Senior Budapest-bajnokság: "bekezdett" a Kisbojtár

Tovább menetel a címvédő Bontó, rangadót nyert a Net 54, és két győzelemmel kezdte a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságot a Kisbojtár együttese.

Nehezen lendült játékba a címvédő Bontó az Igaz Bálint (21) és Bálint György (10) vezette BLSE ellen, ám a két középső negyedet összeadva 39-17-re nyerve Erős Csaba (22/6), valamint Minár László és Nagyfi László (10/3-10/3) vezérletével végül magabiztos, 62-41-es győzelmet aratott.

A teljes dobólista itt elérhető!

A Sebesi Csaba (15), Mészáros Nándor (14/3), Szabó Gábor (12) trió vezérletével küzdelmes mérkőzésen végig vezetve győzött 47-40-re a vendéglátó Kisbojtár a BEAC-Öregfiúk ellen, amelyből Dercze Zoltán 11, Németh Árpád pedig 10 pontig jutott.

Az első három negyedben egyértelműen a Csizmadia Attila és Varga Botond (8-8) vezette Chemol fölé nőve elsősorban Sebestyén Tibor (21/9), Ocskovszky Ákos (16/9), valamint Sándor Gábor, illetve Tóth Sándor (11/3-11/3) eredményességére építve a Külker fölényes, 77-34-es győzelmet aratott.

Németh Krisztián (18/6) és Ocskovszky Ákos (17/3) vezérletével jól kezdte a rangadónak számító összecsapást a vendég Külker. A második negyedben azonban "hiperűrsebességre kapcsolva" állva hagyta az előző kiírás ezüstérmesét az A-csoportos bajnokság után a seniorok között folytató Net 54 Hyperteam, amely főként Tuza Zsigmond (19/3), Balogh Levente (15), Reizer Ferenc (14) és Ruppert Tamás (10) eredményességére építve magabiztos, 87-64-es győzelmet aratott.

Hosszabbításba torkollt a vendéglátó BLSE és a BEAC-Öregfiúk fordulatos összecsapása. A rendes játékidő végén triplával fordított a Szántó Péter (29), Igaz B. (14) és Horváth Árpád (11) vezette hazai gárda, ám egy büntetővel egalizált a Feierstahler Zoltán (20), Zilahy Zoltán (19/6), Fischer Tamás (14/3) trió "húzta" látogató. A hosszabbítást a hazaiak bírták jobban, s végül 78-74-re legyőzték a 10 büntetőt elhibázó ellenfelüket.

Bár az első negyed után 9 pontos hátrányban volt, a két középső etapot összeadva 34-15-re nyerő, Mészáros N. (15/12) és Szabó G. (10) vezette Kisbojtár 55-44-re verte a szigetszentmiklósi gárdát, a BKG DSE Senior csapatát.

A veretlen címvédő Bontó Réger Zsolt (15/15) és Villányi Gábor (14) vezérletével az első félidőben eldöntötte a meccset a maga javára, s a félidőben 38-15-re vezetve végül 64-38-ra győzött a nyeretlen Chemol otthonában, amelyből egyedül Csizmadia A. (18) jutott 10 pont fölé.