TFSE, Csata: rajt 114-es tempóban

Múlt hét végén megkezdődött a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság. A nyitányon két fővárosi "belharcra" is sor került. A TFSE, valamint a felnőtt mezőnyben önállóan debütáló Csata DSE egyaránt 114 dobott ponttal kezdve az évadot tartott erődemonstrációt, a Vasas viszont a vártnál nehezebben győzött.

Piros csoport

Kiss Lenke KS - TFSE 68-114

4-4 után egy 19-0-lal hamar jelentős előnyt szerzett a TF, amely ellen a második negyedben felnőtt a feladathoz a Mészáros Anna (16 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Szabó Enikő (13/6 pont), Nagy Zsófia (11 pont, 3 lepattanó) trió vezette Kiss Lenke Kosársuli.  A második félidőben ismét fölényben játszott a lepattanóharcot 57-31-re nyerő TF, amelyben a Nagykanizsáról érkező Fuisz Viktória 24 ponttal, 8 lepattanóval és 7 gólpasszal debütált. Karlócai Julianna (17 pont, 9 lepattanó) közel állt a dupla-duplához, Varga Barbara (15 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz) el is érte, bár eladott 7 labdát. Kováts Gabriella 80%-os mezőnybeli dobóhatékonysággal jutott 17 pontig, 4-4 lepattanóval és gólpasszal "megfejelve" - mindössze 16 percet játszva, amely idő alatt kipontozódott. A TF csapatából hatan szereztek legalább 10 pontot.

Csata DSE - ELTE Fortis 114-33

Az újonc csapatok összecsapását próbálta gyorsan döntésre vinni a több A-csoportos múlttal rendelkező, fiatal kosarast is a soraiban tudó Csata, amely a 7. percben 22-4-re vezetett. A végig - de különösen a 3. negyedben - egyoldalú találkozón az U16-os Eb-ezüstérmes csapat két játékosa alaposan "bekezdett", Mányoky Réka 21/12 ponttal, 5 lepattanóval és 7 szerzett labdával, Angyal Barbara pedig 17/3 ponttal, 4 szerzett labdával és 9 gólpasszal indította a szezont. Ahogy a TF-nél, a Csatánál is 6 játékos szerzett legalább 10 pontot. A kissé megilletődött ellenfél, az ELTE Fortis csapatából Kulcsár Bianka (11 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz) volt messze a legeredményesebb, a lepattanó harcot 49-26-ra nyerte a Csata, amely 35 labdaeladásba hajszolta bele ellenfelét.

Zöld csoport

Vasas Akadémia - Fonti-Trans Petőfi SE 59-51

A vártnál nehezebb sikerrel kezdte a szezont a Vasas második csapata. A több, korábban az A-csoportban is szereplő játékossal felálló baranyai vendég együttes 50-38-a megnyerte a lepattanóharcot, ráadásul a pasaréti hölgyek igen gyengén (3/24, 12,5%) dobtak távolról. Félidőben még 1 ponttal a Petőfi SE vezetett, a 3. negyedben sikerült fordítaniuk a piros-kékeknek. Az U16-os Eb All-Star csapatába bekerülő Dombai Réka (11 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) a felnőtt csapatban is vezéregyéniség volt, bár a gyenge triplamutatóban az ő keze is benne volt. Farkas Fanni 11/3 pontot és 3 labdát szerzett, Dúl Panka pedig 10 ponttal és 3 lepattanóval járult hozzá a Vasas nehezen kiharcolt diadalához.

Dávid Kornél KA - MTK II. 72-51

A páratlan negyedekben egyenrangú ellenfele volt a városmajori együttes a nyáron rutinos játékosokkal erősödő fehérvári csapatnak. A 20 pont fölötti fővárosi vereség fő oka, hogy a 16/3 pontig, 8 lepattanóig, 4 szerzett labdáig és 5 gólpasszig jutó Zólyomi Karina mellé hosszabb távon senki nem tudott felnőni, ő időnként magára maradt, igaz Gróf Tímea 8/3 ponttal, Dénes Diána pedig 7-7 ponttal és lepattanóval vétette észre magát. A "vékonyka" 34%-os duplamutató is közrejátszott az MTK fiataljainak 20 pont fölötti vereségében, ami pozitívum, hogy a lepattanó harcot 45-39-re megnyerték a fővárosi fiatalok.