Női Budapest B: BLSE diadal a Csepel elleni rangadón

Szoros összecsapáson kerekedett a Csepel csapata fölé a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjának csúcsrangadóján a BLSE.

Negyedet sem veszítve, mégis végig kiélezett, szoros összecsapáson kerekedett a Csepel csapata fölé a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjának március végi csúcsrangadóján a BLSE. A csoport harmadik élcsapata, a Külker nem hibázott, így továbbra is éles a versenyfutás a bajnoki címért

Végig szoros, kiélezett, küzdelmes mérkőzésen a BLSE Kiss Diána (12) vezérletével 42-39-re nyert a BEAC Senior csapatának otthonában. A hazaiak legeredményesebb játékosa Hidas Andrea volt, aki 9 pontig jutott.
A teljes dobólista itt érhető el!

A 23-10-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Zemlényi Dóra (28/12), Herjeczki Patrícia (20/6), Kovács Réka (12) és Morvai Zsuzsanna (11/3) eredményességére építve a Pénzügyőr 81-63-ra győzött az Éliásné Iliás Eszter-Fogas Ildikó (12-12) vezette BEAC Senior otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig 14 pontos előnyt szerző BEAC Dzsoni Angyalai csapata Gruber Nikolett (17/3), Köves Adél (14), Köves Mira és Mecséri Alexandra (10-10) vezérletével 70-69-re legyőzte a Kovács Laura (22), Ignácz Bernadett (18) és Hamzi Virág (10) ponterősségére alapozó KLKS Junior együttesét.

Szünetben még a Május Eszter (189)-Magdalena Teidelt (10) kettős vezette Józsefvárosnak volt minimális előnye, de térfélcsere után elsősorban Szitár Zsófia (14/6), Bóna Szabina (11) és Oswald Réka (11) révén már a vendéglátó Híd Unió csapatának akarata érvényesült, amely végül 56-48-ra győzött.

Három negyedet ha szorosan is, de megnyerve, a negyedikben pedig döntetlent játszva a BLSE Turiné Megyeri Nóra (13), Kiss D. (12) és Dely Szilvia (11) eredményes játékára alapozva 57-49-re megnyerte a Gebri Orsolya (17/9)-Kovács Borbála (15/6) kettős vezette Csepel otthonában rendezett csúcsrangadót.

A Pénzügyőr a Herjeczki P. (38/9)-Zemlényi D. (34/6)-Morvai Zs. (24/9) trió vezérletével a papírformának megfelelően könnyed, 124-20-as győzelmet aratott a Kölcsey Amazonok otthonában. A hazaiaktól Szöllősi Dóra volt messze a legeredményesebb, 12 pontig jutott.

A 20-4-re megnyert 3. negyeddel eldöntve a találkozót a Híd Unió csapata Kósa Zsuzsanna (14) Brauner Gyöngyi és Oswald R. (12-12) és Szitár Zs. (10) vezérletével magabiztos, 61-35-ös győzelmet aratott a Szilágyi Judit (12) vezette Viharos Szenyórák otthonában.

Küzdelmes, fordulatos találkozón elsősorban Erdődi Márta (24) és Herczeg Mónika (11) eredményessége révén a Külker 59-48-ra győzött a Májusi E. (17)-Virág Krisztina (14/9) kettős vezette Józsefváros otthonában.