Újpest MT: közel a csoportgyőzelem

Miközben rangadókat nyert az Újpest Megyeri Tigrisek együttese, az üldözők szépen körbeverik egymást, így jelentős előnnyel vezetik a veretlen újpestiek az NBII Közép A-csoportját. A második Közgáz B-nek már 4 veresége van.

Az éllovas vendéglátó Újpest MT Tursics Krisztián (35/18 pont), Csaba György (19/9), Fekete Csaba (15/12) és Szabó Márton (12/6) vezérletével a 29-14-re megnyert első negyedével megnyugtató előnyre tett szert a SZPA Cserpes Rudi elleni rangadón, amelyet végül simán, 105-80-ra nyert meg a Kulifai Máté (18), Tulkán Máté (15/6), Köves Gedeon (14), Zöldesi Ádám (11) és Mogyorósi Bálint (10) vezette vendégek ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

Három negyed után 20 pontos előnyre tett szert a Szihalmy Dániel (17), Pintér Csaba (13/6), Schwarzinger Csaba trió "húzta" vendég MAFC-BME a Zuglói Sasok otthonában, így hiába hajrázott hatalmasat az Ettien Befahy (25/12), Gáspár Zoltán (24/3) és Tóth Dániel (11/3) vezette hazai gárda, végül 77-70-es vendég győzelem született.

Egy negyed után, jókora meglepetésre 23 ponttal, 37-14-re vezetett az Anthony Dill (28/9), Kaluha Csaba (22/12) és Turbók Ádám (10) ponterősségére építő, remek dobóformában kezdő vendég Józsefváros a Közgáz B otthonában, s bár a hazaiak Lénárt Zoltán (17/3), Földes Dániel (15/3), Mihaletzky Bálint (14) és Kandrács Csaba (10/6) révén próbáltak mindent megtenni a fordítás érdekben, annyit értek el, hogy a végén 10 ponton belülre kerültek, de a parádés rajt 88-80-as győzelmet ért a vendégeknek.

A harmadik negyed közepéig tartotta a lépést elsősorban Földi Márton (16/6), Madaras János (12/6), Gyurcsányi Péter (11/6) és Kovács Máté jóvoltából a BEAC a SZPA Cserpes Rudi csapatának otthonában, ám 52-50-es hazai vezetés után ekkor Kulifai M. (32), Köves G. (21), Tulkán M. (16/3) és Kéri Tamás (15/3) vezérletével a vendéglátók egy 19-2-es rohamot bemutatva elhúztak, s végül fölényes, 100-69-es győzelmet arattak.

Minden negyedet megnyerve,1 pont híján a 100-at is elérve aratott fölényes, 99-64-es győzelmet Horváth Zsolt (18/6), Bencze Louis és Józsa Zoltán (12-12), valamint Révész Ádám (10) vezérletével a remek csapatmunkát nyújtó BLF a Gáspár Z. (18), Tóth D. (13) és E. Befahy (10) vezette Zuglói Sasok ellen.

Az első félidőben mindössze 16 pontra volt képes a Malév Szentendrén, így nem igazán tudott szárnyakat adni vágyainak, egy küzdelmes meccsen Széplaki Balázs (10) és Polányi Csaba (9/6) vezérletével 57-47-re alulmaradt.

Fordulatos mérkőzésen a félidőben még 1 ponttal a Kovács Ádám (15/3), Szabó Róbert (14/6) kettős "húzta" BC Csepel II vezetett a MAFC-BME otthonában, de a második félidőben Pintér Cs. (21/9), valamint Benkovics Márk (10) vezérletével fordítottak, s végül 67-57-re győztek a hazaiak.

Az első negyed (25-12) után kialakult 13 pontos különbség a meccs végén is megmaradt Dunaharasztin, ahol Tápai Zsolt (16/3), Badics Tibor (15/3), Czibula Bence (12) és Kelemen Kristóf (11) vezérletével a Darazsak Oldboys ugyan a második negyedtől kiegyenlítetté tette a mérkőzést, ám a hazaiak 85-72-es "rajt-cél" győzelmet arattak.

