Női Budapest-bajnokság: az ICO és a BLSE rangadót nyert

Az ICO a BEAC-Budafokot, a BLSE a Törekvés csapatát győzte le a női Budapest-bajnokság A-, illetve B-csoportjában

A-csoport

Egy félidő után döntetlenre állt a MAFC - ELTE BEAC összecsapás, majd a 3. negyedben "robbantott", s azt 23-9-re megnyerte a Horváth Enikő (19/15), Tillmann Dóra (13) és Abaházy Anna vezette MAFC. A záró szakaszban elsősorban Böröcz Anita (17), Sziráki Edit (15) és Wunderlich Anna (12) jóvoltából felzárkózott az ELTE-BEAC, de 5 pont megmaradt a végül 62-57-re diadalmaskodó MAFC előnyéből.

A dobólista ide kattintva elérhető!

Egy nappal később egy másik BEAC-ot, a Hájer Tamara (16), Balogh Ramóna (15/3), Foyta Dorottya (12/3) trió által "vezérelt" BEAC-Muff csapatát is legyőzte a MAFC. Horváth Enikő "beállította" előző napi 19/15-ös ponttermését, Fülep Csilla pedig 18/6-tal zárt. A végig kiélezett, szoros találkozón a végeredmény is szinte hajszálra ugyanannyi lett, mint az előző napi MAFC-BEAC "ütközetben", ezúttal 61-57-re nyert a MAFC.

Elsősorban Nagy Viktória (19), Hetényi Renáta (11/3), valamint Gaál Dorottya és Mansaré Finda (10-10) eredményessége révén a 22-11-re megnyert első negyeddel a veretlenek csúcsrangadóján az ICO az első negyedben megszerezte azt a 10 pont körüli előnyt, amelynek köszönhetően 63-51-re győzött a Padányi Réka (12/6), Fodor Krisztina (8), valamint Mile Veronika és Turnár Ildikó (7-7) vezette BEAC-Budafok ellen.

Az első három negyedet Padányi (19/3), Turnár (14), Mile (11/9) és Fodor ponterős játéka jóvoltából "uralta" a "vendég" BEAC Budafok az ELTE-BEAC elleni "házi rangadón". A befejező 10 percben a vendéglátók Deák Dóra (18/6) vezérletével - Árvay Júlia és Váits Petra 6-6 pontig jutott - valami javítottak vereségük mértékén, de így is 63-48-as BEAC-Budafok siker született.

Az első félidőben "erődemonstrációt" tartott, mondhatni "Viktóriázott" a két Viktória, Nagy és Hetényi (19/15) vezérletével a vendéglátó ICO az erősen tartalékos MAFC ellen. A szünetben 39-13-ra vezető hazaiak végül 70-41-re győztek, a vendégektől Gorácz Eszter 18, Sipos Petra pedig 14/3 ponttal zárt.

B-csoport

Három csapat, a BLSE, a BS Csepel, valamint a Kiss Lenke KS veretlen a női B-csoportban. A BLSE a Törekvés otthonában aratott győzelmével rangadót nyert, az alulmaradó együttesnek ez volt az első veresége.

Fölöttébb egyoldalú meccsen Cseh Ilona (21), Cseh Karolina (19), Kun Judit (18), Izsó Eszter (17/3) és Bardi Krisztina (13) vezérletével 106-10-re nyert a Külker a Kölcsey Amazonok otthonában, amelyből Szöllősi Dóra és Zsoldos Bernadett is 4-4 pontot dobott.

Kosarakban gazdag meccsen végig irányította a játékot, és az extra dobóformát mutató Ozsvárt Kata (20/18), valamint Kalavszky Alexandra (19/3), Bihari Anna (15/6) és Sárpataki Eszter (15/3) jó játéka révén a Kiss Lenke KS 83-65-re verte a Kárpáti Csilla (20), Gőgös Krisztina (18), valamin Vajdáné Szerencsés Ildikó (13/3) vezette Viharos Szenyórák csapatát.

Palkó Orsolya és Szöllősi Dóra révén büntetőkből szerezte pontjait a Megyeri Tigrisek otthonában 102-2-re elveszített meccsén a Kölcsey Amazonok. Hazai részről Veres Mira 26, Kovács Réka 20, Katona Nikolett és Schmelzer Dóra pedig 10-10 ponttal zárt.

Az első félidőben 30 pontos előnyt szerezve juttatta érvényre törekvéseit a Davidesz Ágnes (10/3) és Brauner Gyöngyi (8) vezette Híd Unióval szemben a Harangi Barbara (22), Széky Krisztina (14/9), Samu Flóra (12/6) és Sváb Auguszta (11/3) vezérletével 75-43-ra diadalmaskodó Törekvés.

Félidőben csupán 5 pontos hátrányban volt a Diósdot fogadó, Steiner Andrea (14), valamint Kárpáti Csilla és Kupcsik Szilvia (8-8) vezette Viharos Szenyórák. A második félidő egyértelműen a végül 54-34-re diadalmaskodó vendégeké volt.

Fordulatos meccsen a félidőben még 4 pontos hátrányban lévő Bacsa Dorottya (17/3), Oswald Réka (9), valamint Brauner és Wirnhardt Júlia (8-8) vezérletével a Híd Unió remek, 16-7-es záró negyedével 56-47-re verte a Herczeg Mónika (15), Erdődi Márta (14) és Cseh I. (10) vezette Külkert.

Egyetlen - jelesül a második - negyedet nyerte meg csupán a Szuchy Márta (18), Kranjecz Zsuzsa (13) és Dely Szilvia (10) vezette BLSE a Törekvés otthonában, igaz azt 25-5-re. Így aztán ez elég volt a korábbi rutinos játékosok alkotta vendégeknek a biztos, 59-46-os győzelemhez a Széky (13/3), Sváb (13), Harangi (10) trió által "húzott" hazaiakkal szemben.

A Kölcsey Amazonok-Józsefváros meccset 0-20-szal jegyzőkönyvezték.

Volt, amelyik negyedet 8, akadt, amelyet csak 2 ponttal nyert meg a Kléner Kata (24/6), Széky (14/6) és Harangi (14) vezette Törekvés a BEAC-senior otthonában, és 65-46-ra győzött. Hazai részről Éles Zita 12, Éliásné Iliás Eszter 10, Fogas Ildikó és Hidas Andrea pedig 8-8 ponttal zárt.