Trónfosztás a senioroknál: a Bontó a bajnok

Idegenben, a címvédő Külker otthonában nyerte meg a bajnoki csúcsrangadót a Bontó KK csapata, amely a szezon során mindössze egyetlen vereséget szenvedve elhódította az elsőséget legyőzöttjétől, s megnyerte a senior bajnokságot.

Az utóbbi hetekben remek formába lendülő Unitef Céh alaposan megnehezítette a mérkőzés időpontjában még "csak" bajnokaspiránsnak tekinthető vendéglátó Bontó KK dolgát. Bár Vízi Balázs (15/3 pont), Cziffra Csaba (14/9), Lengyel Attila (13/3) és Nagyfi László (11) eredményességének köszönhetően szinte végig a Bontó vezetett, Torma Péter (16), valamint Csuka Attila és Palatinus Miklós (13/9-13/9) vezérletével nem adta olcsón a bőrét az Unitef, amely a 3. negyed után csupán 5 pont hátrányban volt. A záró szakaszt a hazaiak bírták jobban, akik végül 68-57-re nyertek.

A teljes dobólista itt elérhető!

Buzás Sándor (19/3), Sándor Gábor és Gáll Csaba (12-12), valamint Sebestyén Tibor (9/9) jóvoltából az első és a negyedik negyedben nagy fölényben játszva a címvédő Külker tartalékosan is biztosan győzött a Zilahy Zoltán (16), Kovács László (12) duó vezette BEAC-Öregfiúk otthonában.

Egy igazán jó negyed - jelesül a 25-12-re nyert harmadik - elég volt a Kurucz Miklós (19/6), Kulik Zoltán (17), Boldog Zsolt és Tasnádi Dávid (12-12) kvartett vezette vendéglátó BKG DSE öregfiúk együttesének a magabiztos, 75-59-es győzelemhez a BLSE ellen, amelyből Igaz Bálint 18, Szántó Péter 14, Bódis István pedig 10 pontig jutott.

Kosárszegény, ám annál küzdelmesebb mérkőzésen a Chemol elsősorban Zádory Tibor (12) és Vámosi Albert (9) eredményessége révén 45-37-re legyőzte a Kisbojtár csapatát, amelyben Mészáros Nándor (13/9) időnként eléggé magára maradt a pontszerzés terén.

Az első negyed után még úgy tűnt, érvényesül a papírforma, hiszen a címvédő Külker Ocskovszky Ákos (14/3), Sándor G. (9/3), Szatmári Attila és Szűcs Sándor (9-9) ponterős játékának köszönhetően 20-13-ra vezetett a vendég Unitef Céh csapata ellen. A folytatásban azonban nagy meglepetésre átvette az irányítást a bronzéremre aspiráló vendég együttes, amely Torma Péter (15/3), Gyurácz Németh Iván (15), Palatinus Miklós (14/6) és Csuka Attila (11/3) vezérletével fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került az egyik legjobbját, Buzás Sándort nélkülöző címvédő ellen, amely a záró negyedre szétesett. Ezt 28-9-re, a meccset pedig  simán, 75-53-ra nyerte az Unitef.

A vendéglátó BLSE Igaz B. (20), Tóth Csaba (16/6) és Szántó P. (12) az első három negyedben egyértelműen fölényben játszott az alsóházi rangadón a Chemol ellen, s végül biztosan győzött 65-39-re. A vendégek közül Vámosi Albert 7/3, Lakos András 6/6, Dévényi Tamás pedig 6 ponttal voltak a legeredményesebbek.

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón a BKG DSE senior együttese Tasnádi D. (22), Kurucz M. (15/3), Gaál Imre (14/12) és Kupai László (10/3) eredményességére építve 69-64-re legyőzte a Mészáros Nándor (30/15), Kárpáti Tamás (13) duó vezette Kisbojtár csapatát.

Ha nem is nagy különbséggel, de Kovács Attila (28), Nagyfi L. (16), Lengyel A. (14//12) és Török Béla (10) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött a Bontó a jól küzdő BEAC-Öregfiúk otthonában, amelyből Zilahy Z. 25/9, Kovács L. pedig 14 ponttal zárta a találkozót.

Egységes csapatmunkával, az első három negyedet Torma P. (20/3), Gyurácz Németh I. (19), Palatinus M. (10/9), Csuka A. (10/6), valamint Nemes Bertalan (10) ponterős játékára alapozva "elvitte" a bronzrangadót a Tasnádi D. és Kurucz M. (15/9-15/9) vezette BKG DSE Senior otthonából, így végül 73-63-ra nyert az Unitef Céh, s ezzel bebiztosította 3. helyét.

A bajnoki döntőnek beillő Külker-Bontó találkozón a vendégek kezdtek jobban, s egy negyed után 7 pontos előnyre tettek szert. A második negyed a hazaiaké volt, akik a Szatmári Á. (16), Szűcs S. (12/6), Sebestyén T. (9/9), Gáll Cs. (9) kvartett jóvoltából szünetig 1 pontra feljöttek. A harmadik negyedben aztán a jóval pontosabban, szervezettebben játszó vendégek Erős Csaba (14), Vízi Balázs (12/3), Cziffra Csaba (11/3), Kovács Attila (10) és Török Béla (9) vezetésével, egységes csapatmunkával döntésre vitték a dolgot. A 3. negyedet 21-9-re nyerő Bontó végül 67-57-re győzött, s ezzel a sikerrel elhódította a senior bajnoki címet.

A Külker elleni bravúr után a BLSE elleni találkozóra nem tudott igazán felpörögni a vendégltó Unitef Céh, így aztán az Igaz Bálint (21), Szántó Péter (14), Bálint György (10) trió vezette, ügyesen kosarazó vendégeknek 6 pontos előnyük volt a záró szakasz előtt. A befejező 10 percre nagyon összekapta magát az Unitef, amely Gyurácz Németh I. (23), Csuka A. (20/18) és Benedek András (12) vezérletével a záró etapot 24-12-re megnyerve fordított, s végül 67-61-re győzött.

A bajnokságból még egy mérkőzés, a Külker - BKG DSE senior összecsapás van hátra, de ez már nem befolyásolja a végső sorrendet.

A bajnokság állása ezen a linken található!