Senior Budapest-bajnokság: Terézváros-bravúr, hosszabbításos meccsek "futószalagon"

"Divatba jöttek" a hosszabbításos találkozók a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. Az egyik ilyen összecsapáson óriási meglepetésre az idén bukdácsoló Terézváros legyőzte az egyik bajnokaspiráns, a Bontó csapatát. A JKC Cuvée gárdájának nem sikerült a hasonló bravúr az Eldorádó ellen, a Bontó pedig az Albatrosz elleni rangadón is hosszabbítás után maradt alul. A Terézváros kiszámíthatatlanságáról annyit: a Bontó elleni bravúros győzelem után simán kikapott a Külkertől, majd a Kisbojtár ellen is alulmaradt.

BKG Senior - Terézvárosi BC 62-58

A 3. negyed után meglepetésre 7 ponttal még a Mándoky Zs. (15/3), Hafner G. (13). Mándoky O. (12/6) és Szabó Zs. (10) kosaraira alapozó Terézváros vezetett, de a BKG nagy hajrájára, valamint Dukay G. (13), Meichl Zs. (12/3) és Nagy G. (11) eredményességére építve fordított és végül 4 ponttal győzött.

A mérkőzés adatai:

Külker SC - JKC Cuvée 100-58

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Kecskés P. (22), Spáth Cs. (20/6), Kiss P. (14/3), Buzás S. (13) és Zilahy Z. (12) jóvoltából a Külker a nagyrészt Zsolnai Sz. (19) és Reizer F. (16/12) pontjaiban bízó JKC Cuvée csapatát.

Bontó Senior - Unitef Céh 89-54

A 3. negyedet leszámítva nagy fölényben játszva úgy aratott magabiztos győzelmet a Bontó, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa .- Mazúr K. (16). Cziffra Cs. (15), Barcsa L. (14/6), Bozóki Cs. (11/9), Mogyorósi G. (11) és Nagyfi L. (10) - ért el kétszámjegyű pontot a dr. Torma P. (21/3)-Nemes B. (19)-Verbőczy K. (10) trió vezette Unitef gárdáját.

Eldorádó Senior - BKG Senior 89-64

A páros negyedekben nyújtott egyértelműen jobb játékára továbbá nagyrészt Szeles P. és Tórh P. (22/6-22/6), Papp A. (13/3), Rósa Z. (9/9) és Rósa L. (9/3) kosaraira alapozva verte biztosan az Eldorádó az elsősorban Dukay G. (16/3) és Szatmári Á. (14/3) pontjaiban bízó BKG gárdáját.

Külker SC - Eldorádó Senior 61-50 (12-21, 19-11, 22-6, 8-12)

Egy nappal a BKG legyőzése után a nyitó negyedet a Külker otthonából 9 ponttal "elvitte" a Rósa L. (16/3)-Papp A. (10/3) kettős vezette Eldorádó, de a két középső negyedben Spáth Cs. (21/3), Kecskés P. (15) és Zilahy Z. (12) révén nagy fölénybe került a Külker és végül 11 ponttal nyerte a rangadót.

JKC Cuvée - Albatrosz 61-85

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, továbbá nagyrészt Kiss S. (19/6), Bak T. (18/9). Simon P. (17/3) és Benkó D. (10) eredményességére építve győzte le az Albatrosz a szünet után elsősorban Zsolnai Sz. (15), Reizer F. (14/6) és dr. Tóth D. (10/6) jóvoltából a feladathoz és ellenfeléhez felnövő JKC Cuvée gárdáját.

A mérkőzés  adatai:

Terézvárosi BC - Bontó Senior 62-53

A küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozó rendes játékidejében nem született döntés, mondhatni egyik csapat sem engedett a 48-ból, hiszen 40 perc után 48-48-at mutatott az eredményjelző. A hosszabbítás elején is abszolút fifty-fifty (50-50) volt az állás, majd egy szűk előnyt állandósított a Mándoky Zs. (25)-Szabó Zs. (13)-Hafner G. (12) trió vezette hazai gárda, amely a hosszabbítás második felét 7-0-ra nyerve bravúros győzelmet aratott a nagyrészt Erős Cs. (11/3), Bozóki Cs. (10/3), Mező D. (10) és Mogyorósi G. (9/9) pontjaiban bízó Bontó ellen.

BKG Senior - BEAC István Öregfiúk 61-39

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Péter Zs. (17) személyében a vendégektől, csapatából egyedül ő ért el kétszámjegyű pontot, így  Dukay G. (15/3) és Varga J. (10/6) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött a BKG Senior.

