Regionális kiemelt Bp-bajnokság: Éles a harc a dobogóért

Továbbra is nagyon éles a harc a bajnoki címért és a dobogós helyezésekért a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Továbbra is nagyon éles a harc a bajnoki címért és a dobogós helyezésekért a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A Martos és az NKE lépéselőnyben van, de izgalmas végjáték várható.

A 24-16-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Gaál Péter (18), Budai Bence (14), Buday Levente (13/9) és Szijj Norbert (10/6) eredményes játékának köszönhetően a Budafok B 69-62-re nyert a Péter Zsolt (20)-Szabó Bence (16) duó vezette Hidegkút otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

Az első negyedet még 7 ponttal megnyerte a Zsurek Lajos (17/9)-Beszédes György (14/6)-Perczel Zoltán (14) trió vezette vendéglátó Budai XI. Öregfiúk együttese, ám a folytatásban átvette az irányítást a MAFC-Martos, amely a következő három negyedben már jobbnak bizonyult, és végül Csernák Ádám, Fekete-Nagy Ádám, Hensch Norbert (15-15), valamint Jasper Wielling vezérletével izgalmas végjátékban fordított, és 71-67-re győzött.

Az első negyed hajrájáig vezetett a Bódi Bence (26)-Jusztin Ádám (21/15)-Brunner Brúnó (11/3)-Fischer Bence (10/6) kvartett pontjaira alapozó Maccabi. Ekkor fordított, majd színvonalas játék mellett főként Kénesi Szabolcs (22/3), Nagy Kristóf (18/3), Lipták András (16/6), Turóczi Róbert (14/3) és Ruska Norbert (11/3 ) jóvoltából apránként, fokozatosan elhúzott a vendéglátó BLF Palota A csapata, amely végül 88-79-re győzött.

A második negyedet leszámítva irányítva a játékot a Student Szilágyi Gábor (16), Kondor Bence (14), Pálffy Máté (11/9), Ambrusz Ákos (11) és Bognár Márton (10) eredményessége révén 72-58-ra verte a Fejes Péter (14/3)-Gaál P. (14)-Szijj N. (13/6) trió vezette Budafok B együttesét.

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Péter Zs. (16)-Bakonyi Krisztián (10) duó vezetésével a Hidegkút a Németh Zsolt (26/6), Vámosi Lóránt (12) és Andics Gergely (10/6) ponterősségére támaszkodó Öreg Kaszások otthonában, ám a 22-5-re "behúzott" 3. negyed elég volt neki egy 69-61-es győzelemhez.

Nagy K. (18), Ruska N. (14/3), Turóczi R. (14) és Báthory Gergely (12/3) jóvoltából szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve a BLF Palota A biztos, 79-57-es győzelmet aratott a Zsurek L. (23/6)-Beszédes Gy. (12/3) kettős vezette Budai XI. Öregfiúk otthonában.

Remek hajrájával, a 22-4-re megnyert záró szakasz, valamint a Réger Tamás (25/15)-Esőssy Mátyás (19/18)-Furján Ferenc (14) trió tagjainak ponterőssége révén a Toldy Vízivárosi Hódok csapata 76-61-re győzött a Prekopcsák Attila (13) és Mendzsák László (10/6) vezette KKS ellen.

A páratlan negyedekben fölényben játszva a Gatai Gergő (13/12)-Ribánszky Miklós (13) kettős vezette NKE  66-49-re legyőzte a Németh Zs. (11/3) és Madar Márton (10/6)  eredményességére építő Öreg Kaszások együttesét.

Egy negyed után Kiss János (20), Kiss Máté és Tápai Attila (16/9-16/9) és Pintér Ákos (12/3) vezérletével 12 pontos előnye volt a vendéglátó Józsefváros A csapatának, ám a folytatásban a Bálint Zoltán (22/6)-Tóth András (15/3)-Bódy Gábor (12/6) trió vezette KKS átvette az irányítást, s a záró etapot egy 11-0-lal kezdve 5 pontos előnnyé alakította a szakaszt előtti 6 pontos hátrányát. A hazaiak még visszaszerezték a vezetést, ám a végjátékban mindkét oldalon több kihagyott büntetővel a vendégek játszottak pontosabban, így 73-71-re nyertek.

