Regionális kiemelt bajnokság: Hosszabbításban nyert az éllovas Kőbánya, botlottak az üldözői

Kőbányai Darazsak Oldboys együttese volt február nyertese a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. Amíg a listavezető 10. kerületi gárda hosszabbításban győzött a Ludovika otthonában, közvetlen üldözői szinte körbeverték egymást: A Budafok a MAFC Martos, a TF U20-as együttese pedig a Budafok ellen nyert simán rangadót, a TF fiataljai viszont a Budafok fölényes legyőzése után botlottak a középmezőnyben tanyázó Kiss Lenke KA otthonában.

Kiss Lenke KA-QPAC 77-95

A szünetig szerzett 30 pontos vezetésének, valamint Kovács Balázs (31/9), Tóth Máté (16/6), Vámosi Filip (14/9), Kiss Dömötör (14) és Hyross László (11/3) eredményességének köszönhetően aratott látványos, összesen 23 hárompontos kosarat hozó találkozón magabiztos győzelmet a QPAC a Reich Dániel (28/21), Kocsis Gergő (12/3), Mészáros Kolos (11/6) és Varga Ármin (11/3) jóvoltából a szünet után feljavuló, s veresége mértékén valamit "kozmetikázó" Kiss Lenke KA otthonában.

A mérkőzés adatai:

Ludovika SE - Budafok 57-66

Három negyedet szűken megnyerve, a harmadikat pedig "döntetlenre adva" győzött Takács Péter (21), Busai Levente és Szijj Norbert (11-11) és Szenteleki László (10) vezérletével a Budafok a Ludovika otthonában. Hazai részről egyedül Thomas Mattens (17/9) jutott 10 pont fölé, dr. Horváth András és Ben Ezra Orran egyaránt 8/6-8/6 ponttal zárta a találkozót.

Budavári SE - PSK Csepel 61-58

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 5 ponttal még az elsősorban Pásztor Gábor (13) és Szabó Róbert (10/3) találataira támaszkodó vendég csepeli csapat állt jobban, ám térfélcsere után a hazaiak Bozó Dániel (20) és Szőke Ferenc (17/3) ponterős játékával fordítani tudtak.

PSK Csepel - Dunaharaszti MTK 95-64

Pásztor G. (25/9), Somogyi Gábor (21/3), Szabó Bence (17/15) és Illés Bence eredményes játékával a 3. negyedet leszámítva nagy fölényben játszó csepeliek biztosan verték a Fegyveres Máté (19/3)-Lakatos Csaba (17)-Kőber Balázs (12) trió vezette Dunaharasztit.

Toldy Vízivárosi Hódok - Budavári SE 57-69

A páros negyedekben egyértelműen jobban pontosabban játszva tudott nyerni Szőke F. (29/12), valamint Berényi Balázs és Bozó D. (10-10) vezérletével a vendég együttes a nagyrészt Fodor András (15/3), Tóth Szabolcs (13/3), Daniele Spiga (12/6) és Bóna Miklós (10) találataira támaszkodó Toldy otthonában.

SzPA HSE Legends - Ludovika SE 58-112

Hiába "adta" Köves Gedeon (32/3) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a hazai gárda, a SzPA csapatából rajta kívül csak Boda János (11) jutott 10 pont fölé, így a csapatként jóval "több lábon álló" a Ludovika SE, a nyitó és a záró szakaszban nyomasztó fölényben játszva aratott Szekeres Dávid (22/6), dr. Horváth A. (20/12), Szabadi Szilveszter (18/3), Ribánszky Miklós (14), B. E. Orran (13/9) és Vígh Barnabás (11/3) kosaraira alapozva 54 pont különbségű győzelmet.

Dunaharaszti MTK - MAFC Martos 50-68

A 18-4-re megnyert 2. negyednek, valamint elsősorban Csernák Ádám (16), Koncz Bálint (15) és Graf András (11) kosarainak köszönhetően győzött a Martos annak a Dunaharasztinak az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Kardos András (12/6) jutott 10 pont fölé, Kőbder B. 9/3 ponttal zárta a találkozót.

Budafok - TFSE U20 83-109

Bár a hazaiak Tóth Viktor (21/6), Busai L. (12), Verbényi Kálmán (11/3) és Takács P. 10) révén a két középső szakaszban felnőttek a feladathoz és kiegyenlítetté tették a játékot, a TF fiataljai Réti Gergely (31/27), Szlávik Bence (22/6), Deák Bárdos Richárd (16/6), és Ormai Botond (16/3) ponterős játékával a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva, összesen 16 triplát szerezve magabiztos győzelmet arattak.

