Tovább menetel a jelentősen erősödő Csata

A másél évet az élvonalban töltő Lelik Réka visszatértével jelentősen megerősödő Csata DSE egy 88 és egy 56 pont különbségű diadallal kezdte az évet a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, amelyben az ELTE-Fortis dupla, a Kiss Lenke KS pedig "sima" hosszabbítás után kapott ki. A fehér csoportban papírforma eredmények születtek, a zöldben a tartalékosan felálló Vasas kikapott Szigetszentmiklóson.

Piros csoport

DEAC - Csata DSE 29-117

Lelik Réka egy a BEAC-nál, valamint fél Cegléden töltött évad után visszatért nevelőegyesületéhez, a Csata csapatához, és 27/6 ponttal, 15 lepattanóval, 6 szerzett labdával és 8 gólpasszal vezette kiütéses győzelemre régi-új csapatát az erősen tartalékos debreceniek otthonában. Pálinkás Enikő 24 pontot, 4 lepattanót és 10 labdát szerzett, s kiosztott 6 gólpasszt. Angyal Barbara (12/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Kocsis Fanni (12/3 pont, 3 lepattanó) és Solymosi Noémi (12 pont, 6 lepattanó 4 gólpassz) is sokat tett a nagy különbségű Csata-sikerért.

ELTE Fortis - Nyíregyházi Kosársuli 70-79

Egy negyed után biztos győztesnek látszott a 10 perc alatt 16 pontos előnyt szerző Nyíregyháza. A hazaiak azonban Martina Aho (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Zelenák Sára (11 pont), Hizsnyik Dóra (9/6 pont, 5 eladott labda) és Kenyeres Anett (8/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építve fokozatosan csökkentették hátrányukat, s az utolsó bő két percet 6-0-ra nyerve hoszabbításra mentették a találkozót. A lélektani előnyben lévő hazaiak a sok büntetőt hozó ráadásban rendre vezettek, de a vendégek rendre egalizáltak, így a ráadás végén is, jöhetett az újabb hosszabbítás. Itt a lélektani előny a szabolcsiaké volt, akik ezt kihasználva megnyerték ezt a drámai összecsapást.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KS 59-56

Érdekes, fordulatos alsóházi rangadón az első félidőben a hazai együttes akarata érvényesült. Térfélcsere után óriási fordulat következett, Szabó Enikő (17/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) és Nagy Andrea (10 pont - 11 mezőnykíséret -, 14 lepattanó, 3-3 szerzett és labda és gólpassz) vezérletével óriási fölényben játszott a fővárosi együttes, amely fordított, s 7 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. A 38. perc végén egy triplával egalizált a Szolnok, az utolsó 2 percben nem esett kosár - jöhetett a hosszabbítás, amely szintén óriési küzdelmet hozott, végül hazai sikerrel.

Csata DSE - Kecskeméti KC 120-64

Minden negyedet megnyerve aratott újabb fölényes győzelmet a Csata, amelyből ezúttal Angyal B. (24/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Lelik R. (20/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Solymosi N. (18 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Boros Dorka (17 pont), Bernáth Réka (13/3 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett labda, 8 gólpassz), Mányoky Réka (11/3 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Pálinkás E. (11 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) játéka emelkedett ki.

Fehér csoport

Tatai SE - ELTE-BEAC Újbuda 59-80

A Tata három negyeden át tartotta a lépést a címvédővel, amelynek kulcsjátékosai a találkozó előtti napon élvonalbeli rangadót játszottak az MTK-val. A záró etapban Szabó Dóra (25/21 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Pusztai Petra (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Zana Klaudia (11 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével fölénybe került a BEAC második csapata, és végül biztosan nyert.

Tatabánya-MAFC 64-57

Bár Fülep Csilla (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) személyében a MAFC adta a mezőny legeredményesebb játékosát, és Abaházy Anna (9-9 pont és lepattanó) is hasznosan játszott, a csapatként "több lábon álló" hazaiak nyerték a találkozót.

Zöld csoport

PINKK SE - MTK Budapest 79-45

Minden negyedet megnyerve simán győzött a PINKK. Az MTK fiataljai Szeitl Vanessza (12/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Wéber Fruzsina (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) jóvoltából csupán a harmadik negyedben tudtak egyenrangú partnerei lenni a hazaiaknak.

BKG DSE - Vasas Akadémia 58-43

A hétvége rangadóján a Vasas második csapata erősen tartalékosan, a második sorával, az élvonalbeli együttesben meghatározó játékosokként számításba vett kosarasai nélkül lépett pályára Szigetszentmiklóson. A mezőny két legeredményesebb játékosa Schiroky Szonja (14 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Budácsik Dorottya (14 pont, 6 lepattanó) személyében a pasarétiektől került ki, de ők ketten magukra maradtak a pontszerzésben, így minden negyedet megnyerve győzött 15 ponttal a BKG.