő (12 pont, 4 lepattanó) és Angyal Barbara (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építve gond nélkül juttatta érvényre a papírformát. Az ELTE-Fortis csapatából egyedül Hizsnyik Dóra (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 szerzett, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Fehér csoport

MAFC-Ajka Cserpes Trudi 56-80

Az első félidőben még Fülep Csilla (16/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Tápai Andrea (11/9 pont) és Horváth Enikő (10/6 pont, 3 gólpassz) vezérletével tartotta a lépést a MAFC a veretlen listavezető ajkai együttessel. Szünet után azonban fölénybe került az Ajka, amely a lepattanóharcot óriási fölénnyel, 63-34-re nyerve újabb magabiztos győzelmet aratott.

Zöld csoport

Fonti Trans-Petőfi SE - Vasas Akadémia 69-73

A találkozót megelőző napon a Vasas több kulcsjátékosa is Sopronban vendégszerepelt a bajnok elleni élvonalbeli találkozón. Annak a fáradtsága azonban az első 30 percben nem látszott meg Dombai Rékán (24/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Mérész Beatrixen (17 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz). Tóth Franka (10 pont, 11 lepattanó) hasznos játéka, dupla-duplája is kellett ahhoz, hogy a pasarétiek jó játékukkal 18 pontos előnyt szerezzenek a harmadik negyed végére. A záró etapban aztán óriásit hajrázva a 39. percben 2 pontra feljött a hazai együttes, sőt, volt labdája az egyenlítéshez. Ezzel azonban nem tudott élni, Tóth Franka találata biztosította be a Vasas sikerét ezen a végén izgalmassá váló találkozón.

MTK Budapest - Dávid Kornél KA 58-76

Minden negyedet elveszítve - volt amelyet 1, akadt, amelyet 8 ponttal - maradt alul az MTK második csapata a fehérváriakkal szemben. A fővárosi fiatalok közül a csapata pontjainak egy híján a felét szerző Wéber Fruzsina (28 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) időnként magára maradt pontszerzésben, Szeitl Vanessza 12 ponttal - 15 mezőnykísérletből -, 4-4 lepattanóval és szerzett, valamint 7 eladott labdával zárta az összecsapást.