Triplaesőben őrizte meg veretlenségét a Kerék

Már csak két csapat veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A csoportjában.

Egyikük, a Sberbank Rockers Kerék egy 24 triplát hozó rangadót nyert meg az ellen a Hajós Alfréd DSE ellen, amely a másik "makulátlan" alakulattal, a Saskacsák együttesével szemben is alulmaradt.

Centi Eötvös - Sberbank Rockers Kerék 61-72
A remek 3. negyednek, valamint elsősorban Dani Zoltán (21/9), Kovács Dávid (14), Filotás Gergely (12/6) és Balogh Richárd (10/3) ponterős játékának köszönhetően a vendégek nyerni tudtak a Herdinánd Balázs (20/6)-Árva Mátyás (13/9) kettős vezette Centi Eötvös otthonában.

Eldorádó - Budai XI. Öregfiúk 51-53
Küzdelmes, fordulatos meccsen a záró etapban egy 6-0-lal ugyan fordított a főként Horváth Tibor (19/3) és Rósa László (17/3)  találataira alapozó Eldorádó, de a végjátékban a Szondi Bence (20)-Zsurek Lajos (12/6) duó vezette vendégek játszottak pontosabban, s végül a maguk javára fordították a találkozót.

Malév SC - Old Flash 56-54
Csupán egyetlen - jelesül a 3. - negyedet nyertek meg a Sebestyén Zsolt (14), Bibity Norbert (12/6) és Pápai Balázs (10/6) pontjaira alapozó hazaiak, de ez elég volt a sikerhez egy kiélezett, szoros összecsapáson a Jász Levente (14/6)-Antal Dávid (14/3)-Pohánka Gergely (10) trió vezette Old Flash ellenében.

Budai XI. Öregfiúk - Ultimate Warriors 45-68
Egy negyed után még 4 pontos előnyük volt a Zsurek L. (22/9) és Beszédes György (12/6) eredményességére építő vendéglátóknak, a folytatásban azonban egyértelműen a vendég "Harcosok" csapatának akarata érvényesült, amely Hadházi Balázs (17), Lengyel Dávid (15/3), Bihari Levente (12/3) és Tarnai Csaba (10) vezérletével biztosan nyert.

Saskacsák MF - Diósdi Sasok 72-24
A második negyedben ellenfelét "lenullázó" (19-0) Saskacsák Karsai Balázs (14), Tarjáni Gábor (12), May Gábor (11/3) és Széles István (11) vezérletével könnyed, fölényes győzelmet aratott, diósdi részről Kurunczi Márk volt a legeredményesebb 8 ponttal.

Sberbank Rocker Kerék - Közgáz 64-58
Fordulatos mérkőzésen az első negyed után még 5 pontos hátrányban lévő Kerék a 20-7-re megnyert 2. negyedre, valamint elsősorban Varga István (21), Filotás G. és Kovács D.  (15/3-15/3) ponterős játékára építve győzte le a Terjéki Péter (21)-Siklóssy Tamás (13)-Molnár Péter (10) trió vezette Közgázt.

Hajós Alfréd DSE - Meteor 76-62
A vendéglátó Hajós DSE már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a maga javára, az Erős Dániel (27)-Vághy Balázs (20/3)-Harangozó Gábor (18/6) trió tagjainak ponterős játékára alapozó hazaiak 20 pont fölötti előnyt szereztek szünetre. A vendégek Helik Miklós (29) és Naser Ali Ahmed (14/12) vezérletével a záró etapban "kozmetikázták" tisztesre vereségüket.

Kőbánya Oldboys - Eldorádó 62-54
A meccs ékes cáfolata az egy fecske nem csinál nyarat szólásnak, ugyanis bár a csapata pontjainak több, mint a felét szerző Makay Dánielnek (36/3) nem igazán akadt érdemi segítője a pontszerzésben - Jankovics Viktor jutott el 8-ig - a hazaiak a záró szakaszban pontosabban játszva legyőzték a Rósa L. (18/12)-Décsi András (12/3) és Hubert Gábor (10/6) eredményességére építő Eldorádót.

