Regionális kiemelt: körbe verték egymást az élcsapatok - élen a Csepel-Bontó

Jó néhány rangadót játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. Ezeken gyakorlatilag körbeverték egymást az élcsapatok, a Ludovika pedig az első négyest üldöző középmezőnyt vezető MAFC Martostól kapott ki. Jelenleg a Csepel-Bontó vezet, izgalmas hajrá várható a ligában.

Csepel Bontó KK - Budai Kardinális 110-70

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Bányai B. (22/12), Pásztor G. (20/12), Kakucska K. (16/6), Erős D. (15/3) és Somogyi G. (10) jóvoltából fölényes győzelmet a csepeli csapat a mindössze 5 játékossal felállva nagyrészt Sárosi M. (31/3), Kovács P. (11), Tuba Z. (10/6) és Schwarczinger Cs. (10) pontjaiban bízó Kardinális ellen.

A mérkőzés adatai:

Zuglói Sasok - Kiss Lenke KA 65-77

Szünetig 10 pont fölötti előnyt szerzett a nagyrészt Reich D. (23), Petri Sz. és Kocsis G. (16/3-16/3) és Reich M. (13) eredményességére építő KLKA, ám a Sinkovics M. (15)-Fehér T. (11/9) kettős vezette hazaiak a remek 3. negyedükkel fordítottak és a záró etap előtt 2 ponttal már ők vezettek. A szenzációs 3. etap azonban feltehetően sokat kivett a hazaiakból, a 4. negyed egyértelműen a vendége együttesé volt, amely végül 12 ponttal győzött.

MAFC Martos - Toldy Vízivárosi Hódok 81-61

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, továbbá elsősorban Novák B. (16/6), Szlatkovszky Á. (12) és Hensch N. (10) kosarainak köszönhetően győzte le kerek 20 ponttal a Martos a nagyrészt Réger T. (16/6), Lente D. (16) és Fodor A. (10) találataira támaszkodó Toldy csapatát.

HSE Major - Csepel Bontó KK 46-74

A hazaiak leginkább Schneider M. (14) és Holp N. (10) révén 3 negyeden át tartották a lépést a csepeliekkel, de a záró szakaszban nyomasztó fölénybe került és végül simán nyert a Bányai B. (15/9)-Lesti B. (139-Erős D. (12)-Illés B. (10) kvartett vezette Csepel-Bontó.

Zuglói Sasok - Kőbánya Old Boys 85-95

Kosarakban gazdag összecsapást nyert meg a páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb játékára, továbbá elsősorban Makay D. (31). Sulák P. (16/6). Püspök B. (16) és Czermann T. (11) eredményességére építve a kőbányai legénység annak a zuglói együttesnek az otthonában, amelynek 6 játékosa is - Steier J. (14/6), Kocsis A. (13), Fehér T. (11/3), Balázs B. és Zeve K. (10/3-10/3) és Sinkovics M. (10) - kétszámjegyű pontot szerzett.

QPAC - MAFC Martos 61-63

Végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg jobb hajrájával és főként Bihari M. (17), valamint Antal D. (9/6) és Novák B. (9) kosaraival a Martos - amelynek 9 játékosa is eredményes volt - a nagyrészt Kovács B. (20) és Hyross L. (17) ponterősségében bízó QPAC otthonában.

HSE Major - Közgáz Öregfiúk 52-83

A kosarakban gazdag első negyedet 24-23-ra még a Schneider M. (13)-Heisz A. (10/6) kettős vezette hazai együttes nyerte, ám a páros negyedekben nagy fölényben játszott és Földes D. (20/12). Hollai O. (12), dr. Esőssy M. (10/6) és Virág B. (10) vezérletével biztosan nyert a Közgáz Öregfiúk csapata.

Toldy Vízivárosi Hódok - Józsefvárosi KC 75-67

Hosszabbítás után dőlt el az alsóházi rangadó, amelyen a rendes játékidő végén 4 büntetőt is elhibáztak a vendég JKC nagyrészt A. Gajaschi (28/6), dr. Glavatity D. (15/9) és Nitsch G. (15/3) eredményességére építő játékosai, így a főként Lente D. (19), Réger T. (14/3), Bóna M. (14) és Tóth Sz. (10/6) találataira támaszkodó Toldy hosszabbításra mentette a találkozót, a túlórában pedig a lélektani előnyt kihasználva ellenfele fölé kerekedett.

