Rangadókat nyerve tapad a veretlenekre a JKC

Három csapat, a BLSE, a Külker és a Zsíros Akadémia veretlen még a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

A BLSE a csepeliek otthonában nyert rangadót, az "üldöző bolyt" vezető Józsefváros pedig a Törekvés B, majd a BEAC Senior pályáján elért győzelemeivel tapad a vezető trióra.

Budapest Csepel - KLKA-Junior 64-59
Izgalmas, fordulatos meccsen 3 negyed után még 8 ponttal az elsősorban Kovács Laura (15/9)-Radó Viktória (10) kettős pontjaira építő Kiss Lenke KA Junior állt jobban, ám a záró etapban, a 34. és a 39. perc között egy 12-0-s rohamot bemutatva a Rohodi Anna (16/9), Rohodi Júlia (16) és Kovávs Borbála (14/6) vezette csepeliek a maguk javára döntötték el a találkozót.

Kiss Lenke KA Junior - Kölcsey Amazonok 123-11
Könnyed győzelmet aratott a végig nyomaszó fölényben játszó, Tüske Annamária (18), Radó V. (16), Kerész Luca (15) és Manuela Azary-Rojas (12) vezérletével a KLKA Junior, A Kölcsy csapatából Hosszú Bettina volt a legeredményesebb 5 ponttal.

Józsefvárosi KC - Treff 07 SE 55-46
A 22-8-ra megnyert első negyednek, valamint főként László Szilvia (14/3), Sipos Boglárka (11) és Horváth Rebeka (9/6) eredményességének köszönhetően győzte le a JKC a csapata pontjainak több, mint a felét jegyző Balogné Tolnai Kinga (24/12) vezette Treff együttesét.

Törekvés SE B - Józsefvárosi KC 52-54
Végig szoros, kiélezett összecsapáson Sipos B. (24/3), a győztes találatot szerző Dénes Judit (11), valamint Horváth R. (9/3) vezérletével a JKC nyerni tudott a Samu Flóra (18)-Somogyi Viktória (10/6)-Harangi Barbara (9/3) trió vezette Törekvés otthonában.

Külker SC - BEAC Dzsoni Angyalai 79-52
Az első félidőben még Mecséri Alexandra (13/3), Gruber Nikolett (13) és Horváth Mercédesz (12/6) eredményessége révén tartották a lépést az "angyalok" a mezőny egyik legerősebb csapatával, ám a második félidő már egyértelműen az Erdődi Márta (23)-Szentkirályi Réka (18)-Herczeg Mónika (14) trió vezette Külkeré volt, amely végül bizotsan nyert.

Kölcsey Amazonok - BEAC Dzsoni Angyalai 16-106
A páros negyedekben "lenullázva" ellenfelét verték fölényesen   Hartai Krisztina (34), Tóth Adrien (21), Kása Tamara (16), Jakobszen Orsolya (13/6) és Armaghani Soraya (12/3) vezérletével az "angyalok" az "amazonokat"  A hazaiaktól egyedül Petrovszki Zsanett (12) jelentett érdemi veszélyt a vendég gyűrűre.

Pénzügyőr  SE -  Zsíros Akadémia Kőbánya 51-63
A második negyedtől számolva tenisz-döntetlen, azaz 40-40 lett a részeredmény, a vendégek tehát a 23-11-re megnyert első negyedüknek, továbbá elsősorban a Kutrik Dóra (16/6)-Gallyas Anfrea (13/3) duó, valamint Tálas Lívia (9/3) és Czéró Léna, valamint Sándor Alexandra (9-9) ponterősségének köszönhetően tudtak nyerni a Jambrik Barbaba (15/3)-Herjeczki Patrícia (12)-Frazony Szintia-Zemlényi Dóra (10-10) kvartett vezette Pénzügyőr otthonában.

Viharos Szenyórák - KLKA Junior 39-38
Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg, de azzal, hogy a záró etapban 4 pontot tartotta ellenfelét, a Viharos Szenyórák nevükhöz méltó hajrával Gőgös Krisztina (14) és Steiner Andrea (9) vezérletével legyőzték a KLKA Junior együttesét, amelynek két legjobb dobója Kovács Laura és Kertész Luca volt egyaránt 7/3-7/3 ponttal.

BEAC Dzsoni Angyalai - Viharos Szenyórák 66-52
Az első félidőben még Gőgös K. (22) és Marton Zsuzsanna (12/3) találataira építve a vendégek tartani tudták a lépést a hazaiakkal. A vendéglátók viszont Gruber N. (25/9) és Mecséri A. (20/12) ponterősségének köszönhetően "angyali" második félidőt produkálva végül biztosan nyertek.

BEAC Senior - Józsefvárosi KC 44-81
Minden negyedet megnyerve a JKC a Török Kata (20/3)-Sipos B. (19), Dénes J. (15/6)-Májusi Eszter (12) kvartett vezérletével váratlanul simán nyert az élbolyhoz csatlakozni próbáló csapatok csatáját az Éliásné Iliás Eszer (10) és Fogas Ildikó (9) vezette BEAC Senior otthonában.

Bp. Csepel - BLSE 53-66
A rangadó félidejében még döntetlenre állt a Rohodi A. (18/6) és Verébné Tóth Adrienn (11/9) vezette vendéglátó csepeli együttes a BLSE elleni rangadón, de a második félidő egyértelműen a Zám Eszter (16), Kosjár Katalin (15/3) és Kiss Diána (12) eredményességére építő vendégeké volt, akik végül 13 pontos győzelmet arattak.

Kinizsi NKK - Kölcsey Amazonok 93-24
Az első félidőben az önmagához képest jól játszó "amazon-brigád"
Petrovszki Zs. és Bódis Lilla (8-8) eredményessége révén még úgy-ahogy tartotta a lépést a hazaiakkal, de a második félidőben már nyomasztó fölényben játszva Láncos Emese (27/3), Farkas Gabriella (16), Káldy Tímea és Sirmán Erzsébet (14-14) vezetésével végül 1 híján 70 pontos győzelmet aratott a Kinizsi.

Pénzügyőr SE - Külker SC 61-81
Minden negyedet megnyerve aratott Herczeg M. (38) és Szentkirályi R. (16) vezérletével végül biztosnak mondható, 20 pontos győzelmet a Külker az elsősorban a Zemlényi D. (20/3)- Jambrik B. (12/3) kettős találataira alapozó Pénzügyőr otthonában.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!