Őrzi veretlenségét a Csepel és a BLSE

A női Budapest-bajnokság B csoportjában tovább menetel a BC Csepel, valamint a BLSE - bár ez utóbbinak nagyot kellett hajráznia a Külker otthonában.

Az első három negyedben abszolút, mondhatni nyomasztó fölényben játszva Czakó Renáta (25/9 pont), Véberné Tóth Adrien (17/9), Rohodi Anna (13/3), Bak Edina (12) és Gebri Orsolya (10) eredményességére építve a BC Csepel magabiztosan verte 90-50-re a Gőgös Krisztina (18) és Steiner Andrea (11) vezette Viharos Szenyórák együttesét.

A teljes dobólistát ezen a linken megtaláljátok!

Három negyeden át elsősorban Erdődi Márta (19), Herczeg Mónika (11), valamint Bardi Krisztina (9/3) jóvoltából tartotta a lépést a Külker SC a jóval fiatalabb játékosok alkotta vendéglátó Törekvéssel, a záró szakaszt egyértelműen a hazaiak bírták jobban, akik Széky Krisztina (18/12), Harangi Barbara (14), Sváb Auguszta (9/3) és Kléner Kata (9/3) vezérletével a 4. negyedet 21-6-ra, a meccset pedig 66-45-re nyerték.

Kranjecz Zsuzsa (23), Szuchy Márta és Újvári Judit (11-11) vezetésével a BLSE végig vezetve aratott könnyed, 68-37-es győzelmet a Diósd ellen.

Nem okozott gondot a Viharos Szenyóráknak Steiner (15), Gaszner Andrea (14), Szilágyi Judit (11) és Márton Zsuzsanna (10) vezérletével a Kölcsey Amazonok fölényes, 62-12-es legyőzése.

Küzdelmes, fordulatos meccsen az első negyed után még 3 pont hátrányban lévő Józsefváros főleg Májusi Eszter (22/3), Majoros Dóra (18/9) és Katja Bondarcsuk (11) eredményességének köszönhetően 57-52-re legyőzte az Éliásné Iliás Eszter (16) és Fogas Ildikó (9) vezette BEAC Senior csapatát.

A 3. negyed után csupán 2 ponttal vezetett, de a 26-13-ra nyert befejező 10 perccel a BC Csepel a remek napot kifogó Kovács Borbála (26/18 pont), valamint Gebri (23/3) vezérletével végül biztossá tette a Diósd elleni győzelmét, s végül 62-47-re győzött.

A kiegyenlített első félidőt követően a 3. negyed után 6 ponttal még a Herczeg (19), Erdődi (18), Cseh Karolina (12/3) trió által "húzott" Külker vezetett 6 ponttal, ám a BLSE Kiss Diána (26) és Kranjecz Zsuzsa (21) vezérletével parádés 4. negyedet "repesztve", a záró szakaszt 32-14-re megnyerve végül 72-62-re győzött.

Az első és a harmadik negyedet alaposan "megnyomó" BEAC Senior Fogas (19), Hidas Andrea (12) és Lőrincz Andrea (9) vezérletével biztosan verte 60-45-re a Viharos Szenyórák csapatát, amelyből Kárpáti Csilla 11/3, Vajdáné Szerencsés Ildikó és Gőgös Krisztina 8-8 pontig jutott.

Végig vezetve verte biztosan 72-51-re a Kléner Kata (21/6), Samu Flóra (16/3), Széky Krisztina (15/3) és Széky Anna (14) kvartett vezette vendég Törekvés a Megyeri Tigrisek együttesét, amelynek legeredményesebb játékosai Zemlényi Dóra (15/3) és Ungi Boglárka (10) voltak.

Nagyon egyoldalú mérkőzésen a Kiss Lenke Kosársuli Ozsvárt Kata (39/3), Kis Alexandra (20) és Manuela Rojas-Azary (16) vezérletével 112-9-re győzött a Kölcsey Amazonok otthonában.