Budai Kardinális - Közgáz Öregfiúk 55-81

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban egyértelműen a hazaiak - akiktől egyedül Nagy A. (11/6) ért el kétszámjegyű pontot - fölé kerekedve aratott magabiztos győzelmet a Földes D. (16/9)-dr. Esőssy M. (15/15)-Mihaletzky B. (15/9)-Hollai O. (13)-Matskási I. (10) "ötösfogat húzta" Közgáz Öregfiúk csapata.

Kiss Lenke KA - MAFC Martos 57-86

A 31-7-re megnyert 2. negyednek, továbbá főleg Bartus G. (19/9), Antal D. (15/3), Bihari M.és Hensch N. (14-14) és Solti D. (12/6) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Martos az elsősorban Reich D. és Reich M. (12-12) pontjaiban bízó KLKA csapatát.

Csepel Bontó KK - Józsefvárosi KC 130-63

Végig nagy fölényben játszva aratott a remek dobóformát kifogó Pásztor G. (39/33), továbbá Erős D. (24/12), Bányai B. (16/12), Kakucska K. (12/6) valamint Lesti B. és Somogyi G. (10-10) vezérletével közel 70 pontos győzelmet a 224 triplát szerző Csepel-Bontó a szinte kizárólag A. Gajaschi (25/12), dr. Glavatity D. (17/9) és Nitsch G. (14) találataira támaszkodó JKC ellen.

Ludovika SE - Kőbánya Old Boys 83-59

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, egységes csapatjátékára, azon belül pedig leginkább T. Mattens (15), Simon K. (11), Bubcsó K. (10/6). O. Ben Ezra (10/3) és Szabadi Sz. (10) kosaraira, no meg a jó védekezésére alapozva nyerte meg simán a rangadót a Ludovika az elsősorban Sulák P. és Püspök B. (13-13), valamint Vasas M. (12) pontjaiban bízó kőbányai együttes ellen.

Zuglói Sasok - Budai Kardinális 80-85

A két középső szakaszban főként Steier J. (16/6), Kocsis A. (16) és Kőszagi A. (11/9) jóvoltából dominált, és a 4. negyed előtt 11 pontos előnyt szerzett a hazai gárda. A záró szakaszban azonban felzárkózott, sőt egy triplával a végén le is dolgozta hátrányát a nagyrészt Sárosi M. (22), Nagy A. (15/6)., Tuba Z. (13/6) és Kovács P. (13) eredményességére építő Kardinális, így jött a hosszabbítás. Ennek derekán "népmesébe illő"' 77-77 volt az állás, aztán innen egy 8-3-mal a vendégek nyertek.

QPAC - Kiss Lenke KA 74-60

A nyitó negyedet 9 ponttal "elvitte" a Mészáros K. (15/3)-Kocsis G. (14/6) duó  vezette vendég KLKA, ám a folytatásban leginkább Kovács B. (20), Hyross L. (12) és Kiss D. (10) révén átvette az irányítás, és remek, 28-13-as 2. negyedével még szünet előtt a vezetést is a QPAC, amely végül 14 ponttal győzött.

MAFC Martos - Ludovika SE 96-71

A parádés, 37-17-re megnyert nyitó negyednek, továbbá nagyrészt Novák B. (22), Radovics R. (17), Solti D. (15/6), Graf A. (11) Antal D. (10/3) és Hensch N. (10) kosarainak köszönhetően "kapta el", sőt győzte le simán a Martos a bajnoki címért küzdő, s ezúttal leginkább Kiss B. (17/12), Jánosi A. (10/6) és O. Ben Ezra (10) pontjaiban bízó Ludovika együttesét.

Közgáz Öregfiúk - Kőbánya Old Boys 76-90

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá nagyrészt Makay D. (17/3), Szemán G. (16), Hoffmann Á. (13) és Sulák P. (11/3) eredményességére építve nyerte meg a rangadót a kőbányai gárda a nagyrészt Lénárt Z. (19/6). Földes D. (14/6). Mihaletzky B. (12/6) és Hollai O. (11) találataira támaszkodó Közgáz Öregfiúk otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Csepel Bontó KK 47-80

Minden negyedet megnyerve aratott Kakucska K. (18/9), Pásztor G. (17/9), Lesti B. (11) és Somogyi G. (10) vezérletével fölényes győzelmet a Csepe-Bontó, hazai részről csak F. Fasciano (13) és Lente D. (12) jutott 10 pont fölé.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!