A 23-15-ös első negyed után Esőssy Mátyás (15/15), Reszeli Soós Gábor (12) és Fodor András (11) vezérletével a vendég Toldy Vízivárosi Hódok csapata többször is feljött 1-2 pontra a Közgáz B otthonában, ám a Földes D. (25/12), Lénárt Z. (20/6), Látos A (15) trió vezette vendéglátók a kritikus helyzetekben rendre újítani tudtak, s végül 87-75-re nyertek.

A 22-12-es első negyedével alapozta meg a Várfalvi Dániel (18/6), Juhász Bálint (13/6) és Benkovics M. (12) vezérletével kivívott, némiképp meglepő, de megérdemelt 71-65-ös győzelmét a MAFC-BME a Dunaharaszti ellen.

Egy félidő után 54-21-re vezetett, s végül Korszakasz András (21/3), Polányi Cs. (20/12), Srankó Zsolt (17/6), Bolesza Gergely (15/3) és Viczián Bence (12/6) vezérletével fölényes, 96-57-es győzelmet aratott a Malév az érdi Treff 07 SE ellen.

Küzdelmes mérkőzésen a félidőben még Kovács Máté (13/3) és Madaras János (9/3) vezérletével 6 ponttal a vendéglátó BEAC vezetett, ám szünet után elsősorban Anthony Dill (15) és Dudás Soma (13) eredményességére építve fordított, s végül 53-48-ra győzött a vendég Józsefváros.

Rövid időn belül másodszor is összecsapott egymással a Dunaharaszti és a MAFC-BME, s a műegyetemi alakulat főként Erdős Ádám (13/6) és Schwarzinger P. (10) jóvoltából Dunaharasztiban is vezetett még a félidőben, ám szünet után a hazaiak kerekedtek felül, s végül 79-68-ra nyertek.

Kiegyenlített első félidőt követően a másodikban már egyértelműen irányítva a játékot fölényes, 73-39-es győzelmet aratott a Losonczy Dániel (20/3) és E. Befahy (17/6) vezette Zuglói Sasok a Szentendre ellen.

Izgalmas, fordulatos, színvonalas találkozón hosszabbítás után tudott nyerni 103-98-ra Kulifai (32/3), Kéri (19/3), Halász Benjámin (18/9), Mogyorósi (13/9) és Köves (11) ponterősségének köszönhetően a Szent Pál Akadémia Cserpes Rudi a Czibula (22/6), Makay Dániel (17), Badics (14), Tápai (13/12) és Kelemen (11/6) vezette Darazsak Oldboys otthonában.

A 23-10-re megnyert második negyedre alapozva győzött 86-69-re a Dankó Tamás (17), Horváth Zs. (17/3), Bencze L. (16/6) trió vezette BLF a Csepel II otthonában, amelyből Kovács Á. 16, Forrai Bence pedig 14 pontig jutott.

A második negyedtől egyértelműen irányítva a játékot aratott Kovács Máté (16), Molnár László (15) és Tóth Szabolcs (14/12) vezérletével magabiztos, 78-61-es győzelmet a Toldy Vizivárosi Hódok csapata Érden, a Treff 07 SE otthonában.

Az első három negyedben Tursics K. (25/9), Csaba Gy. (24/3), Fekete Cs. (14/12) és Szabó M. (10/6) vezetésével rákényszerítette akaratát az Újpest a BKG csapatára, s végül 84-71-re nyerte a rangadót.

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 105-71-es győzelmet Kaluha Cs. (31/9), A. Dill (22), Dudás S. (10/3) és Kiss János (10) vezérletével a Józsefváros a vendég Darazsak Oldboys csapata ellen, amelynek Makay D. (22), Burján Pál (20) és Kelemen K. (16/6) voltak a legeredményesebb játékosai.

