Őrzi veretlenségét a BLSE, tapad rá a Külker

Több ízben is csak nagy nehézségek árán, de megőrizte veretlenségét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában a BLSE

Több ízben is csak nagy nehézségek árán, de megőrizte veretlenségét, s ezzel együtt vezető pozícióját a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában a BLSE együttese, amelyre szorosan tapad az utóbbi hetekben szintén nem hibázó Külker.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Viharos Szenyórák 77-36
A Zsíros Akadémia csapata minden negyedet megnyerve a Nagy Réka (14)-Kutrik Dóra-Tálas Lívia (10-10) trió vezetésével simán verte a Szenyórák együttesét. A vendégektől egyedül Márton Zsuzsanna (10) érte el a 10 pontot.

Külker SC - Zsíros Akadémia Kőbánya 74-60
Egy nappal a Viharos Szenyórák biztos legyőzése után jóval nagyobb kihívás várt a Zsíros Akadémia lányaira, akik Takács Dorina (18/3) és Nagy R. (11/3) eredményességére építve a két középső negyedben felnőttek a feladathoz és a Külker szintjére. A hazaiak a nyitó és a záró etapban pontosabban játszva ellenfelüknél Erdődi Márta (21), Herczeg Mónika (18) és Szentkirályi Réka (17/3) vezérletével végül megnyerték a színvonalas találkozót.

Kiss Lenke KA Junior - Treff 07 SE 53-65
A társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Radó Viktória (17/6) vezette hazaiak az első félidőben még tartották a lépést a Treff együttesével, de térfélcsere után már a vendégcsapat akarata érvényesült, amely a Hegyi Tekla (18)-Glacz Ágnes (16)-Balogné Tolnai Kinga (13/3) trió vezérletével végül 12 ponttal győzött.

A Kinizsi NKK - Zsíros Akadémia mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Pénzügyőr SE  - Törekvés 69-72
A színvonalas, végig szoros összecsapás 39. percében még a Herjeczki Patrícia (18/3)-Zemlényi Dóra (17/3)-Ungi Boglárka trió tagjainak eredményességére építő látszott győztesnek, mivel 69-64-es előnyben volt. A végjáték azonban Harangi Barbara (26/3), Strbik Fanni (11/3) és Strbik Anna (10) vezette Törkevés B csapatáé volt, amely egy huszáros, 8-0-s hajrával a maga javára fordította a találkozót.

BEAC Senior - BEAC Dzsoni Angyalai 58-46
A házirangadó páros negyedeiben a tapasztalt "hazaiak" Fogas Ildikó (19) és Sebő Júlia (18/6) vezérletével rákényszerítette akaratukat "angyali" riválisukra - akik közül egyedül Gruber Nikolett (14/3) jutott 10 pont fölé - szerezték meg újabb győzelmüket.

Kölcsey Amazonok - Bp. Csepel 16-94
A csepeli hölgyek elsősorban Burics Bettina (25) és Dunavölgyi Blanka (23) ponterős játéka révén könnyen verték a második negyedben helytálló "amazonokat", akik közül Bódis Lilla (6) bizonyult a legeredményesebbnek.

Viharos Szenyórák - Külker SC 31-71
A Külker a Szentkirályi R. (19)-Erdődi M. (17)-Szondi Ágnes (14)-Bardi Krisztina (13/3)  kvartett vezérletével szünerte 40-11-es előnyt szerezve biztosan verte a Viharos Szenyórák csapatát, amelynek legjobb dobói Tüttő Ágnes (9) és Gaszner Andrea (8) voltak.

Józsefvárosi KC - Kinizsi NKK 57-44
A 21-8-ra megnyert első negyednek, valamint főként Sipos Boglárka (20/6) és Májusi Eszter (17) ponterősségének köszönhetően győzte le a Józsefváros a Láncos Emese (19/9)-Farkas Gabriella (10) kettős vezette Kinizsi csapatát.

Treff 07 SE - BLSE 42-48
A vártnál jóval nehezebben, a 13-6-ra megnyert első negyed, valamint elsősorban Kosjár Katalin (11/3), Karlócai Daniella (9), valamint Kiss Diána és Kranjecz Zsuzsa (8-8) eredményessége révén győzött a veretlen éllovas BLSE a szívósan küzdő, a Bartucz Dorottya (15/3)-Glacz Á. (12)-Hegyi T. (10) trió vezette Treff otthonában.

BEAC Dzsoni Angyalai - Zsíros Akadémia Kőbánya 29-53
A két középső negyedben a Józsa Evelin (16/3) vezette kőbányai lányok több, mint 20 pontot verve a hazaiakra magabiztos győzelmet arattak. Az "angyali" vendéglátó legeredményesebb játékosa Gruber N. (9/3) volt.

