Rangadót nyert az éllovas Józsefváros

A 3. helyen álló Iparterv elleni rangadó megnyerésével nagy lépést tett a Budapest-bajnokság B-csoportjának megnyerése felé a listavezető Józsefváros, amelyre a Fortress még próbál tapadni. Az első három helyezett gárda ellépett a mezőnytől.

A kiegyenlített első félidő után a 23-13-ra megnyert 3. negyed, valamint elsősorban Filotás Gergely (21/9 pont), Szira Zsombor (15/6), Székely Ágoston (11/3) és Győri Kristóf (10/6) ponterőssége révén 75-64-re verte a Fortress a Fehérvári Norbert (22/12), Oláh István (13/6) és Viczián István (11/3) vezette Malévot.

A teljes dobólista itt elérhető!

A 24-12-re elveszített első negyed után magára talált, és Velimir Jovanovics (18), Jantner László (16/6), György Ferenc (16/6), valamint Bazsó Tamás (14) eredményes játéka jóvoltából fordított, s izgalmas hajrában végül 67-66-ra győzött a Szinyei KC a remekül kezdő Törekvés SE ellen, amelyből Latóczki Gábor 24/3, Timothée Ruet pedig 15/3 pontig jutott.

A Kőbánya Oldboys Feigl Dávid (18), Kecskés István (17/9), Bárdos Artúr (15) és Eneko Bereciartua (13/9) eredményessége révén szünetig szerzett 12 pontos vezetése térfélcsere után nem forgott veszélyben, így 74-64-re győzött a Holtai András (13/9), Albrecht Dániel (13) duó vezette Albatrosz ellen.

A 25-11-re nyert első negyeddel, továbbá Stoller Balázs (28/3), Hadházi Balázs (26) és Lengyel Dávid (15) ponterős játékával alapozta meg magabiztos, 81-59-es győzelmét az Ultimate Warriors a 7+SC otthonában, amelyben Nagy Péter (34/12) gyakran magára maradt a kosárszerzésben, Herczeg Barnabás 12, Kerekes Zoltán pedig 11/6 pontig jutott.

Az első félidőben fej-fej mellett haladt a rangadón a két élcsapat, a vendéglátó Józsefváros és az Iparterv. Szünet után azonban a Tapodi József (17/3), Horváth Tamás (12/12), Biczók Gergely (11), Csuba Attila (10/3) négyesfogat "húzta" éllovas hazai gárda fokozatosan elhúzott, s végül 71-53-ra győzött a Kinter Oszkár (15/3), Piltmann Ákos (12), Juhász András (10/6) trió vezette vendégek ellen.

Végig egyoldalú mérkőzésen Maráz Ádám (24/15), Gál Markó (20/3), Janositz Ervin (19), valamint Börönte Bence (12) vezetésével a Honvéd Zrínyi SE kiütéses, 85-37-es győzelmet aratott a Bársony Balázs (16) és Herczeg B. (11) vezette erősen tartalékos 7+SC ellen.

Az első félidőben eldöntötte a Zsoldos Márton és Latóczki G. (18-18), Botyánszki Valentin (15), valamint Beliczay Zsolt (10/6) vezette vendéglátó Törekvés az Ultimate Warriors elleni összecsapást, amelyet 78-53-ra nyert meg, s amelyen a vendégektől Szatmári Bendegúz 16/6, Sóstói Balázs 13, Erdős Attila 11, Lengyel Dávid pedig 10 ponttal zárt.

Alaposan "megszórta" elsősorban Juhász A. (38/21), Benedek Szabolcs és Kinter Oszkár (21-21), Soós Miklós (14) és Jurkiewicz Tibor (12/3) jóvoltából az Iparterv a V. Jovanovics (34), Jó Balázs (15) és György F. (10/6) vezette Szinyei KC csapatát, amelyet 122-66-ra győzött le.

A Maláv SC -TFSE Öregfiúk mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozón a hajrában pontosabban játszó vendéglátó Vice KSE Szobi Marcell (18/6) és Szőllős Szabolcs (14) vezérletével 54-52-re verte a Feigl D. (17) és Kecskés I. (14/6) vezette Kőbánya Oldboys együttesét.

A 21-10-es első negyedének, valamint Gál M. (15/9), Maráz Á. (14/6), Janositz E. (14) és Börönte B. (10) eredményességének köszönhetően a Honvéd Zrínyi SE magabiztos, 71-56-os győzelmet aratott a Malév ellen, amelyből Fehérvári N. 20/6, Esék Tamás 12/3, Oláh I. pedig 10/6 pontot szerzett.

