Senior Budapest-bajnokság: "repülőrajtot" vett az Albatrosz és a BKG

Elkezdődött a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokság, amelyet az Albatrosz és a BKG Senior együttese egyaránt 2-2 győzelemmel indított.

Chemol - Albatrosz 51-80

A két középső szakaszban nagy fölényben játszva verte Simon P. (26), Kiss S. (18/3), Bak T. (17/3) és Orbán V. (13) vezérletével simán az Albatrosz a Jász L. (23/3) és Varga B. (12) eredményességére építő Chemol együttesét.

A mérkőzés adatai:

Kisbojtár - BKG Senior 35-69

A hazaiak - akiktől egyedül dr. Kamondi Sz. (17/9) jutott 10 pont fölé - szünetig tartották a lépést a BKG Senior gárdájával, de a Szatmári Á. (22/12)-Dukay G. (13/3) duó vezette vendégek a 23-1-re megnyert 3. negyedükkel eldöntötték a mérkőzést.

Eldorádó Senior - Bontó Senior 45-52

Végig szoros mérkőzést nyert meg jobb hajrájának, valamint elsősorban Cziffra Cs. (13) és Nagyfi L. (10) kosarainak köszönhetően a Bontó, a hazaiaktól egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Szeles P. (16/9) jutott 10 pont fölé.

BEAC István Öregfiúk - Külker 53-71

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzött Kecskés P. (18), Móra A. (17) és Buzás S. (12/3) vezérletével biztosan a Külker, a hazaiaktól egyedül dr. Soós A. (17) jutott 10 pont fölé.

Unitef Céh - JKC Civée 52-70

A Torma P. (21/3)-Gyurácz-Németh I. (15) kettős vezette vendéglátó Unitef a nyitó és a záró etapban egyenrangú ellenfele volt a bajnoki újoncnak, amely azonban csapatként "több lábon állva" a két középső negyedben elsősorban Hack A. (22/12). Bükki V. (15). Villányi G. (10/6) és dr. Tóth D. (10/3) jóvoltából elhúzott és biztosan győzött.

Albatrosz - BEAC István Öregfiúk 44-40

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát dr. Pintér Á. (18/6) személyében a vendég együttes, a hazaiak leginkább Bak T. (13/6) és Oláh D. (10) kosaraira alapozva nyertek.

BKG Senior - Eldorádó Senior 55-45

A 14-5-re megnyert nyitó negyedre, valamint nagyrészt Szatmári Á. (18/6) és Bárány L. (16/3) ponterős játékára építve győzte le a BKG a főleg Tóth P. (18/9) és Rósa L. (13/3) találataira támaszkodó Eldorádót.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!