Tovább menetel a BLSE és a Csepel, tapad rájuk a Törekvés

Nem botlott, sőt magabiztos győzelmeket aratott a női Budapest-bajnokság B-csoportjának éllovasa, a BLSE, s a BC Csepel is őrzi veretlenségét. A két éllovasra "tapad" az egyetlen vereséggel álló Törekvés. A középmezőny csapatai izgalmas meccseket játszottak egymással.

Fordulatos, hullámzó mérkőzésen a Híd Unió a Wirnhardt Júlia (20), Bacsa Dorottya (17/6) duó vezérletével a záró szakasz előtt megszerzett 5 pontos előnyéből nagy izgalmak közepette 2 pontot megtartott a Majoros Dóra (18/15), Májusi Eszter és Katja Bondarcsuk vezette, a végjátékot triplákkal kiélezetté tevő Józsefvárossal szemben.

A teljes dobólista ezen a linken elérhető!

Ozsvárt Kata (23/21) remek dobóformája - bár Kis Alexandra (14/3) és Fogarasi Krauss Flóra (10) személyében segítői is akadtak - nem volt elegendő a Kiss Lenke KS csapatának, ugyanis Éliásné Iliás Eszter (22), Fogas Ildikó (19) és Lőrincz Andrea (12) vezérletével az egyébként roppant gyengén (1/16) büntetőző vendég BEAC-Seinor 73-69-re nyerni tudott.

Fordulatos mérkőzésen a szünetben még 15 pontos hátrányban lévő vendéglátó Megyeri Tigrisek Zemlényi Dóra (25/6) és Herjeczki Partícia vezérletével szünet után fordított, s végül biztosan győzött 67-54-re a szünet után az erejével elkészülő, Herczeg Mónika (26) és Bardi Krisztina (14) vezette Külker ellen.

Ha szűken is, de a Bacsa (13/3), Wirnhardt (13), Oswald Réka (12) trió vezette vendég Híd Unió minden negyedet "elvitt" a Kárpáti Csilla (13), Steiner Andrea és Márton Zsuzsanna (10-10) hármas "húzta" Viharos Szenyórák otthonából, s végül 52-40-re győzött.

A Májusi (25/3), Virág Krisztina (11/3) és Majoros (9/9) vezette Józsefváros számára nyerőnek bizonyult az a 21 pont, amekkora előnyt szerzett az együttes az első félidőben a Diósd otthonában. A vendégek végül 60-35-re győztek.

Félidőben még 7 ponttal a Fogas (11), Hidas Andrea, Varga Anna (10-10) hármasfogat "húzta" BEAC Senior vezetett a Külker SC otthonában, ám szünet után Herczeg (19) és Erdődi Márta (16) eredményességére alapozva fordított a hazai együttes, s végül biztosan győzött 60-45-re.

A Diósd ellen eléggé magára maradt az Éliásné (18), Fogas (17) kettős, a BEAC Senior pedig végig futva az eredmény és a Diósd után végül simán, 73-57-re kikapott.

Végig irányítva a játékot a Külker újfent a Herczeg (26), Erdődi (24) duó ponterősségére építve  fölényes, 66-37-es győzelmet aratott a Kiss Lenke KS otthonában. A hazaiaktól Ozsvárt 6/6, Horváth Adrienn, Kis A. és Németh Lili 6-6 ponttal zárt.

A 30-9-re megnyert első negyed, valamint Zám Eszter (23), Karlócai Daniella és Kiss Diána (15-15), továbbá Kranjecz Zsuzsa (12), illetőleg Szuchy Márta (10) eredményessége jó alapot adott a BLSE együttesének egy fölényes, 88-51-es győzelemre a Megyeri Tigrisek otthonában. A vendéglátóknál Zemlényi (26/9) gyakran magára maradt a pontszerzésben, Morvai Zsuzsanna 8 pontig jutott.

Fölöttébb egyoldalú mérkőzésen Kovács Borbála (30), Gebri Orsolya (19) és Bak Edina (18) vezérletével a BC Csepel fölényes 120-11-es győzelmet aratott a Kölcsey Amazonok otthonában.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a Wirnhardt (21/3) és Bacsa (14/3) vezette vendéglátó Híd Unió  jobb hajrájának köszönhetően 54-45-re verte a Kis A. (22/6), Ozsvárt K. (12/6) duó ponterejére alapozó Megyeri Tigrisek ellen.

A 32-11-re megnyert első negyeddel alapozta meg a Kléner Kata (24/12), Sváb Auguszta (16), Harangi Barbara (14/3) trió vezette Törekvés a fölényes, 80-45-ös győzelmét a Józsefváros otthonában. A vendéglátóktól Májusi E. (22) ezúttal magára maradt a pontszerzésben.

Csak a második negyedben tudott a Steiner A. (11), Gaszner Andrea és Szilágyi Judit (8-8) vezette Viharos Szenyórák felnőni a feladathoz a Törekvés SE otthonában. A hazaiak Kléner K. (26/12), Széky Krisztina (18/6), Sváb  A. (18) és Samu Flóra (15/3) vezérletével magabiztos, 85-44-es győzelmet arattak.

A veretlen éllovas BLSE és a nyeretlen sereghajtó Kölcsey Amazonok gyorsan "lezavarta" két egymás elleni összecsapását. Mindkettőn a papírformának megfelelően fölényes BLSE diadal született. Az elsőt Kiss D. (34), Karlócai D. (22) és Ujváry Judit (18) vezérletével 130-14-re nyerte a favorit.

A visszavágó sem hozott nagyobb izgalmakat, ezen elsősorban Dely Szilvia és Fekete Katalin (24-24), valamint Kiss (23/3) és Karlócai (23/3) ponterősségének köszönhetően 139-21-re nyert a BLSE, a Kölcsey Finta Orsolya (15/3) vezérletével jutott túl a 20 dobott ponton.