Női Budapest A: MTK, MAFC: egy-egy győzelem és vereség

Színvonalas, szoros mérkőzésekkel kezdődött a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportja.

Színvonalas, szoros mérkőzésekkel kezdődött a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportja. Igazán nagy, 20 pont fölötti különbséggel végződő összecsapás nem is volt a bajnokság elején. A MAFC és az MTK már két-két meccset játszott le - felemás mérleggel.

MAFC-BEAC-Bics 58-39
A 20-8-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Tarnai Kata (15/9) és Lutche Klaudia (12/3) eredményességének köszönhetően a MAFC magabiztos győzelmet aratott a Varga Fanni (12/3)-Rátkai Zsófia (12) duó vezette BEAC-Bics ellen.

ICO - Kiss Lenke KA 57-62
Végig szoros, kiélezett találkozón elsősorban Mészáros Anna (18/6), Berényi Luca és Nagy Andrea (12-12), valamint Bihari Anna (10/3) jóvoltából a fiatal vendégcsapat kerekedett felül a Nagy Viktória (17) és Dőry Viktória (11/3) találataira építő ICO ellen.

BEAC-Budafok -MTK Budapest 70-67
Fordulatos, izgalmas mérkőzésen a Hegedűs Mónika (28)-Turnár Ildikó (21) duó vezérletével a hazaiak nyertek a Földi Anna (17/3 pont) és Munkácsi Éva (10/6) eredményes játékára építő vendégcsapat ellen.

Törekvés SE - MAFC-BME 81-73
Ellentétes félidők mérkőzésén a Czintos Boglárka (19/6)-Széky Anna (11)-Kléner Kata (10/6) trió vezetésével a Törekvés a szünetben megszerzett 16 pontos előny felét megőrizve verte a Fülep Csilla (27/3) és Keszthelyi Nóra (13) ponterősségére építő MAFC csapatát.

BEAC-Bics - BLSE A 51-66
Sziráki Edit (11) és Böröcz Anita (10) vezérletével egy negyed után 5, egy félidő után pedig 1 ponttal a hazaiak vezettek, A második félidő már Kosjár Kata (22) és Kranjecz Zsuzsa (18) eredményes játéka révén a vendégeké volt, fordított, s végül biztosan nyert a BLSE A együttese.

MTK Budapest - BEAC-Muff 67-56
Az első félidőben szerzett 11 pontos előnyét megtartva Kelemen Barbara (17), Nagy Anna (12/3) és Földi A. (10) vezérletével az MTK győzött. A vendégek a második félidőben esősorban Prohászka Dóra (16/6), Soós Edit (12) és Balogh Ramóna (11/3)  révén kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, de a hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.