Női Budapest A: BEAC-Bics óriási bravúrja

Egyetlen - igaz, hatalmas - meglepetés született a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában

Egyetlen - igaz az hatalmas - meglepetés született a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában: az alsóházban tanyázó, a 10. helyen álló BEAC-Bics legyőzte az éllovas BME-MAFC együttesét.

Hiába adta Prohászka Dóra (34/3) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a BEAC-Muff csapata - amelyből Balogh Júlia 12/6, Foyta Dorottya 10/6, Balogh Ramóna pedig 10 pontig jutott, a vendéglátó Kiss Lenke KS két 9, egy-egy 8, és 7 pontos teljesítménnyel alátámasztva az Opitz Petra (16)-Nagy Andrea (14/3)-Szabó Enikő (12/6) trió vezérletével 90-78-ra nyerte a nem kimondottan a védekezésről szóló összecsapást.
A teljes dobólista itt érhető el!

Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot elsősorban Hizsnyik Dóra (19/9), Varga Zsófia (14) és Varga Anna (11/3) eredményességére építve az NKE ELTE csapata 64-48-ra verte a Szilágyi Gabriella (16)-Turnár Ildikó (12) kettős vezette BEAC-Budafok csapatát.

Az első 3 negyedet ha szűken is, de megnyerte a Kléner Kata (21/12)-Széky Krisztina (13/9)-Kratochvill Dóra (10) hármasfogat "húzta" Törekvés a Balogh J. (13/9), Prohászka D. (13), Soós Edit (12/3) és Nyitrai Katalin (12) vezette BEAC-Muff otthonában. 2 perccel a befejezés előtt biztos győztesnek látszott a 8 ponttal vezető vendég együttes, ám a hazaiak egy huszáros 9-2-vel 1 pontra feljöttek. A végjátékban azonban büntetőt is elhibáztak, így végül a Törekvés 64-63-ra megnyerte az izgalmas mérkőzést.

A 30-5-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Rozsics Lilla (20/12), Tarnai Kata (19/9), Horváth Enikő (17/9), Fülep Csilla (13/6) és Katja Bondarcsuk (11) ponterősségére építve a BME-MAFC 12 triplát szerezve fölényes, 97-56-os győzelmet aratott a szigetszentmiklósi székhelyű BKG DSE ellen.

Minden negyedet megnyerve aratott Ujváry Judit (22), Kosjár Katalin (19), Szuchy Márta (14) és Kranjecz Zsuzsa (13/3) vezérletével fölényes, 78-48-as győzelmet a BLSE-Csata  a Váits Petra (13/3)- Lanczkor Nikolett (11/3)-Veres Orsolya (10) trió vezette BEAC-Bics otthonában.

Az előző összecsapáshoz hasonló koreográfia alapján verte elsősorban Nagy Anna (14), Darvas Dóra (11) és  Gróf Tímea (10) eredményes játékára építve az MTK 76-35-re a Szolnoki Sportcentrum együttesét.

35 percig irányítva a játékot Padányi Réka (20/6), Szilágyi G. (12) és Turnár I. (11) vezérletével a BEAC-Budafok 61-55-re győzött a hajrában 10 ponton belülre kerülő Lutche Klaudia (14/3), Mihalik Janka (13) és Gróf T. (11) vezette MTK otthonában.

Végig fölényben játszva Hetényi Viktória (21), Béres Eszter (18) és Dőry Viktória vezérletével az ICO simán 65-36-ra győzött a Szolnoki Sportcentrum csapata ellen.

Ellentétes félidők mérkőzésén az NKE ELTE Hizsnyik D. és Varga A. (19/3-19/3), valamint Martina Aho (17) vezérletével az első félidőben 14 pontos előnyt szerzett a Kiss Lenke KS otthonában. Szünet után azonban a hazaiak Nagy A. (22/3), Opitz P. (20), Lajkó Dóra (11/9) és Szabó E. (10/3) ponterősségére alapozva fordítottak és végül 83-77-re megnyerték a színvonalas találkozót.

Hatalmasat hajrázva, a záró etapot 22-9-re megnyerve győzött Orosz Anett (19/9), Opitz Kitti (13) és Szabó E. (11/3) vezérletével 67-62-re a Kiss Lenke KS a Turnár I. (24/3)-Padányi R. (13/9)-Bíró Anikó (10) trió vezette BEAC-Budafok otthonában.

Végig kiélezett, szoros találkozón elsősorban a Kosjár K. (24)-Kranjecz Zs. (14)-Ujváry J. (10) trió jóvoltából a BLSE Csata 60-57-re győzött a Prohászka D. (17/3), Balogh J. (11/9) és Soós E. (11/3) vezette BEAC-Muff otthonában.

Óriási meglepetésre a két középső negyedben a játékot irányító, a Varga Fanni (11)-Rátkai Zsófia-Árvay Júlia (10-10) trió vezette, az alsóházban tanyázó BEAC-Bics "elkapta" és 51-49-re legyőzte az elsősorban Horváth E. (12/6), Fülep Cs. és Tarnai K. (10/3-10/3) és Horváth Anna (10) pontjaira építő éllovas BME-MAFC csapatát.

A 21-10-e megnyert negyedik negyedének, valamint elsősorban Nagy Viktória (27) és Béres E. (12) eredményességének köszönhetően az ICO 62-49-re győzött a Gróf T. (15)-Serfőző Viktória (10) duó vezette MTK otthonában.