Törekvés SE B - Kölcsey Amazonok 104-38
Az első negyedet több, mint 30 ponttal nyerve győzött simán Zsoldos Anita (30/3), Herczeg Enikő (20) és Somogyi Viktória (19/9) vezérletével a Törekvés B a negyedről negyedre javuló, Borius Anna (18) és Bódis L. (10) találataira alapozó Kölcsey Amazonok csapata ellen.

BLSE - Józsefvárosi KC 43-40
Küzdelmes, fordulatos rangadón őrizte meg veretlenségét a BLSE, amely Karlócai D. és Ujváry Judit (10-10) vezérletével a 2. negyed közepén már 12 ponttal vezetett. A folytatás azonban az elsősorban Sipos B. és Török Kata (10-10) eredményességére építő józsefvárosi hölgyek akarata érvényesült, akik 3 pontos előnyt szereztek a záró etap közepén. A hajrá azonban az éllovasé volt, mely egy 8-0-s roham formájában mért "döntő csapást" szívós, jól küzdő ellenfelére egy igazi rangadó jellegű összecsapáson.

Külker SC -Kiss Lenke KA Junior 100-53
A fiatal akadémiai együttes Kertész Luca (12/3), Németh Lili (11/3) és Kovács Szilvia (11) eredményességére építve a két középső etapban ugyan egyenrangú ellenfele volt  hazai együttesnek, ám a Külker a nyitó, és különösen a záró szakaszban szinte "hengerelve" Erdődi M. (22), Bardi K. (19/3), Kárpáti Csilla (19), Szentkirályi R. (12) és Tóth Kitti (11/3) ponterős játéka révén fölényes győzelmet aratott.

A Budapest Csepel - Viharos Szenyórák mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Kinizsi NKK - BEAC Senior 50-58
Szünetben még 1 ponttal a Láncos E. (16/12)-Farkas G. (12)-Hárosi Nikoletta (10/6)  trió vezette hazai együttes állt jobban, de a küzdelmes második 20 percben a vendégek játszottak pontosabban, és elsősorban Sebő J. (14/6), Éliásné Iliás Eszter és Fogas I. (12-12), valamint Varga Anna (10) jóvoltából a maguk javára fordították a mérkőzést.

Treff 07 SE - Pénzügyőr SE 73-78
Három negyed után még 13 ponttal "ment" a jórészt Balogné T. K. (20/6),Galcz Á. (13), Hegyi T. (12), Györki Darinka (11) és Pásztor Sára (10) eredményességére építő házigazda Treff SE, amely a záró etap közepén 16 pontosra növelve előnyét biztos győztesnek látszott. A Pénzügyőr azonban ekkor óriási hajrát indított, egy 18-0-s 2 és fél perces "száguldással" fordított, s végül Zemlényi Dóra (27/15), Herjeczki Patrícia (21/3) és Jambrik Barbara (11/3) vezérletével a maga javára fordította a találkozót.

BEAC Dzsoni Angyalai - Küllker SC 44-73
A Külker az Erdődi M.-Herczeg M.-Szentkirályi R. (16-16) trió vezérletével minden negyedet megnyerve győzött biztosan az elsősorban Kása Tamara (14) és Gruber Nikolett (9/3) eredményességére építő "angyali alakulat" otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kinizsi NKK 43-36
Küzdelmes mérkőzésen győzte le Püspöki Lotti (18/6), valamint Moharos Veronika (8) vezérletévei az akadémisták a Láncos Emese (13/3)-Farkas Gabriella (12) kettős vezette Kinizsi együttesét.

Viharos Szenyórák - Kölcsey Amazonok 97-31
A Szenyórák "vezetéknevükhöz" méltó játékkal Gaszner Andrea (20), Egriné Szilágyi Judit (19) és Lámala Ágnes (18) vezérletével az első félidőben eldöntötték a maguk javára az alsóházi rangadót, a Hosszú Bettina (15)-Bódis L. (10) kettős vezette amazon alakulat a 3. negyedben nemhogy felnőtt a feladathz, meg is nyerte a szünet utáni szakaszt.

BEAC Senior - BLSE 52-56
Szünetben még 1 ponttal a Varga Anna (14/3)-Eliásné Iliás Eszter (11)-Lőrincz Andrea (10) trió vezette vendéglátók álltak jobban - igaz csupán egyetlen ponttal, ám térfélcsere után pontosabban játszott az elsősorban csapata pontjainak éppen a felét szerző Kosjár Katalin (28), valamint Kiss Diána (10) eredményességére építő éllovas BLSE, amely ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét.

Pénzügyőr SE - Kinizsi NKK 52-45
Fordulatos, eléggé "hektikus" találkozón - a 2-5-ös 2. negyedet egy 31-13-as 3. etap követett - a 3. negyedben nyújtott remek játéka, valamint elsősorban Zemlényi D. (20/12) és Herjeczki P. (13) eredményessége révén tudta legyőzni a Pénzügyőr az elsősorban Hárosi N. (13/9) és Horváth Sára (12) találataira alapozó Kinizsit.