Ultimate Warriors - Kőbánya Oldboys 54-50
A 34. percben még 7 ponttal a Makay D. (16/9)-Aranyi Zsolt (11/3) kettős ponterős játékára építő kőbányaiak még 7 ponttal vezettek. Az utolsó bő 6 percet azonban 14-3-ra nyerte a hazai gárda, amely Hadházi B. (19) és Bihari L. (16/3) vezérletével "lehajrázta" a vendégeket, s a maga javára fordította a találkozót.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen óriási hajrával, az utolsó 7 percet 14-3-ra nyerve kerekedett felül a Hadházi Balázs (19)-Bihari Levente (16/3) kettős vezette Ultimate a főleg Makay Dániel (16/9) és Aranyi Zsolt (11/3) találataira építő kőbányai legénységen.

Centi Eötvös - Old Flash 58-79
Herdinánd Balázs (18/9), Sindler Attila (16) és Árva Mátyás (11/3) vezérletével a hazaiak kezdtek jobban, de szünetben már 2 ponttal az Old Flash vezetett, amely remek 3. negyedének, továbbá elsősorban Bogár Balázs (21/15), Antal Dávid (13/9) és Németh Géza (10/6) eredményességének köszönhetően végül biztosan győzött.

Diósdi Sasok - Sberbank Rockers Kerék 83-100
A kosarakban roppant gazdag találkozó első negyede után még a Merl Ferenc (20/12)-Kurunczi Márk-Marsó Gyula (17-17)-Steigerwald Gábor (10) kvartett vezette hazaiaknál volt az előny. A folytatásban azonban fokozatosan vette át az irányítást Dani Zoltán (22/12), Filótás Gergely (20/9), Kovács Dávid (19/3) Dani Lajos (13) és Varga István (10) vezérletével a vendég Kerék, amely végül simán, 17 pont különbséggel győzött.

Eldorádó - Vasas Old Boys 58-85
Jól kezdett, s egy negyed után még 4, egy félidőt követően pedig 1 ponttal vezetett a főleg Rósa László (14/12), Hóma Csaba (12/6) és Horváh Tibor (11) találataira építő hazai együttes. A második félidőben viszont egyértelműen a vendégeknek érvényesült az akaratuk, így a Vasas Old Boys végül Frankovits György (23/15), Kozma Dániel (18/12), Angyal Tamás (16), Kozma Dávid (14/3) és Hebők Balázs (10/3) eredményességére építve magabiztos győzelmet aratott.

Közgáz - Malév SC 79-52
Egységes csapatjátékkal, a páros negyedekben fölényben játszva főleg Molnár Péter (12), Füzesi Zoltán (11), Konta Gyula (9/9), Kránicz András (9/3) és Terjéki Péter (9) eredményességére építve a  Közgáz simán verte az Oláh István (11/3)-Kincses Dániel (11) duó vezette Malévot.

Diósdi Sasok - Ultimate Warriors 64-74
Repülőrajttal kezdett a Marsó Gy. (21), Szindy Gábor (15/3), Merl F. (12/6) és Kurunczi Márk (11/3) vezette Sasok együttes, amely 12 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A folytatásban magukra találtak a vendégek, akik elsősorban Bihari L. (21/9), Lengyel Dávid (18), Tarnai Gyula (13/3) és Hadházi B. (13) révén szünetig ledolgozták hátrányukat, térfélcsere után pedig pontosabban játszva nyerni is tudtak a "sasfészekben".

Saskacsák MF - Hajós Alfréd DSE 70-57
Szünetig a jórészt May Gábor (19/3), Karsai Balázs (17/3) és Ambrus Mátyás (10/6) eredményességére építő hazaiak "tízen túli" előnyt szereztek. Térfélcsere után is a Saskacsák kezdett jobban, ám a 3. negyed közepén Vághy Balázs (16), Erős Dániel (15), és Harangozó Gábor (9/9) vezérletével egy 11-2-vel 10 ponton belülre került a Hajós DSE, de ezzel gyakorlatilag ellőtte puskaporát, s végül hazai siker született.

