Regionális kiemelt: százas tempóval robog a MAFC-Martos

Volt, hogy elérte a 100 pontos álomhatárt, egyszer pedig túl is jutott rajta a MAFC-Martos a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Volt, hogy elérte a 100 pontos álomhatárt, egyszer pedig túl is jutott rajta a MAFC-Martos a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A "robogó" éllovassal azért a Kiss Lenke KA és a Józsefváros is tartja a lépést - ha nem is a dobott pontok, hanem a győzelmek számának tekintetében.

Toldy Vízivárosi Hódok - MAFC-Martos 68-100
A Réger Tamás (30/9)-Veréb Krisztián (15/9)-Bihari Krisztián (11/3) trió vezette hazaiak egy félidőn át tartották a lépést a Martossal, szünet után már nagy fölényben játszottak a vendégek, akik Mindler István (23/15), Gráf András (16), Győr Tamás (15), Takács-Varga Bendegúz (14/3), Kénesi-Weberzdorfer Szabolcs (13) és Fekete-Nagy Ádám (10) vezérletével végül simán nyertek.

MAFC-Martos - SzPA HSE U23 109-50
Úgy jutott 100 pont fölé, s verte egységes csapatmunkával közel 60 ponttal az SzPA Oláh Krisztián (11) és Nagy Béla (9) vezette fiataljait a Martos, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa, Fekete-Nagy Ádám (17), Vitályos Attila (16), Mindler István (14/3), Gráf András (14), Temesvári Zsolt (13/3) és Bartus Gergely (11/9) is 10 pont fölé jutott.

Student SE - Kiss Lenke KA 75-82
A 19-12-re megnyert 2. etapnak, valamint Gilberto Matsimbe (17/3), Gaál Bence (11/3), Borsodi Márton (12), Fülöp Gergő (11/3) és Szulovszki Sándor (10) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a KLKA a dr. Ambrusz Ákos (17), Bognár Márton (15/3), valamint dr. Körtvélyessy Zsolt és Selmeczi János (10/3-10/3) találataira alapozó Student otthonában.

Hidegkúti KK - DMTK Haraszti Sasok 55-76
A Kelemen Kristóf (24/9)-Székely László (23) kettős vezérletével a címvédő Dunaharaszti szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve aratott magabiztos győzelmet a Szabó Bence (18/3), Nitsch Gergely (11) és Máté Antal (10/6) vezette Hidegkút otthonában.

Budafok - Kőbánya Oldboys 54-66
A 20-9-re megnyert záró etapra, valamint a Makay Dániel (18)-File Lajos (12)-Szemán Gábor (11) trió eredményességére építve győzött a Kőbánya a Takács Péter (14/3) és Szijj Norbert (11/6) vezette budafoki gárda pályáján.

BLF KK - Józsefvárosi KC 51-68
Hatékonyan védekezve, s a két középső szakaszban pontosabban támadva diadalmaskodott Arató Balázs (16) és Szőke Ferenc (14/3) vezérletével a Józsefváros a leginkább a Sebők András (15)-Szép Ákos (12) duó kosaraira hagyatkozó BLF csarnokában.

DMTK Haraszti Sasok - Toldy Vízivárosi Hódok 58-50
Küzdelmes mérkőzésen "gyűrte le" Székely L. (22/3), Haris Róbert (10/6) és Major Előd (10) vezérletével a címvédő a szívósan küzdő, főleg Tóth Szabolcs (12) és Luka Durkovics (11/3) pontjaira alapozó Toldy csapatát.

Öreg Kaszások - MAFC Martos 58-80
A Mindler I. (17/3)-Graf A. (15/3)-Kénesi Weberzdorfer Szabolcs (129-Jászay Miklós (11/6) kvartett vezette Martos szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve győzött magabiztosan a főként Berényi Balázs (12), Ghyczy Dénes (11/6) és Németh Zsolt (10/3) pontjaira  támaszkodó Öreg Kaszások otthonában.

Hidegkúti KK - NKE SE 65-99
A Máté A. (18/12)-Szabó B. (17/3)-Hegyi András (13) "hármasfogat húzta" Hidegkút csak a 3. negyedben tudott felnőni a feladathoz, s volt képes egyenrangú ellenfelévé válni az egységes csapatmunkára, s leginkább Rácz Tibor (18), Thomas Mattens (16/3), Szabadi Szilveszter (10/3), Petheő Gergely (10) és Bubcsó Kristóf (9/9) kosaraira alapozó NKE együttesének, amely simán győzött.

Budafok - Budai Space Jam 62-54
Egy negyed után 11 ponttal "ment" a korántsem "lekvár módon" kezdő, Herczog András (15/9) és Simon Kristóf (14/3) vezette Space Jam, ám a folytatásban magukra találtak, s Szenteleki László (16/6), Szijj N. (14/3), valamint Fejes Péter és Wigand Tamás (11-11)  vezérletével fokozatosan csökkentették hátrányukat a hazaiak, akik a záró etapot jobban bírva, annak első felében egy 16-4-es "száguldást" bemutatva a maguk javára fordították a találkozót.

MAFC-Martos - Hidegkúti KK 100-65
A nyitó és a záró 10 percben nagy, mondhatni nyomasztó fölényben játszva győzte le jórészt Bartus G. (28/6), Graf A. (22), Ágoston László (17/15) és Vitályos A. (10/6) ponterős játéka révén a Martos a két középső szakaszban a feladathoz és ellenfeléhez Szabó B. (20/6), Glavatity Dénes (11/3) és Nitsch G. (11) jóvoltából felnövő Hidegkút együttesét.

BLF KK - Kőbánya Old Boys 60-55
A záró etapban bemutatott jó védekezésének, valamint leginkább Szecsei Gergő (19/6) és Tóth Attila (10) pontjainak köszönhetően győzte, pontosabban hajrázta le a BLF a File L. (13/3)-Burján Pál (11/3)-Tápai Zsolt (10/9) trió vezette kőbányai együttest.

Student SE - Budai Space Jam 69-66
Érdekes, fordulatos, izgalmas találkozón, a végjátékban egy 6-0-lal győzte le Bognár M. (19/6), Selmeczi J. (12/9), Gyetvai Péter (11) és dr. Ambrusz Á. (10) vezérletével a Student a jórészt Radnai Rudolf (16), Fülöp Dávid (15), Vígh Barnabás (11/9) és Simon K. (11/6) találataira alapozó Space Jam csapatát.

A bajnokság adatai ezen a linken láthatók!