Unitef Céh - BKG Senior 60-79

A nyitó negyedet még 5 ponttal megnyerte és 3 negyeden át tartotta a lépést  csapat pontjainak több, mint felét szerző dr. Torma P. (32/3) vezetésével a vendéglátó Unitef, de a záró szakaszban nagy fölényben játszva közel 20 ponttal nyert a Szatmári Á. (20/3), Bárány L. (17/9) és Dukay G. eredményességére építő BKG.

Kisbojtár - JKC Cuvée 45-56

A 16-2-re megnyert 3. negyednek, továbbá dr. Tóth D. (13/6). Kreisz G. (13/3) és Zsolnai Sz. (10) kosarainak köszönhetően nyerte meg az alsóházi rangadót a JKC Cuvée a jórészt Lelkes J. (18/3) és dr. Kamondi Sz. (13/6) találataira támaszkodó Kisbojtár otthonában.

Albatrosz - Terézvárosi BC 52-43

Az első 3 negyedet szűken megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre "adva" győzte le Simon P. (18) és Oláh D. (10) vezérletével az Albatrosz az elsősorban Mándoky Zs. (15/3) valamint Hafner G. (10) pontjaiban bízó Terézvárost.

BEAC István Öregfiúk - Eldorádó 34-92

Minden negyedet megnyerve győzte le Tóth P. és Décsi A. (29-29). Rósa L. (11/3), Bogár B. (9/9) és Papp A. (9/3) jóvoltából simán az Eldorádó a nagyrészt Danóczy R. (8/6), Szabó B. és Poór Cs. (8/3) valamint Kozák G. (8) pontjaiban bízó BEAC István Öregfiúk együttesét.

JKC Cuvée - Eldorádó Senior 53-55

Egy nappal a BEAC István Öregfiúk magabiztos legyőzése után jóval nagyobb ellenállásba ütközött az elsősorban Kreisz G. (15/6) és Zsolnai Sz. (11) eredményességére építő JKC Cuvée otthonában a mindössze 5 játékossal felálló Eldorádó, ám küzdelmes mérkőzésen a csapat pontjainak csaknem felét szerző Rósa L. (27/9), valamint Papp A.  (10/6) kosaraira alapozva hosszabbítás után ismét nyerni tudott.

Terézvárosi BC - Külker SC 58-94

Minden negyedet megnyerve győzte le szinte kizárólag Spáth Cs. (23), Zilahy Z. (16), Gáll Cs. (15). Kecskés P. (14), Kiss P. (12/9) és Ocskovszki Á. (10/6) találataira támaszkodva simán a Külker a nagyrészt Mándoky Zs. (20), Hafner G. és Mándoky B. (15-15) ponterősségében bízó Terézvárost.

BEAC István Öregfiúk - Bontó Senior 57-62

A két középső negyedben nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékának, továbbá Mazúr K. (17/3), Mező D. (12), Cziffra Cs. (10/6) és Nagyfi L. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Bontó Senior a  Péter Zs. (16)-dr. Soós A. (12)-Danóczy R. (11/9) trió vezetésével a nyitó etapot megnyerő, a záró szakaszban pedig nagy hajrával a találkozót szorossá tevő BEAC István Öregfiúk együttesét.

Albatrosz - Bontó Senior 82-80

Igazi, végig, szoros, kiélezett, kemény és színvonalas rangadó volt, amelyet a rendes játékidő végén az a  Bontó mentett hosszabbításra, amelyből 6 játékos is - Nagyfi L. (19), Mazúr K. (14), Barcsa L. (12), Mező D. (12), Cziffra Cs. (10/3) és Erős Cs. (10) - kétszámjegyű pontot ért el. A 40 perc alatt az "asztalra letett" teljesítményével mindkét gárda büszkén hetvenkedhet, már csak azért is, mert 40 perc után 70-70 volt az állás. A ráadást jobban kezdte, s egy 8-2-vel 6 ponttal ellépett a Bontó, ám a Bak T. (25/18)-Oláh D. (16/3). Simon P. (12/3)-Kiss S. (11/3) kvartett vezette Albatrosz egalizált. Az utolsó percre 2 pontos vendég előnnyel fordultak a felek, ám az Albatrosz egy triplával és egy duplával a maga javára fordította a rangadót.

Kisbojtár - Terézvárosi BC 45-37

A küzdelmes játékot hozó alsóházi rangadót a 16-7-re megnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban dr. Kamondi Sz. (13/9), valamint Nagy B. és Lelkes J. (9/6-9/6) kosaraira alapozva nyerte meg a Kisbojtár az elsősorban Hafner G. (10) és Mándoky O. (9/9) pontjaiban bízó Terézváros ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!