Kiss Lenke KA - TFSE U20 80-76

Az ezúttal a Réti G. (28/24)-Szlávik B. (17) kettős TF U20-as gárdája csapat szinten nem tudta megismételni a három nappal korábban Budafokon nyújtott remek játékát, így, bár hiába hajrázott nagyot, a 3. negyed után még 13 pontos hátrányban volt, s végül 4 ponttal kikapott a Kocsis G. (22/15), Czibók Balázs (20/3), Mészáros K. (14/6) és Reich D. (13/6) kosaraira alapozó Kiss Lenke KA otthonában.

PSK Csepel - Toldy Vízivárosi Hódok 84-57

Pásztor G. (18/6). Kakucska Kristóf (17/3), valamint Szabó R. (9/6) és Illés B. (9) kosaraira építve a két középső negyedben nagy fölényben játszva győzték le biztosan a csepeliek a Tóth Sz. (19/6), Réger Tamás (11), Veréb László (10/3) és Bóna M. (10) találataira támaszkodó Toldy csapatát.

Dunaharaszti MTK - Kiss Lenka KA 70-104

Minden negyedet megnyerve aratott Reich Marcell (21/6), Reich D. (21/3), Kocsis G. (20/3), Mészáros K. (14/6) és Varga Á. (14) ponterős játékával biztos, 34 pontos győzelmet a KLKA a Lakatos Cs. (15), Piller Bálint (12/6) és Pázmándi Marcell (12/3) pontjaiban bízó Dunaharaszti otthonában.

Budavári SE - Budafok 49-72

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban egyértelmű fölényben játszva diadalmaskodott Takács P. (20), Marossy Gergely (17/12) és Verbényi K. (10) vezérletével a Budafok a Szőke F. (25/12)-Bozó D. (10) kettős vezette budavári gárda otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Dunaharaszti MTK 67-68

A hullámzó, fordulatos első, és a végig szoros második félidőt hozó alsóházi rangadón hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Tóth Sz. (26/12) személyében a Toldy együtteséből, a hazai gárdából rajta kívül csak Bóna M. (210) érte el a 10 pontot, így azt egyetlen ponttal a csapatként "több lábon álló" Major Előd (17/6), Novák Patrik (12/6) és Kardos A. (11/6) eredményességére építő Dunaharaszti nyerte meg.

A mérkőzés:

Budafok - MAFC-Martos 91-64

A páros negyedekben nagy fölényben játszva úgy nyerte meg simán a dobogóra hajtó csapatok rangadóját a főleg Harsányi András (15/3) és Jászay Attila (11/6) pontjaiban bízó, tartalékos MAFC Martos ellen a Budafok, hogy nem kevesebb mint 6 játékosa - Tóth V. (18/9), Szijj N. 16/3), Marossy G. (15/6), Takács P. (14), Volf Barna (12) és Busai L. (11) - jutott 10 pont fölé.

SzPA HSE Legends - Budavári SE 8i9-72

A 21-10-re megnyert első negyedre, valamint a remek dobóformát kifogó Mlinárcsik Izsák (26/24), valamint Köves G. (22), Tulkán Máté (20/12) és Korompay Márk (12/3) kosaraira alapozva győzte le az SzPA csapata a Szőke F. (20/6)-dr. Lőrinczy Mátyás (16/12)-Bozó D. (12) trió vezette vendég együttest.

Ludovika SE - Kőbányai Darazsak 68-69

A 3. negyed után 4 ponttal még a Simon Kristóf (16/9), B. E-Orran (15/6) és Jánosi Aurél (11/3) eredményességére építő hazai együttes állt jobban, de a negyedikben a listavezető kőbányaiak elsősorban Makay Dániel (16), Somogyvári Ádám (15/9) és Sulák Péter (13/6) jóvoltából hosszabbításra mentették a találkozót, és az izgalmas ráadásban egyetlen ponttal meg is nyerték azt.

PSK Csepel - SzPA HSE Legends 90-54

Minden negyedet megnyerve úgy aratott a nagyrészt Köves G. (20) és Icha Milán (10) találataira támaszkodó "Legendák" ellen, több mint 40 pontos győzelmet a csepeli gárda, hogy 6 játékosa - Pásztor G. (23/9), Somogyi G. (17/6), Vörös Alex (15/3), Kakucska K. (12/6), Gesztesi Márk (11/3) és Szabó R. (10/3) - is kétszámjegyű pontot ért el.