Tovább menetel a Vasas II.

Több könnyed, valamint egy valamivel nehezebb győzelmet aratva őrzi vezető helyét az NB II Közép B-csoportjában a Hepp-kupa ezüstérmese, a Vasas II.

A 17-17-es döntetlennel záruló első negyedet követően a BC Csepel I. Bálint Zoltán (19/15 pont), Bódy Gábor (19/9), Tóth András (14), Somogyi Zsolt (14/3) és Mendzsák László (10/6) vezetésével magához ragadta az irányítást, s biztosan győzött 92-65-re Budaörsön.

A teljes dobólista itt elérhető!

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 91-44-es győzelmet a Lehel Kosársuli otthonában, az alsóházi rangadón Sipos Tamás (19), Valaczkay Gábor (14/3), Fábián Dénes (12/12) és Lantos Bálint (10) vezérletével az FSZSE.

A 38-8-ra megnyert első negyeddel alapozta meg 112-53-as, Surmann Gábor (21/3), Peringer Balázs (15), Schafarek Boldizsár, Völgyi Marcell (14/3-13/3), valamint Steier Bence (11/6) vezérletével kivívott magabiztos sikerét Százhalombattán a Vasas második csapata.

A félidőbeen 55-20-ra vezetett, s végül Arató Balázs (24), Takács Gergely (20/6) és Sinkovits Dániel (10/3) vezérletével fölényes, 96-44-es győzelmet aratott a TFSE a Lehet Kosársuli együttese ellen.

A Ramon Bonilla (17/3), Gombos Ádám (16/6), Vincze Balázs (14/3) és Bea Gergely (13/3) vezette Honvéd U23-as csapatának az első negyedben szerzett 10 pontos előnye ugyan a 37. perc végére elfogyott, mert a vendéglátó MAFC Martos Szlatkovszky Ákos (20), Molnár Attila (17/9) és Bartus Gergely (13/3) vezérletével utolérte a fiatalokat, ám a végjátékban a vendégek új erőre kaptak és 76-74-re nyerni tudtak.

Elsősorban a 29-15-re elveszített második negyed miatt kapott ki simán, 97-72-re a Takáts Imre, Tóth Ádám (15/9-15/9), Bauer Péter (15/3), valamint Marossy Dávid (13/12) vezette Kandó Budaörsön.

Ellentétes félidők mérkőzésén a záró szakasz elején fordítva tudott nyerni végül nagy csatában, 71-69-re Kendelényi Ádám (21), Bozsik László (16) és Mokos Dániel (11/3) vezérletével a MAFC OB Jászberényben, a Lehel Kosársuli otthonában.

Hét játékosa, Surmann Gábor (24/6), Peringer Balázs (23), Katona Bence (21/12), Sólyom Botond (20/6), Völgyi Marcell (14), Kiss Barnabás (12/3) és Surmann Péter (10) is legalább 10 pontot szerzett, így nagy különbségű, 131-56-os győzelmet aratott a Vasas II. a Bauer P. (21/6), Takáts I. (10/6) és Boldizsár Róbert (10) vezette Kandó otthonában.

40 pont alatt tartva a Százhalombattát aratott fölényes, 83-39-es győzelmet Weisz András (21/3), Pálházi Richárd (16/15), Vincze B. (14) és Gombos Á. (10/6) eredményességére építve a Honvéd U23-as csapata.

A 32-11-re megnyert 4. negyeddel tette fölényesé (90-46) győzelmét a Károly Máté (18/3), Szenteleki László (13/9) Steier Krisztián (13/3), Marossy Gergely (12/3) kvartett vezette Budafok az FSZSE otthonában, amelyből Valaczkay G. 13, Munteán András 11/3, Lantos B. pedig 10 ponttal zárta a találkozót.

Hiába bizonyult 30 pontjával Munteán A. (FSZSE) a mezőny legeredményesebb játékosának, gyakran magára maradt, így a vendéglátó, s minden negyedet megnyerő TFSE Bocsárdi Gábor (24), Katona Péter (24/3) és Tápai Attila (10/3) vezérletével 95-64-re győzött. A vendégektől Munteán mellett Valaczkay 12/6, Lantos pedig 11 pontig jutott.

A Csepel I. Somogyi Zsolt (29/3), Mendzsák László (21/15), Tóth András (14) és Somogyi László (12) vezérletével végig irányította a játékot és simán, 98-55-re nyert a Bauer P. (14), Marossy D. (14/12) és Mihalics Gábor (11/6) vezette Kandó otthonában.

Bár a szokott "lehengerlő" játék és fölényes diadal elmaradt, a Vasas II. Surmann G., Boros (15/3-15/3) és Lekli József (12/3) vezérletével küzdelmes mérkőzésen 70-55-re győzte le a Tehetséges Fiatalok Filipovics Stefan (21), és Pável Dániel (11/3) vezette jól küzdő, s helyenként jól is játszó együttesét.

A Tehetséges Fiatalok U23-Bp. Honvéd U23 összecsapást 20-0-s eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Igazi csapatmunkát bemutatva, Vajda Péter (22/6), Steier K. (16/3), Takács Márton (14) és Lados Erik (13) vezérletével fölényesen, 87-57-re nyerte a Budafok a Sinkovits Dániel (20/6), Takács Gergely (19/3) duó vezette TFSE elleni rangadót.

Az első negyed 32-18-as megnyerése jó alapot adott a Molnár A. (24/9), Szlatkovszky Á. (20), Bartus G. (14/9), Horváth Géza (11) és Csernák Ádám (10) vezette vendéglátó MAFC-Martosnak a MAFC OB elleni "házirangadó" magabiztos, 97-78-as megnyerésére. A hazaiak közül Bozsik L. 19. Buzogány Mátyás 18/3, Tóth Zoltán pedig 12 pontig jutott.

Kosarakban és fordulatokban gazdag mérkőzésen a harmadik negyed után még 7 pontos előnyben lévő, Valaczkay G. (27/9), Sipos T. (18)., Munteán A. (16), Fábián D. (12/6) és Katona József (10) vezette FSZSE hosszabbítás után 100-92-re kikapott a ráadást jobban bíró, s a plusz 5 perces periódust 20-12-re nyerő Göd otthonában.

A 28-12-re megnyert második negyedre, valamint Petrucsik Bence (23/12), Takács G. (19/3), Németh Kristóf (13/6) és Tápai A. (13) eredményességére építve 90-76-ra verte a TFSE a Göd csapatát.

Az első negyed után 8, a harmadik után pedig még 5 pontos hátrányban lévő Kandó Mihalics G. (26/6), Mező Dániel és Boldizsár Norbert (12-12) vezérletével a záró szakaszt 16-7-re megnyerve fordított, s 76-72-re győzött a Lehel Kosársuli elleni alsóházi rangadón.