Senior: menetel a Külker és a Bontó

Magabiztos győzelemmel őrizte veretlenségét a senior Budapest-bajnokság két éllovasa, a Bontó KK és a Külker SC. A Chemol és a BLSE viszont továbbra is nyeretlen

Bontó KK - Unitef Céh 70-39 (28-9, 16-4, 12-12, 14-14)

Az első negyedben döntött a Bontó, amely a pontszerzés terheit szépen megosztva Vizi Balázs (16), Erős Csaba (10), Török Béla (9), Lengyel Attila (8/3) és Kovács Attila (8) vezérletével a félidőben 44-13-ra vezetett, végül pedig 70-39-re nyert a Gyurácz-Németh Iván (14) és Torma Péter (7) vezette Unitef ellen.

Dobólista ide kattintva elérhető!

Az Unitef Torma (16), Csuka Attila (15/3) és Gyurácz-Németh (11) vezérletével a BEAC-Öregfiúk ellen vigasztalódott, pedig az első negyed után még 20-19-re a Zilahy Zoltán (15/3)-Felházi Lóránd (11) duó "húzta" BEAC-nál volt az előny, a páros negyedekben azonban egyértelműen az Unitef dominált, amely így 62-47-re győzött.

Végig irányítva a játékot Mészáros Nándor (24/9), Szappanos Gábor (18), Szentirmai András (15), Dobó József (12/3) és Papp Péter (12) vezérletével a Kisbojtár fölényes (85-46) győzelmet aratott a Kirschner Zoltán (16/6) és Vitkai János (10/6) vezette BLSE otthonában.

Egy negyed után még döntetlenre állt a Varga Botond (16) és Lakos András (13/9) vezette Chemol a hozzá látogató BKG DSE senior csapata ellen, ám a 23-2-re elvesztett harmadik negyed megpecsételte a hazaiak sorsát, akik végül 75-45-re kaptak ki a szigetszentmiklósiaktól.

A 22-6-os záró szakaszban alakult ki igazán nagy különbség a Sebestyén Tibor (16/12), Sándor Gábor (13/3), Ocskovszky Ákos (12/6) és Buzás Sándor (10) vezette bajnok Külker SC javára, a BEAC Öregfiúk addig Felházi (17/3) és Dercze Zoltán (10) révén próbálta tartani a lépést a címvédővel, amely végül 79-44-re győzött.

Az első félidőben még Igaz Bálint (16), Kirschner (12/6) és Buzinkay Tamás (9/3) vezérletével partiban volt a BLSE csapata Szigetszentmiklóson, ám a második félidő egyértelműen a hazaiaké volt, akik végül 79-52-re nyertek.