Szédületes Malév- és BEAC-hajrá

Dunaharasztiban a rangadót megnyerve is megőrizte veretlenségét az Újpest MT, a BEAC pedig éppen a haraszti gárda ellen szédületes 4. negyedével hatalmas fordítást produkált az NB II Közép A-csoportjában, ahol a Malév is szinte a sírból hozta vissza a MAFC-BME elleni meccsét. A B.csoportban a Honvéd fiataljai 33 ponton tartva a Közgáz A csapatát arattak meglepően nagy különbségű győzelmet.

Bár az záró szakasz előtt még 2 pontos hátrányban volt, jó hajrájával Józsa Zoltán (23 pont), Horváth Brúnó (10/6), Gál Bence (10) és Schwarcz Balázs (9/3) vezérletével fordított, és végül 75-67-re nyert a BLF KK a Szentendre ellen.

A teljes dobólistát ezen a linken találjátok!

Ellentétes félidők mérkőzésén már-már győztesnek látszott az Erdős Ádám (11/6), Tuba Zoltán (9/3) és Schwarczinger Péter (9) vezette MAFC-BME, ám az utolsó 5 percben játékosai képtelenek voltak a kosárba találni. A Malév viszont "szárnyalni kezdett", s egy 10-0-s hajrával, Széplaki Balázs (17/3), Srankó Zsolt (14/9) és Bolesza Gergely (14/6) vezérletével fordított és 58-57-re győzött.

Hullámzó, változatos rangadón a záró szakasz előtt döntetlenre állt Dunaharasztin az éllovas Újpest, amely jobban bírta a negyedik negyedet, és Tursics Krisztián (31/12), valamint Nagy Róbert (18/12) vezérletével végül 73-65-re nyert.

Szinte végig fej-fej mellett haladt a Szemán Gábor (22/9), Makay Dániel (18) Tápai Zsolt (16/12) és Czibula Bence (12) vezette Darazsak Oldboys és a  Zuglói Sasok. A végjátékban a vendég zuglóiak Gauthier Befahy (25/9), Gáspár Zoltán (16), Szilágyi Gergely (13) és Losonczy Dániel (9/3) eredményességének köszönhetően felülkerekedtek és végül 79-75-re nyertek.

Végig irányítva a játékot Tursics Krisztián (24), Solymosi Tamás (15/6), Fekete Csaba (14/12), Szabó Márton és Csaba György (14/3-14/3) ponterősségére alapozva az Újpest fölényes, 106-62-es győzelmet aratott a Józsefváros otthonában. Hazai részről Gorácz Bence 12, Kaluha Csaba, Kiss János és Rózsa Dávid pedig 8-8 ponttal zárt.

Az első három negyedben irányítva a játékot biztosan nyert 81-66-ra Makay (23), Kelemen Kristóf (18). Badics Tibor (13) és Tápai (11/3) vezérletével a Darazsak Oldboys az Illés Bence (18), Balogh András (14/12), Kovács Ádám (12) és Szabó Róbert (11/3) vezette, igen gyengén büntetőző (11/33, 33,33%) BC Csepel II ellen.

A második negyedben szerzett mindössze 6 pont megpecsételte a Bolesza (12/6), Srankó (11/9) duó vezette vendéglátó Malév sorsát, az egységes csapatjátékot nyújtó vendég BLF KK Dankó Tamás (12), Horváth Zsolt és Steier Roland (11-11) vezérletével 64-48-ra győzött.

Szédületes, 35-8-ra megnyert 4. negyedével nagy bravúrt ért el a Madaras János (21/12), Tóth Máté (19/9), Kovács Máté (14) és Földi Márton (10/6) vezérletével a BEAC, amely 30 perc után még 19 pontos hátrányban volt a Dunaharaszti ellen, de végül 77-69-re győzni tudott.

A B-csoportban bár a végeredmény szoros meccsre enged következtetni, 30 perc után 26 ponttal vezetett Károly Máté (29/15 pont), Lados Erik (15) és Takács Márton (12) vezérletével a Budafok, amely a záró szakaszban kiengedett, s végül 88-79-re győzött a Monor ellen.

Az első negyedben 6, az utolsóban 4, összesen pedig 33 ponton tartotta a Vágvölgyi Ádám (11/6) vezette Közgáz A csapatát a Honvéd U23-as együttese, amely Gombos Ádám (16/6), Pálházi Richárd (15/3) és Sebők Bence (9) vezérletével váratlanul nagy különbségű, 61-33-as győzelmet aratott.

A kiegyenlített első negyed után a BC Csepel I. Bálint Zoltán (19/15), Bódy Gábor (19/9), Somogyi Zsolt (14/3), Tóth András (14), és Mendzsák László (10/6) eredményessége révén fokozatosan elhúzott, s végül fölényes, 92-65-ös győzelmet aratott a Budaörs otthonában.