Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: Öt csapat 3-3 vereséggel

Több ragadót is rendeztek a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelynek élmezőnyében öt együttes is 3-3 vereséggel áll. A MAFC-Martos saját pályáján kapott ki a Student együttesétől, majd nyerni tudott a Józsefváros otthonában. A nyeretlen Budai XI. Öregfiúk csapata közel állt első győzelme megszerzéséhez, hosszabbításban maradt alul.

Fordulatos mérkőzésen remek hajrájának, 27-11-re megnyert negyedik negyednek, valamint elsősorban Szenteleki László (21/3) és Kőrösi Bertalan (11) eredményességének köszönhetően a Budafok B 59-50-re legyőzte a Hidegkút csapatát, amelyből egyedül Péter Zsolt (12) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista itt elérhető!

Ellentétes félidők mérkőzésén Pálfy Máté és Szilágyi Gábor (19-19), valamint Bognár Márton és Selmeczi János (12-12) vezette és szünetig 21 pontos előnyt szerző vendéglátó Student ebből 11-et megtartva 75-64-re nyert a BLF Palota A ellen, amely Lipták András (12/6), valamint Báthory Gergely és Bohár Dániel (12-12) vezérletével a hajrában 5 pontra feljött, de a felzárkózásba belefáradt, a végén újítani tudtak a hazaiak.

Minden negyedet megnyerve Csernák Ádám (23), Szűcs Imre (16), Jászay Miklós (15), Jasper Wielling (13), Kárpáti András (12/12) és Fekete-Nagy Ádám (12) ponterős játékára építve a MAFC-Martos fölényes, 99-53-as győzemet aratott a Vádász Ákos (13/3), Andics Gergely (12/6) duó vezette Öreg Kaszások otthonában.

Ellentéses félidők mérkőzésén Várkonyi Tamás (19) és Veréb László (17/9) vezérletével a Toldy Vízivárosi Hódok együttese 11 pontos előnyt szerzett szünetre a Glavatity Dénes (14/3), valamint Kozma Gábor és Nitsch Gegely (11/3-11/3) vezette Budafok A otthonában. A hazaiak a hajrára ledolgozták hátrányukat, de a végjátékot a vendégek bírták jobban, s végül 60-53-ra megnyerték a küzdelmes találkozót.

Hosszabbításba torkollott a Zsurek Lajos (31/9), Vesztergom Balázs (14/6), Szondi Bence (14), Perczel Zoltán (12) kvartett vezette vendéglátó Budai XI. Öregfiúk, valamint az elsősorban Benk András (21/3), Bódy Gábor (14/12), Tóth András (14) és Cserniczky Zsolt (12/12) eredményességére építő KKS csatája. A hazaiak egészen a hajráig tartották az első félidőben megszerzett 7 pontos előnyüket, ám az utolsó 2 percben a KKS egy 7-0-lal hosszabbításta mentette a találkozót. A ráadás elején lendületben maradtak, és 5 ponttal elhúztak a vendégek, ám egy 6-0-lal fordított a Budai XI Öregfiúk csapata. Az utolsó szó azonban Benk révén a vendégeké volt, akik végül 79-78-ra győztek ezen a színvonalas, roppant izgalmas találkozón.

A páros negyedekben egyértelműen irányítva a játékot az NKE SE Jánosi Soma (20/3), Turbók Ádám (16) és Bubcsó Kristóf (15/9) vezérletével 69-54-re nyerte a Szenteleki L. (15/6) és Kárpáti Zsolt (14) vezette Budafok B elleni rangadót.

Amint azt várni lehetett, végig szoros, kiélezett volt a MAFC-Martos -  Student SE rangadó, amelyet a végjátékot jobban bíró, a Szilágyi G. (19/3), Bognár M. (16/9), Bognár Kristóf, Selmeczi J. (12/6-12/6), Gyetvai Péter (10) ötösfogat "húzta" vendégek egy 5-0-s hajrával fordítva 78-75-re nyertek a Hensch Norbert (24), Bartus Gergely (21/6), J. Wielling (13) és Fekete-Nagy Á. (10) ponterősségére építő MAFC-Martos otthonában.

