Rangadót nyert a Szent Pál Akadémia

Az előző év végén is történtek érdekességek az NB II jórészt fővárosi csapatokat tömörítő két közép csoportjában, de már idén is "beindult" a nagyüzem. Az A-csoportban a Szent Pál Akadémia a BKG elleni rangadó megnyerésével próbál tapadni az Újpestre, a B-ben pedig az FSZSE számára kezdődött jól az új esztendő: a gárda alsóházi rangadón fektette két vállra a Kandót.

Még 2016 végén a páros negyedeket alaposan "megnyomva" - 2. 29-8, 4. 27-8 - fölényes, 40 pont különbségű, 89-49-es győzelmet aratott a Lénárt Zoltán (22/3 pont), Dudás László (15/9) és Kandrács Csaba vezette Közgáz B a Zuglói Sasok ellen, amelyből Gáspár Zoltán 16, Szilágyi Gergely 11, Tóth Dániel pedig 9 ponttal zárt.

A dobólista ezen a linken elérhető

Rangadóval indult a csoportban az új esztendő, amelyen a Szent Pál Akadémia parádés, 34-20-re megnyert második negyedének, és a két Máté, Kulifai (33/3 pont, 9 lepattanó) és Tulkán (24/18 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Köves Gedeon (13 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) hasznos játékának köszönhetően 95-84-re legyőzte a Csabay Ádám (19/12 pont, 3 gólpassz), Laczka István (14/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Kovács Domonkos (14 pont, 5 lepattanó) vezette BKG DSE együttesét.

A páros negyedeket 10 pont fölötti különbséggel nyerve 73-57-re győzött a Földi Márton (13/3) Madaras János és Takács Gábor (11-11), valamint Gyurcsányi Péter és Bognár Domokos (9/3-9/3) vezérletével a BEAC a Malév ellen. A vendég légiközlekedésieket nyilván nem vigasztalja, hogy Korszakasz András (17/3 pont) és Rácz Imre (17) személyében a mezőny két legeredményesebb játékosát tudhatta sorai között.

A dobólista ezen a linken elérhető

A 24-6-ra nyert első negyedével a Látos András (25), Lénárt Zoltán (14), Somogyi György (11/3) és Kandrács Csaba (10) vezette vendég Közgáz B gyorsan döntött a Csepel II otthonában, amelyből Kakucska Kristóf (20/9) és Mazúr Károly (11/6) jutott 10 pont fölé. A vendégek magabiztosan nyertek 87-66-ra.

Félidőben még 7 pontos hátrányban volt a vendéglátó BLF KK, ám a 22-6-ra megnyert 3. negeddel Steier Roland (17/3), Józsa Zoltán (12), Dankó Tamás (11/3) és Révész Ádám (10/6) eredményességére építve fordított, és 73-65-re nyert a Czibula Bence (16), Tápai Zsolt (11/9) és Badics Tibor (10) vezette Darazsak Oldboys ellen.

Fordulatos meccsen javított, s nyert 84-77-re a Darazsak a Szentendre ellen. A nyitó negyedben 10 pontos előnyt szerzett a Czibula (28), Badics (13), Tápai (12/9), valamint Makay Dániel (10) vezette kőbányai gárda, ám a záró szakasz előtt 1 pont hátrányban volt. Az utolsó negyedben ismét összekapta magát az együttes, s végül ellenfele fölé kerekedett.

A B-csoportban még december közepén a kosáresőt hozó első negyed (30-25) után már a küzdelem dominált a BC Csepel I - MAFC Martos találkozón, és elsősorban a 21-9-re megnyert harmadik negyednek köszönhetően a Bartus Gergely (24/6), Hensch Norbert (16), Horváth Géza (15), Szlatkovszky Ákos (11) négyesfogat vezette vendégek nyertek 87-77-re. Hazai részről Somogyi Zsolt 19/3, Bódy Gábor 18/12, Cserniczky Zsolt 13/9, Bálint Zoltán pedig 9/9 ponttal zárta a találkozót.

Budaörsön az első félidőben 22 pontos hátrányba kerülő FSZSE szünet után Sipos Tamás (21), Bege Áron (15/6), Fábián Dénes (14/6) és Tótin Richárd (14) révén a záró szakaszban valamit "kozmetikázott" veresége mértékén, de fordítani nem volt esélye, a Budaörs 83-74-re győzött.

A Vasasból II-ből hat játákos - Kiss Lajos (18/3), Surmann Gábor (15/6), Boros Márk (15/3), Peringer Balázs (13/3), Kozma Norbert (11/9) és Kiss Barnabás (11) - is 10 pont fölött termelt, a pasaréti csapat pedig fölényesen, 110-40-re verte a Göd együttesét.

Hiába jutott Bauer Péter 26, Mező Dániel 10, Bernáth Viktor pedig 9/3 pontig, a 26-13-ra elveszített első negyed után nem volt esély a Kandónak a hozzá látogató Monor ellen, amely végül 8-63-ra nyert.

Fordulatos meccsel zárult a tavalyi év a csoportban: hiába nyerte meg Pálházi Richárd (21/15), Gombos Ádám (15/9), Vincze Balázs (12) és Weisz András (12/3) vezérletével 5-5 ponttal az első és az utolsó negyedet a Honvéd U23-as csapata, a két középsőben a Károly Máté (23/9), Takács Márton (22/3), Lados Erik (19) trió vezette vendég Budafok 20 pontot vert rájuk és végül 85-75-re nyert.

Alsóházi rangadóval indult az új esztendő, amelyen a vendéglátó FSZSE a páratlan negyedeket Valaczkay Gábor (20/6), Tótin Richárd (17/6) és Munteán András (11/6) vezéretével összesítve 48-28-ra, a mérkőzést pedig 74-63-ra nyerte a Bauer Péter (22) és Pálfia Miklós (11/3) vezette Kandó ellen.

Stefan Filipovics (20), Barócsi Ádám (10/3) és Búzás Bence (9/3) vezérletével jól kezdett, s egy negyed után 7 ponttal vezetett a Tehetsévges Fiatalok U23-as csapata a MAFC-Martos otthonában. A folytatásban azonban a hazaiak átvették az irányítást, félidőben már 4 ponttal a Martos vezetett, s végül elsősorban Kwame Robert (21), Szlatkovszky Ákos (11/3) és Bartus Gergely (10/3) eredményes játékára alapozva 73-56-ra nyert.