Malév SC - Diósdi Sasok 75-60
A repülőgép kontra sasmadár "csataként" is felfogható összecsapáson, ha szűken is ,de minden negyedet megnyerve alakította ki a Sebestyén Zsolt (17)-Kincses D. (14/3)-Oláh I. (11/3) trió vezette Malév az összecsapás végére a 15 pontos különbséget a Merl F. (16/9), Kurunczi M. (16), Szundy G. (14) és Karácson Zsolt (10) találataira alapozó diósdiak ellen.

Kőbánya Old Boys - Meteor 80-73
Hiába bizonyult Helik Miklós (32/3)  a mezőny legeredményesebb játékosa, s akadt hatékony "segítsége" Bodnár Dániel (17/9), valamint Ali Ahmed Naser (10/3) személyében, s hiába vezetett még a 37. percben is a vendég Meteor, a fordulatos, színvonalas összecsapás végén a Makay D. (30/6), Jankovics Viktor (14) és Aranyi Zs. (9/3) vezette, az utolsó bő 3 percet 9-1-re nyerő kőbányai legénység örülhetett.

Old Flash - Eldorádó 56-40
A nyitó és a záró 10 percben fölényben játszva a Jász Levente (15/9)-Bogár B. (12/3)-Németh G. (11/3)-Antal D. (10/3) kvartett vezette hazaiak végül biztosan verték az Eldorádó együttesét, amelyből egyedül Dácsi András (10/3) érte el a 10 pontot, Bakondi János 9-ig jutott.

Vasas Old Boys - Ultimate Warriors 46-52
Első vereségét szenvedte el a 3. negyed után még elsősorban Kozma Dániel (12/3) és Angyal T. (11/3) eredményességének köszönhetően 1 ponttal vezető Vasas Old Boys. A záró etapban ugyanis a Bihari L, (21/12)-Tarnai Cs. (15) kettős vezette vendégek a maguk javára fordították a rangadót.

Centi Eötvös - Közgáz 55-59
Az első negyed után 9 ponttal "ment" a Kránicz A. (20/12)-Siklóssy Tamás (10) kettős vezette Közgáz, de a 3. etap után már az elsősorban Herdinánd B. (15/9) és Árva M. (10/3) eredményességére alapozó hazai együttes állt jobban. A 38. percben 53-53-ra állt a csata, a végjáték a vendégeknek sikerült jobban, így a Közgáz örülhetett.

Meteor - Diósdi Sasok 117-64
A 16 triplát szerző Meteor Bodnár Csaba (34/12), A. A. Naser (25/15), Helik M. (23), Kapusi László (18/9) és Papp Gábor (14/12) jóvoltából alaposan "megszórva" a Kurunczi M. (22)-Merl F. (20/18) duó vezette diósdiakat, fölényes győzelmet aratott.

Budai XI. Öregfiúk - Saskacsák MF 42-59
Minden negyedet megnyerve győzött a Jobbágy Zolt (16/6), valamint Karsai B. és Lukács Gergő (10-10) vezette Saskacsák a Menyhárt Miklós (149-Beszédes György (13/6) kettős találataira alapozó vendéglátók otthonában.

Sberbank Rockers Kerék - Hajós Alfréd DSE 96-91
A roppant színvonalas, szinte végig kiélezett, s valóságos triplaesőt hozó - 24 hárompontos kosár született - összecsapást a hajrában, a 35. és a 39, perc között egy 16-4-es "száguldással" döntötte el a Dani Z. (25/21), Varga I. (20/3), Filotás G. (19/12) és Kovács Dávid (12) vezette Kerék a végét egy 7-0-s rohammal szorossá tevő, elsősorban Erős D. (30/6), Vághy B. (24/9), Pénzes Norbert (17/6) és Smolcz József (14/9) ponterős játékára építő Hajós DSE ellen.

Ultimate Warriors - Eldorádó 34-50
Tarmai Csabát (14) leszámítva a hazai együttes több kulcsjátékosa is gyengébb napot fogott ki, így a jól védekező Eldorádó Zala Gábor (15) vezetésével meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.