A Reszeli Soós G. (17), Kovács M. (15) duó vezette Toldy Viziárosi Hódok sem tudta megállítani  az Újpest MT együttesét, amely Tursics (30/18), Solymosi Tamás (12), Czepanecz Tamás, valamint Nagy Róbert (9/3-9/3) vezérletével idegenben is biztos, 89-69-es győzelmet aratott.

Egységes csapatjátékos nyújtva, elsősorban Kandrács (16), Mihaletzky (14/6), Földes (10/6) és Tálos Benedek (10) jóvoltából simán nyert 87-53-ra a Közgáz B Érden a Treff 07 SE otthonában.

Bár a félidőben még 12 pontos előnyben volt a Borkúty Lóránt (16/3), Bencze L. (11/3), Józsa Zoltán és Horváth Zs. (10-10) vezette BLF, szünet után "magára talált", s fordított a Dunaharaszti, amely végül 91-82-re nyert.

Ellentétes félidők mérkőzésén a félidőben még 12 pontos hátrányban lévő Csepel II. szünet utáni remek játéka, valamint Pásztor Gábor (23/12), Kovács Á. (16/6), Illés Bence és Bercze Levente (10-10) eredményessége révén 73-63-ra nyerni tudott Szentendrén.

Az első negyed után még 20-15-re vezetett a BEAC a BKG ellen, ám hiába jutott 19/15 pontig Madaras, zárt 13 ponttal Földi és dobott 12/6-ot Gyurcsányi Péter, a folytatásban a vendég szigetszentmiklósiak akarata érvényesült, akik 72-56-ra győztek.

A Látos (21), Földes (12/3), Mihaletzky (10/6) trió vezette a BKG elleni rangadó magabiztos, 76-63-as megnyerésére a különösen az első és a harmadik negyedben domináló Közgáz B csapatát.

Minden negyedet "hozva" aratott magabiztos, 83-60-as győzelmet a Bolesza G. (25/15), Rácz Imre (22), Polányi Cs. (14/9) és Széplaki B. (10) vezette Malév a Zuglói Sasok ellen, amelyben E. Behafy (25/6) időnként nagyon magára maradt a kosárszerzésben: egyedül ő jutott 10 pont fölé.

Kosarakban és fordulatokban is igen gazdag találkozón aratott némiképp meglepő, de teljesen megérdemelt, 96-92-es győzelmet Józsa Z. (26), Dankó T. (20/12), Horváth Brúnó (15/6) és Horváth Zs. (10) vezérletével a félidőben még 7 pontos hátrányban lévő BLF a Tulkán (36/21), Kulifai (25/3), Köves (13) és Zöldesi (10) vezette Szent Pál Akadémia Cserpes Rudi otthonában.

Hiába vezetett Érden az első negyed után 17-10-re a Pásztor (19/15) és Illés (16) vezette Csepel II., a második negyedet 22-6-ra, a meccset pedig 69-58-ra vesztette el a Treff 07 ellen.

Egy nappal érdi veresége után a Malév ellen javított (77-61) a Bercze (25), Pásztor (18/6), Illés (13), Szabó R. (10/3) kvartett vezette Csepel II., a vendégektől Rácz 20, Srankó pedig 13/6 ponttal zárt.

A záró szakasz előtt 1 ponttal még a Réger Tamás (14/3), Reszeli Soós G. (13), Esőssy M. (12/12) trió vezette Toldy Vizivárosi Hódok csapata vezetett, de a záró szakaszban a vendéglátó BEAC Gyurcsányi (24/12) és Földi (15/3) vezérletével fordított és 70-60-ra győzött.

Küzdelmes találkozón a vendég Józsefváros 45 ponton tartotta a két Dániel, Szihalmy  (13) és Várfalvi (11/3) vezette MAFC-BME csapatát, és Kiss Botond (17/6), Dill (17/3), valamint Dudás (12/6) vezérletével 56-45-re győzött.