Fordulatos, küzdelmes mérkőzésen Simon Péter és Kása Dániel (10-10) vezérletével az Albatrosz a hajrában fordítva tudott 50-46-ra győzni a TFSE Öregfiúk otthonában, amelyből egyedül Boda Szabolcs (12) jutott 10 pont fölé.

Az első 3 negyedet elsősorban Filotás G. (37/24) remek dobóformájának, valamint Szira Zs. (16) és Priszler Zoltán (14) ponterősségének köszönhetően abszolút "uraló" Fortress biztos, 77-56-os győzelmet aratott a Szőllős Sz. (11), Szobi M. (10/6) duó "húzta" Vice KSE otthonában.

A szoros első félidő követően szünet után Piltmann Á. (20), Horváth Dániel (15) és Jurkiewicz T. (11/6) vezérletével elhúzott, s végül biztosan győzött 62-41-re az Iparterv a Tarnai Csaba (14) és Lengyel D. (12) vezette Ultimate Warriors otthonában.

Az Albatrosz elsősorban Oláh Dániel (20), Gulyás Dávid (14/12) és Kiss Sándor (13) eredményessége révén az első félidőben még jól tartotta magát, de szünet után érvényre juttatva nagyobb tudását Tapodi J. (18/3), Biczók G. (17/6), Horváth T. és  Csuba A, (15/9-15/9), valamint Kovács László (14) vezérletével az éllovas Józsefváros végül simán, 93-64-re győzött.

Kerek 30 ponton tartotta vendéglátóját, a Herczeg B. (18) vezette 7+SC-t, így fölényes, 74-30-as győzelmet aratott a Zsoldos Károly (14/3), Hegedűs Dániel (12/6), Latóczki G. (12), T. Ruet (10) kvartett vezette Törekvés.

A 24-12-re megnyert második negyedre és a remek dobóformát kifogó Horváth T. (21/21). valamint Kovács L. (21), Tapodi J. (12) és Mátai Péter (10) ponterősségére építve verte 76-58-ra a Józsefváros a jól küzdő, Fila Lajos (17), Bárdos A. (15), Kecskés I. (13/9) trió vezette Kőbánya Oldboys csapatát.

Ellentétes félidők mérkőzésén a végén alaposan megszenvedett a győzelemért a félidőben még Piltmann Á. (18), Horváth D. (17) Kinter O. (11/3), Juhász A. (10) kvartett vezette vendéglátó Iparterv a szünet után hatalmasat javuló Törekvés ellen, amely az igen jó napot kifogó Beliczay Zsolt (18/18), Hegedűs D. (14) és Tóth Kim Móric (12) vezérletével fölzárkózott, de végül 63-61-es hazai siker született.

A 32-20-ra megnyert első negyed, valamint Oláh I. (26/3), Fehérvári N. (15/6), Pápai Balázs (14/3), Bibity Norbert (11/6) ás Viczián I. (10/3) eredményessége révén aratott biztos, 90-73-as győzelmet a Malév a Bársony B. (27/6), Nagy P. (21/6), Herczeg B. (19) trió vezette 7+ SC ellen.

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 84-56-os győzelmet a kitűnő dobóformát kifogó Szobi M. (34/18). valamint  Szőllős Sz. (17/3) vezette Vice KSE a TFSE Öregfiúk ellen, amelyből Borda Sz. 14, Pethő Zoltán 11/9, Schulek Csaba pedig 10 ponttal zárt.

Végig szoros, kiélezett, küzdelmes mérkőzésen az egyetlen tripláját a végjátékban szerző Oláh D. (14/3), Simon P. (13) és Albrecht D. (11) eredményességére alapozva az Albatrosz minimális különbségű, 64-63-as győzelmet aratott a Börönte B. (20), Horváth Sándor (19/3), Maráz Á. (10/3) trió vezette Honvéd Zrínyi SE ellen.

A 24-16-ra megnyert második negyedre, illetve a jó napot kifogó E. Bereciartua (18/18) és Kecskés I. (16/12), valamint File L. (15/3) és Bárdos A. (11) ponterősségére építve színvonalas mérkőzésen a Kőbánya Oldboys 80-71-re verte az Ipacs Krisztián (26), Jó B. (13/3), Jantner L. (12), Bazsó Tamás (11/3) "négyesfogat" által "húzott" Szinyei KC csapatát.

A bajnoki tabella ezen a linken található!