Otthonukban botlottak az éllovasok

Született néhány meglepetés a férfi Budapest-bajnokság C-csoportjában. A Piarista Öregfiúk, azok után, hogy saját pályájukon alulmaradtak a Cap City Crew együttesével szemben, idegenben, a Budai XI. Vasököl otthonában nyerték meg a csoport csúcsrangadóját, így mindkét éllovasnál becsúszott a közelmúltban egy-egy hazai vereség.

A 27-16-ra megnyert első negyedének, valamint Mándoky Balázs (20 pont), a remek dobóformát kifogó Kanó Péter (18/18), Mándoky Zsolt (12) és Hafner Gábor (10) eredményességének köszönhetően a Terézváros 72-63-ra győzött Szentendrén.

A teljes dobólista itt elérhető!

Fordulatos mérkőzésen az első negyed után 6 ponttal vezető, ám félidőben 4 pontos hátrányban lévő a Csikós Attila (17/9), Pfneiszli Csongor (16/6), Takács Attila hármasfogat által "húzott" Cap City Crew 66-59-re győzött a Bognár Bendegúz (14), Van der Meer Ágoston és Fentős Bence (11-11) vezette Piarista Öregfiúk otthonában.

Végig kiélezett, izgalmas, szoros meccsen a jobban hajrázó Álló Farkasok Pribula Ádám (20), Vlajk Ádám (17), Harsányi Gábor (15) és Kovács Péter (12/6) vezérletével 81-75-re nyert a Boleman Zsolt (22/9), Helli Roland (17/3) és Héczei András (15/3) vezette Szabadtéri SE A otthonában.

Csikós A. (26/12) és Pfneiszli Cs. (16/6) ponterősségére építve, küzdelmes mérkőzésen, a vendéglátó Cap City Crew 60-50-re győzött a Hobbi SK ellen, amelynek Újhelyi Csaba (14/6) és Szabó Balázs (10/6) voltak a legeredményesebb játékosai.

Elsősorban a 14-2-re nyert második negyed, no meg Mándoky Zsolt (16) és Kanó Péter (13/9) eredményessége jóvoltából a vendéglátó Terézváros magabiztos, 50-36-os győzelmet aratott az Ottmár Tamás (8/3), Koháry Krisztián (7/3), Réti Géza (7) trió "vezérelte" István Öregfiúk ellen.

A BLF Palota B Tamaskovics Dániel (32/3) eredményes játéka, Ruska Norbert (8) segítsége, no meg a remek hajrá, a 22-10-re megnyert 4. negyed révén 69-59-re győzött a Jakab Adolf (18/12) és Ványolos András (17) vezette Budai XI. Bikák otthonában.

A Bódis László (32/15), Bognár Á. (15/6) duó ponterősségére építő Piaraista Öregfiúk is óriásit hajrázva, 17-5-re nyerve a 4. negyedet fordított és 67-56-ra győzött a Sárosi Miklós (13/6), Hegyi Kristóf és Sztrakay Péter (10-10) vezette Budai XI. Vasököl otthonában.

"Lendületben maradt" és az előző összecsapás másnapján Bódis (25/9) és Fazekas Mihály (11/3) vezérletével 25-11-es első negyeddel indítva nyert 73-64-re a Piarista Öregfiúk a Kovács Dávid (17/12), Héczei A. (15), Helli R. (11) és Boga Áron (10) vezette vendég Szabadtéri SE A ellen.

A Terézváros is első negyedben (23-11) szerzett előnyére építve győzött 81-71-re a Mándoky B. (29), Heisig András (18/18), Hafner G. trió vezérletével a Csikós A. (23/12), Kenzy Righi (19/3) és Pfneiszli Cs. (14/12) vezette Cap City Crew otthonában.

Fordulatos, küzdelmes, végig szoros találkozón Bohár Dániel (20), Bakondi János (18/3), Rusz Mihály (13), valamint Deák Csongor (11/3) eredményességének köszönhetően végül Bakondi duplájával nyert 62-60-ra a Híd-Unió SE a Molnár László (20/12), Réti G. (19) duó vezette István Öregfiúk pályáján.

Minden negyedet megnyerve győzött 60-41-re Fodor Máté (16/3), Novák Tamás (11) és Sárosi M. (10/3) vezérletével a Budai XI. Vasököl a Viczina Balázs (13), Szmodics Dániel (9) és Kutasi Bálint (8/6) trió vezette Hobbi SK otthonában.

Az első 3 negyedben fokozatosan ellépve, közel 20 pontos előnyt szerezve nyert 66-55-re egységes csapatjátékot bemutatva, Theisz Attila (14), Szűts László (13), Szerencsi Gábor (11/3), Horváth Zoltán (11) és Hanti Gábor (10/6) eredményessége révén a vendéglátó Párkány Street a 15 pontig jutó Ványolos, valamint a 13 ponttal záró Jakab vezette Budai XI. Bikák ellen.

A BLF Palota B csapata 3 negyed után közel 20 pontos hátrányban volt a Szentendrei Kinizsi otthonában. Bár a záró szakaszt megnyerte a Szigeti Tamás (12) és Szueta Krisztián vezette vendégcsapat, végül 66-54-re kikapott.

Félidőben még 2 pontos hátrányban volt a Fodor M. (24/12) és Sztrakay P. (9/3) kettős vezérelte Budai XI. Vasököl, de szünet után átvette az irányítást, s végül biztos, 62-46-os győzelmet aratott a Pribula Á. (12), Vlajk Á. és Müller István (10-10) trió vezette Álló Farkasok otthonában.

Hiába hajrázott nagyot s jött föl egy 2 pontra a Csikós A. (20/9), Mathieu Bernat (12/3) és Zsigmond András (12) vezette Cap City Crew, a meccs nagyobb részében vezető, s a végén még újítani tudó vendéglátó Híd Unió Rusz M. (16), Deák Cs. (12/9) és Orbán Krisztián (10/6) vezetésével végül 61-56-ra nyerni tudott.

Roppant hullámzó találkozón Szabó B. (13/9), Baricska Norbert (12/12) és Kutasi B. ponterősségére alapozva a vendég Hobbi SK 65-57-re győzött a Héczei A. (25/6) és Boleman Zs. (17/6) vezette Szabadtéri SE A otthonában.

A hajrára ugyan "felpörgött" a Pribula Á. (16). Vlajk Á. (13), Harsányi G. (12), Kaspár Norbert (10/6) vezette Álló Farkasok, sőt le is dolgozta hátrányát, az utolsó szó a Theisz A. (23), Theisz Gábor (13/3), Bányai István (10), Kiss Róbert (9) és Szűts L. (8) ötösfogat "húzta" vendéglátó Párkány Street csapatáé volt, amely Szűts kosarával végül 64-62-re győzött.

Szinte végig futott az eredmény és a Szentendrei Kinizsi után a Jakab A. (25/15) és John Wilson (21) vezette Budai XI. Bikák, s végül 75-68-ra kikapott.