Senior: A BEAC-Öregfiúk győzött a nyeretlenek csatájában

Mozgalmas volt az év vége a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. A címvédő Bontó kétszer is hátrányból fordítva őrizte meg veretlenségét. Az éllovasra tapad a Külker és a Net 54, megtorpant a jól kezdő Kisbojtár. Az alsóházban a két nyeretlen csapat találkozott, s az összecsapáson a BEAC-Öregfiúk együttese diadalmaskodott a Chemol otthonában.

A két középső negyedben nagy fölényben játszva, egységes csapatmunkával, elsősorban Balogh Ádám (12/6), Ruppert Tamás (11), Darnai Zoltán (9/3) és Tuza Zsigmond eredményessége révén a vendéglátó Net 54 magabiztos, 78-50-es győzelmet aratott a Chemol ellen. A vendégektől Zádory Tibor 11/3, Bóta Norbert és Csizmadia Attila pedig 8-8 pontig jutott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Ellentétes félidők mérkőzését hozta a rangadóvá előlépő Kisbojtár-Külker találkozó. Az első félidőben a Németh Krisztián (16/6), Sándor Gábor (14/3) duó vezette vendégek 16 pontos előnyt szereztek. Bár a hazaiak Mészáros Nándor (13/9) és Szabó Gábor (9) vezérletével a második félidőben már jobbak voltak, 7  pont megmaradt a Külker előnyéből, s végül 54-47-es vendégsiker született.

Az első negyedben még Pörös Oszkár (20), Szántó Péter (19), Fazekas Krisztián (16) és Tóth Csaba (12/6) jóvoltából tartani tudta a  lépést Szigetszentmiklóson a BLSE a vendéglátó BKG-vel, de a folytatásban fokozazosan elhúztak a jó dobóformát nyújtó hazaiak, és fölényes, 104-73-as győzelmet arattak.

Ellentétes félidők mérkőzésén a félidőben még 5 ponttal az elsősorban Mészáros Nándor (18/15) és  Sebesi Csaba (13/6) eredményességére építő vendég Kisbojtár vezetett a bajnok Bontó otthonában, de szünet után Erős Csaba (17/6), Nagyfi László (15) és Kovács Attila (10) vezétésével fordított a címvédő, és végül 60-53-ra győzött.

A 25-5-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Csuka Attila (26/18) és Gyurácz-Németh Iván (24) ponterős játékára alapozva az Unitef Céh fölényes, 79-41-es győzelmet aratott a Pörös O. (14), Szántó P. (13) duó vezette BLSE otthonában.

Az első félidőben 21 pontos hátrányba került a szigetszentmiklósiakkal szemben a Chemol, amely Csizmadia Attila (20), Varga Botond (13) és Borbás Péter (10) révén a második félidőt ugyan kiegyenlítetté tudta tenni, de 84-63-ra kikapott.

A Tóth Sándor (22/6), Buzás Sándor (16/9), Ocskovszky Ákos (11), Kiss Pál (10/3) kvartett vezetésével 13 pontos előnyt szerzett az első negyedben a Külker az Unitef Céh otthonában. A második negyedben Gyurácz-Németh I. (15), Katona Miklós (11/9) és Palatinus Miklós (11) révén feljött az Unitef, s a szünetig 10 ponton belülre került. A második félidőben a Külker akarata érvényesült, amely végül magabiztos, 74-52-es győzelmet aratott.

Minden negyedet megnyerve - kettőt is 1-1, egyet pedig 10 ponttal -, Mészáros N. (16/12) és Sebesi Cs. (12/3) vezérletével a Kisbojtár 50-35-re verte a BLSE együttesét, amelynek legeredményesebb játékosa Igaz Bálint volt 10 ponttal.

A nyeretlenek összecsapásán az első félidőben Fischer Tamás (17/3) és Lakits György (14) vezérletével 13 pontos előnyt szerzett a BEAC-Öregfiúk együttese a Chemol otthonában. A harmadik negyed a hazaiaké volt, akik elsősorban Varga Botond (17/3) és Vámosi Albert (10) eredményességének köszönhetően a záró etap előtt 4 pontra feljöttek. A befejező 10 percben újítani tudtak a vendégek, akik végül 60-47-re győztek.

Három negyed után még 4 pontos hátrányban volt Szigetszentmiklóson a bajnok Bontó, amely a Nagyfi L. (18/3), Erős Cs. (12/3) és Cziffra Cs. (12) vezérletével  záró etapot 20-5-re nyerve fordított, s végül 57-46-ra győzött.