TF-győzelem, MTK-vereség

Csonka fordulót rendeztek a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A két pályára lépő fővárosi együttes közül a TFSE magabiztos győzelmet aratott Szolnokon, az MTK fiataljai viszont hazai pályán kikaptak a Szegedtől.

Piros csoport

Szolnoki MÁV - TFSE 41-80

Ahogy eddigi mérkőzésein, most is erődemonstrációt tartott az első negyedben a TFSE, amely 10 perc után 20 ponttal vezetett. Boros Zoltán szépen elosztotta a játékperceket kosaras lányai között, s egyetlen kivétellel minden játékosa szerzett pontot. Németh Alma 17 ponttal és 7 lepattanóval, Fuisz Viktória pedig 11 ponttal és 8 lepattanóval zárta az összecsapást.

Zöld csoport

MTK Budapest - Szegedi KE 49-72

Zólyomi Karina (18 pont, 6-6 gólpassz és szerzett labda), valamint Lutche Klaudia (12/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével a nyeretlen MTK remekül tartotta magát a veretlen Szegeddel szemben. A harmadik negyedben eldöntötte a meccset a maga javára a vendég együttes, amelynek magabiztos győzelmében jelentős szerepe volt annak, hogy a lepattanózást nagy fölénnyel, 52-19-re nyerte.