Női Budapest A-csoport: megtorpant a MAFC-BME

Két rangadót is elvesztett, így visszaesett a 3. helyre a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját sokáig vezető MAFC-BME

Március végén két rangadót is elveszített, így visszaesett a 3. helyre a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját sokáig vezető MAFC-BME együttese. Jelenleg a BLSE-Csata csapata áll az élen, izgalmas hajrá várható

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 12 pontos hátrányban lévő Törekvés Széky Anna (17), Kléner Kata (16/9), Boksay Katalin (16) és Kratochvill Dóra (11) vezérletével szünet után fordított, s végül hatalmas csatában 77-76-ra legyőzte a Nagy Andrea (19), Szabó Enikő (17/15), Orosz Anett (12/3) és Opitz Kitti (11) vezette Kiss Lenke KS csapatát.
A teljes dobólista itt elérhető!

Bár csupán az első negyedet nyerte meg - igaz azt 29-14-re - a Varga Fanni (17)-Váits Petra (16/6)-Rátkai Zsófia-Árvay Júlia (13-13) kvartett által "húzott" BEAC-Bics, ez elég volt egy 64-57-es győzelemhez a Kiss Dalma (16) és Gróf Tímea (13) vezette MTK ellen.

Nagy Viktória (21), Hagara Zsuzsanna (14) és Gaál Dorottya (11/3) vezérletével szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve az ICO biztosan 63-44-re verte a második félidőt elsősorban Szilágyi Gabriella (18) és Bíró Anikó (12) révén kiegyenlítetté tevő BEAC-Budafok együttesét.

A 25-5-re megnyert második negyednek, valamint elsősorban Orosz Anett (28/6), továbbá Nagy Andrea (11) eredményességének köszönhetően a Kiss Lenke KS biztosan, 76-57-re nyerte a Tarnai Kata (12/6) vezette MAFC-BME elleni rangadót.

Két nappal a KLKS elleni veresége után az ELTE NKE együttesétől vendéglátóként kapott ki a MAFC-BME, amelyből az ELTE-NKE ellen egyedül Horváth Enikő (10/3) érte el a 10 pontot, így a Varga Anna (16/6)-Hizsnyik Dóra (15)-Martina Aho (11) trió vezette vendégek 58-50-re győztek.

Bár a 3. negyedben hullámvölgybe került, összességében Sütő Brigitta (20), Kosjár Katalin (19/3) és Dénes Enikő (13) vezérletével a BLSE Csata biztosan, 63-47-re nyert a Szolnoki Sportcentrum együttese ellen.

A 21-8-ra megnyert második negyedre, valamint főként Prohászka Dóra (21), Balogh Júlia (15/9), Balogh Ramóna (15/3) és Soós Edit (10) eredményességére építve a BEAC Muff 66-51-re verte a Szolnoki Sportcentrum együttesét

A záró szakaszban érvényre juttatva törekvéseit a Törekvés a Czintos Boglárka (13)-Kléner K. (11/9)-Kratochvill D. (11) trió vezérletével 65-52-re győzött a Padányi Réka (22/9)-Konrády Ildikó (11/3) kettős vezette BEAC-Budafok otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Gróf T. (20/3)-Serfőző Viktória (18) kettős vezette MTK 5 pontot megőrizve szünetbeli 18 pontos előnyéből 65-60-ra legyőzte a szigetszentmiklósi székhelyű BKG DSE csapatát.