A 30-15-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Takács Gergely (19/3), Takács Máté (17/3), Tápai Attila (16/3) és Pintér Ákos (10) eredményességére építve a Józsefváros A 74-69-re győzött a második negyedben felzárkózó, Vadász Á. (17/6), Andics G. (15/12), Mészáros Gergő (14/9) és Vámosi Lóránt (14) vezette Öreg Kaszások ellen.

Három negyed után csupán egyetlen pont volt a Túróczi Róbert (30/3), valamint Papp Dávd és Lipták A. (10-10) vezette vendéglátó BLF Palota A hátránya a DMTK Haraszti Sasok ellen, de a záró szakaszt a vendégek bírták jobban, akik végül 83-69-re nyertek.

Ellentétes félidők mérkőzésén Péter Zs. (17), Bakonyi Krisztián (16) és Ólmosi Zoltán (10) vezérletével a Hidegkút a szünetig 15 pontos előnyt szerzett a Jusztin Ádám (18/9), Fischer Bence (16/12), Varga István (15/6), Bódi Bence (10/3) kvartett vezette Maccabi otthonában. A hajrában 5 pontra feljöttek a hazaiak, de ennél szorosabbá nem tudták tenni a találkozót.

Minden negyedet megnyerve Prekopcsák Mihály (15/15), Somogyi Zsolt (15/3), Kovács Domonkos (14/6) és Cserniczky Zsolt (13/9) vezérletével a KKS simán, 81-57-re győzött a Bakondi János (19), Báthory G. (13/3) és Nagy Kristóf (11) vezette BLF Palota A ellen.

A Bartus G. (19/12), Csernák Á. (19), Fekete-Nagy Á. (13/3), Hensch N. (11) kvartett jóvoltából MAFC-Martos a rangadó nagy részében rá tudta kényszeríteni akaratát a tartalékos vendéglátó, a Tápai A. (20/6), Dudás Soma (13/6) és Reszeli Soós Gábor (11/3) vezette vendéglátó Józsefváros A csapatára, és 78-69-re győzött.

Az első negyedben összeszedett 10 pontos hátrányból felállva Kozma G. (25/3), Glavatity D. (17/6), Major Ádám (16) és Nitsch G. (11) vezérletével a Budafok A a két középső negyedben rákényszerítve akaratát a Péter Zs. (19), Kanta Gyula (16/12), Hegyi András (12) trió vezette Hidegkúti KK csapatára, és 80-74-re nyert.

Minden negyedet biztosan nyerve, s összesen 19 hárompontos kosarat szerezve a Toldy Vízivárosi Hódok csapata Hernádi Ambrus (23/3), Réger Tamás (22/18), Essősy Mátyás (15/15), Kiss Dániel (11/3), valamint Fodor András és Daniele Spiga (10/6-10/6) vezérletével 109-53-ra verte a Török Balázs (23/6) és Pajor R. (13/3) vezette Öreg Kaszások együttesét.

Bár a záró etap előtt még 4 pont előnye volt a Jusztin Á. (23/15), Kiss Ádám (10) kettős vezette vendéglátó Maccabi csapatának, a hazaiak a negyedik negyedre "elfogytak", s a szakaszt 24-5-re megnyerő NKE együttese elsősorban Bubcsó K. (20/15), Garai Gergő (19/9), Ribánszky Miklós (19) és Jánosi Soma (12/6) ponterős játékára építve végül 76-61-re győzött.

Hullámzó, fordulatos, színvonalas találkozón Túróczi R. (24/9), Papp D. (17/9), Lipták A. (13/3) és Báthory G. (12) ponterős játéka révén a BLF Palota A 75-74-re legyőzte a Beszédes György (29/15), Zsurek L. (16/6), Szondi B. (13) és Szilágyi Mihály (12) vezette Budai XI. Öregfiúk csapata ellen.

Hiába hajrázott jól a végig kiélezett, szoros rangadón a Szenteleki L. (14/12), Szijj Norbert (14/3), Ványi Ákos (12) trió vezette Budafok B, 63-60-ra kikapott a DMTK Haraszti Sasok otthonában.

A bajnokság állása ezen a linken található!