Női Budapest B: Rangadót nyert a BLSE

A BLSE nyerni tudott a Külker otthonában, így most a Külker, a Csepel és a BLSE egyaránt 2-2 vereséggel áll a tabella első 3 helyén

Egy nagy rangadót rendeztek a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Ezen a BLSE nyerni tudott a Külker otthonában, így most a három élcsapat, a Külker, a Csepel és a BLSE egyaránt 2-2 vereséggel áll a tabella első 3 helyén. Az már biztosra vehető, hogy e három csapat végez a dobogón, csak a sorrend kérdéses: mögöttük 4 együttes áll 7-7 vereséggel

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen a vendéglátó Híd Unió Brauner Gyöngyi (18) vezérletével 46-45-re verte a Nagy Beatrix (17/3) és Horváth Sára (10) vezette Kinizsi NKK csapatát.
A teljes dobólista itt elérhető!

Remek hajrájának, a 20-9-re megnyert 4. negyednek, valamint elsősorban Májusi Eszter (28), Magdalena Teidelt (16) és Schneider Flóra (10) eredményességének köszönhetően a Józsefváros 75-62-re legyőzte a Herjeczki Patrícia (22/3)-Jambrik Barbara (16)-Morvai Zsuzsanna (10/3) trió vezette Pénzügyőrt.

Az első 3 negyedben eléggé alárendelt szerepet játszva a Kiács Dorina (10/6), valamint Fabini Anna és Specht Sára (10-10) vezette SZPA HSE simán, 85-53-ra kikapott az érdi székhelyű Treff 07 SE együttesétől.

Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva Kovács Borbála (19/6), Gebri Orsolya (16) és Rohodi Anna (15/3) ponterős játékára építve a Csepel 74-59-re győzött a Ferentzi Noémi (18), Abaházi Hanna (12/6) és Kardos Kata (10/3) vezette SZPA HSE otthonában.

Minden negyedet megnyerve Éliásné Iliás Eszter (20), Fogas Ildikó és Hidas Andrea (16-16), valamint Gáspár Zita (12) vezérletével a BEAC Senior simán, 78-53-ra nyerte a házirangadót a Köves Mira (15/3), Jakobszen Orsolya (13) és Köves Adél (11/9) vezette BEAC Dzsoni Angyalai csapata ellen.

A 29-4-re megnyert első negyed, valamint elsősorban Erdődi Márta (17), Bardi Krisztina (14/12), Kárpáti Csilla (14), Máté-Szentkirályi Réka (13/3) és Herczeg Mónika (13) eredményessége révén a Külker fölényes 89-48-as győzelmet aratott a Nagy B. (15/9) és Gyarmati Erika (13) vezette Kinizsi NKK otthonában.

Ignácz Bernadett (37), Tüske Annamária (20) Kovács Laura és Németh Lili (14-14) vezérletével a KLKS Junior a papírformának megfelelően fölényesen 106-18-ra nyert a Petrovszki Zsanett (9/3) vezette Kölcsey Amazonok ellen.

A 20-6-ra megnyert 3. negyedre, valamint főként Majoros Dóra (15/15) és Májusi E. (14/3) eredményességére építve a Józsefváros 49-34-re nyert a Treff 07 SE otthonában.

Ellentétes félidőket hozott a Külker-BLSE rangadó, amelyen a Kiss Diána (199-Dely Szilvia (10) kettős vezette vendég BLSE 5 kis híján "leadta" az első félidőben megszerzett 17 pontos előnyét. Az elsősorban Herczeg M. (19) és Máté-Szentkirály R. (11) jóvoltából a 38. percben 2 pontra felzárkózott a Külker, ám a végén a BLSE újítani tudott, és végül 59-54-re megnyerte a rangadót.

A 17-4-re megnyert 3. negyedre, valamint Nagy B. (26/15), Horváth S. (20) és Tóth Zsófia (13) eredményességére építve a Kinizsi NKK 68-64-re győzött a Zemlényi Dóra (25/9)-Herjeczki Patrícia (20/9) kettős vezette Pénzügyőr otthonában.

A Németh L. (24) -Kovács L. (10) kettős vezette vendéglátó KLKS Junior csupán a 3. negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a Kovács B. (33/3) és Gebri O. (24) ponterős játékára alapozó Csepelnek, így sima, 83-56-os vendégsiker született.

Hiába hajrázott hatalmasat Éliásné Iliás Eszter (11) és Sebő Júlia (10) vezérletével a BEAC Senior, az első három negyedet "uraló", Nagy B. (23/9) és Tóth Zs. (10) vezette vendéglátó Kinizsi 43-40-re nyerte a küzdelmes találkozót.

A Viharos Szenyórák - Treff 07 SE mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Herjeczki P. és Morvai Zs. (17/3-17/3), Zemlényi D. (16/6) és Beke Dorottya (14/6) vezérletével már az első negyedben eldöntve az összecsapást a vendéglátó Pénzügyőr simán, 79-39-re verte a Gaszner Andrea (11) és Szilágyi Judit (10) vezette Viharos Szenyórák csapatát.

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve Herjeczki P. (20), Zemlényi D. (13/3) és Kovács Réka (11) eredményes játékára építve a Pénzügyőr 69-52-re győzött a Brauner Gy. (15)-Garai Eszter (14) duó vezette Híd Unió otthonában.

Minden negyedet megnyerve Májusi E. (32), Virág Krisztina (12/3), Köhl Alexandra (12) és Horváth Rebeka (10/6) vezérletével a Józsefváros magabiztos, 88-45-ös győzelmet aratott a Schneider Dalma (15) és Kiács D. (13/9) vezette SZPA HSE ellen.

Az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerző SZPA HSE elsősorban Fabini A. (16), Ferentzi N. és Szokody Blanka (14-14), valamint Kardos K. (10) ponterőssége révén 69-57-re legyőzte a Kovács L. (18) és Horváth Adrienn (14/3) vezette KLKS Junior együttesét.

Nagy B. (36/3), Gyarmati E. (27) és Onyestyák Nikoletta (21) vezérletével a Kinizsi NKK fölényes, 92-24-es győzelmet aratott a pontszerzésben eléggé magára hagyott Szöllősi Dóra (16) vezette Kölcsey Amazonok otthonában

Az első három negyedben fölényben játszva Máté-Szentkirályi R. (20), Herczeg M. és Kárpáti Cs. (12-12) vezérletével a Külker magabiztos, 68-46-os győzelmet aratott a Pénzügyőr otthonában, amelyből az egyedüliként 10 pont fölé jutó Zemlényi D. (18/6) eléggé magára maradt a kosárszerzésben.

Lőrincz Erzsébet (15) és Mecséri Alexandra (14/3) vezérletével a BEAC Dzsoni Angyalai együttese alaposan ráijesztve a vendéglátó Csepel csapatára 10 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A folytatásban átvették az irányítást a hazaiak, akik elsősorban Kovács B. (24/3), Gebri O. (20), Verébné Tóth Adrienn (12/6), Rajna Zsuzsanna (10/6) és Bencsó Mária (10) ponterős játékára alapozva végül simán, 84-54-re győztek.

A 26-8-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Májusi E. (22) és M. Tiedelt (13) eredményességének köszönhetően a Józsefváros simán, 68-41-re győzött a Gaszner A. (12) vezette Viharos Szenyórák ellen.