A 3. negyedben a Student Ambrusz Á, (16), Kondor B. (10) és Bognár Dániel (10) vezérletével valósággal "átrohanva", (31-6) a vendéglátó Maccabi csapatán - amelyből egyedül Varga István (22/15) jutott 10 pont fölé - biztosan nyert 73-54-re.

A szoros első félidő után a másodikban fölényben játszva a Budafok B Buday L. (23/9), Fejes P. (10/6) és Gaál P. (10) vezérletével simán, 83-64-re nyerte a Major Ádám (20/6)-Glavatity Dénes (18/6) kettős vezette Budafok A elleni házi rangadót.

A 28-9-re megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Reszeli Soós Gábor (14), Pintér Á. (13), Dudás Soma (12/3) és Soós Attila (12) eredményességének köszönhetően a Józsefváros A simán, 87-65-re nyert a Péter Zs. (12) és Alessandro Gajaschi (10) találataira építő Hidegkút otthonában.

3 negyed után még 3 pont előnye volt a Gaál P. (15/3)-Busai B. (14/3)-Szijj N. (10) trió vezette Budafok B-nek, ám a záró etapot a DMTK Haraszti Sasok együttese bírta jobban, amely végül71-64-re győzött.

Az első negyedet még döntetlenre hozta a Zsurek L. (26/9)-Varga Domonkos (19)-Beszédes Gy. (17/3) trió vezette vendéglátó Budai XI. Öregfiúk, ám a folytatásban egyértelműen a Budafok A ragadta magához a kezdeményezést, s Glavatity D. (26/15). Major Á. (22), valamint Nitsch Gergely (14) ponterős játékára alapozva végül biztos, 86-68-as győzelmet aratott.

Végig kiélezett, szoros, fordulatos összecsapáson az NKE Garai G. (22/12), Jánosi Soma (14/3) és Ribánszky M. (11) vezérletével 77-71-re nyert az Arató Balázs (22/6)-Takács Gergely (16/9)-Fagyas Szabolcs (10/6) trió vezette Józsefváros A otthonában.

Küzdelmes mérkőzésen a 19-11-re megnyert második negyedre, valamint Szijj N. (25/15) és Busai B. (11/3) eredményességére építve a Budafok B. 53-47-re győzött a Kovács Domonkos (15/6)-Tóth András (11/3) duó vezette KKS otthonában.

Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszva Bartus Gergely (28/18), J. Wielling (18) és Hensch N. (10) vezérletével a MAFC Martos fölényes, 89-55-ös győzelmet aratott a Turóczi R, (24), Ruska N.  (13/3) és Báthory G. (12) pontjaira alapozó BLF Palota A otthonában.

Hiába nyert meg szorosan három negyedet is Fischer B. (18/9). Bódi B. (16/3) és Varga I. (15/9) vezérletével a Maccabi Dunaharasztiban a DMTK Haraszti Sasok otthonában, ám mivel a harmadikat 10 ponttal elvesztette, 73-70-re kikapott.

Minden negyedet megnyerve Szilágyi G. (19), Selmeczi János (15/3) és Pálffy M. (13/3) ponterősségére építve a Student fölényes, 76-52-es győzelmet aratott a Budai XI. Öregfiúk ellen, amelyből egyedül Zsurek Lajos (17/3) jutott 10 pont fölé.

Minden negyedet elveszítve szenvedett nagy különbségű, 92-46-os vereséget a mindössze 5 játékossal felálló, Esőssy M. (21/15) és Réger T. (13/3) vezette Toldy Vízivárosi Hódok a DMTK Haraszti Sasok otthonában.

Az első negyedet még megnyerte a Németh Zs. és Vámosi L. (15/6-15/6), valamint Madar M. (12/6) vezette vendéglátó Öreg Kaszások, ám a folytatásban a Nitsch G. (21)-Glavatity D. (20/9) kettős jóvoltából átvette az irányítást a Budafok A, amely végül biztosan nyert, 74-58-ra.

Két extra egyéni teljesítményt is hozott a Budafok A-Maccabi összecsapás, amelyet azért nyert meg a 80-77-re Glavatity Dénes (31/15) vezette hazai gárda, mert elsősorban Nitsch G. (19) és Major Á. (14) jóvoltából eredményesebb "kisegítő személyzete" volt, mint Ficcher Bencének (33/12)  Maccabiból, ahonnan rajta kívül egyedül Brunner Brúnó (13/3) jutott 10 pont fölé.