Női Budapest B: nem hibáztak az éllovasok

Nem botlott a három éllovas, a Külker, a BLSE és a Csepel a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság B csoportjában

Bár a BLSE csapatánál egy ízben "rezgett a léc", végül nagyot hajrázva fordítani tudott a Treff 07 SE otthonában. Nem botlott a három éllovas, a Külker, a BLSE és a Csepel a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság B csoportjában

A 3. negyedet leszámítva Májusi Eszter (23/3), Magdalena Tiedelt (14) és Virág Krisztina (10/3) vezérletével a vendéglátó Józsefváros rá tudta kényszeríteni akaratát a Kinizsi NKK együttesére, amelyben Nagy Beatrix (24/9) időnként magára maradt a pontszerzésben, így 65-53-as hazai siker született.
A teljes dobólista itt érhető el!

Óriási hajrájának, továbbá főként Zám Eszter (15/3), Kranjecz Zsuzsa (14/6), Kiss Diána (14) és Karlócai Daniella (13) eredményessége révén tudott fordítani a BLSE az érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában és végül 63-62-re győzött.

Végig nagy fölényben játszva Kardos Kata (35), Ferentzi Noémi (26), valamit Fabini Anna és Specht Sára (20-20) vezérletével az SZPA HSE 120-15-re verte a Kölcsey Amazonok csapatát, amelynek legeredményesebb játékosa Falch Viktória volt 6 ponttal.

A 24-7-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Kiss D. (14) és Karlócai D. (10) eredményességére építve a BLSE magabiztos, 63-39-es győzelmet aratott a Májusi E. (16/3)-Majoros Dóra (10/3) kettős vezette Józsefváros ellen.

Rohodi Anna (16/9), Gebri Orsolya (16/3), Czakó Renáta (13/3) és Kovács Borbála (12/3) vezérletével a Csepel megnyugtató előnyt szerzett az első félidőben, s ezt megtartva 70-54-re győzött a Hidas Andrea (19) és Fogas Ildikó (14) vezette BEAC Senior otthonában.

Félidőben még némi meglepetésre Kovács Laura (17) és Fogarasi Krauss Flóra (13) vezette Kiss Lenke KS Junior csapatánál volt az előny az éllovas Külker otthonában, de szünet után rendezte sorait az éllovas, amely Erdődi Márta (31), Herczeg Mónika (12) és Kocsis Andrea (10) vezérletével fordított és végül 72-57-re győzött.

Három negyedet megnyert, egyben - a másodikban - pedig döntetlent játszott a Nagy B. (16)-Gyarmati Erika (10) duó vezette Kinizsi NKK, amely simán 51-24-re verte a Viharos Szenyórák együttesét, amelyből egyedül Steiner Andrea (10) érte el a 10 pontot.

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben Kováts Réka (17/9) és Mecséri Alexandra (10)  eredményességére építve 13 pontos előnyt szerző BEAC Dzsoni Angyalai ebből az előnyből 7 pontot megtartva 43-36-ra verte a Brauner Gyöngyi (16) vezette Híd Unió ellen.

Az éllovas Külker Herczeg M. (22), Cseh Karolina (20), Kárpáti Csilla (11/3) és Erdődi M. (10) ponterősségére építve az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve magabiztos, 78-55-ös győzelmet aratott a Treff 07 SE ellen.

Az első három negyedben irányítva a játékot a Pénzügyőr a Herjeczki Patrícia (30/15)-Morvai Zsuzsanna (14/6)-Jambrik Barbara-Ungi Boglárka (12-12) kvartett vezérletével simán győzte le 83-60-ra a Treff 07 SE csapatát.