Újpest, Vasas: tovább, tovább

Lezajlott az "év végi hajrá" az NBII-ben. A főleg fővárosi csapatokat tömörítő Közép A-csoportban az Újpest, a B-ben pedig a Vasas II. őrzi makulátlan mérlegét, azaz veretlenségét.

A Közép A-csoportban az első negyedben remekül tartotta magát Kovács Ádám (22/6) és Mazúr Károly (16/3) vezérletével a BC Csepel Szigetszentmiklóson, ám az igen erős kerettel rendelkező hazaiak a két középső negyedet összeadva 47-20-ra nyerték, a meccset pedig 91-59-re.

A dobólista ezen a linken elérhető!

Szintén a két középső negyedben döntött a 10. és a 30. perc közötti időszakot 54-39-re nyerő Újpest MT, amely Tursics Krisztián (31/9), Csaba György (27/9), Daru Gábor (12/3), Fekete Csaba (10/6) és Szabó Márton (10/3) vezetésével fölényesen, 99-65-re verte a Szentendrét.

"Állati" izgalmas meccs kerekedett az első negyed után még 7 ponttal vezető, Losonczy Dániel (28/9), Szilágyi Gergely (16), Gáspár Zoltán (9) és Steier József (8/6) vezette Zuglói Sasok összecsapása a harmadik negyedben fordító, annak végén a remek dobóformát elkapó Esőssy Mátyás (22/21), valamint Réger Tamás (15/9) vezérletével minimális különbséggel, 1 ponttal vezető Toldy Vízivárosi Hódok összecsapása. A végjáték a vendéglátó zuglóiaknak sikerült jobban, akik végül 75-72-re győztek.

Az Újpest Tursics (24/9), Daru (18), Csaba (15/9) és Szabó M. (14/3) vezérletével az első félidőben - amikor 45-24-re vezetett - döntött a Korszakasz András (15/6), Polányi Csaba (12/6) és Rácz Imre (10) vezette Malév otthonában, és magabiztos 83-61-es győzelmet aratott.

Kosarakban gazdag, látványos, szoros meccsen a Kovács Á. (24), Pásztor Gábor (22/12), Illés Bence (11), Szabó Róbert (9/3) kvartett "húzta" BC Csepel a meccs nagy részében vezetve 89-79-re győzött az Esőssy (17/15), Réger (15/6), Kovács Máté (14), Tóth Szabolcs (11) és Reszeli Soós Gábor (9/3) vezette Toldy Vízivárosi Hódok otthonában.

A 25-7-re nyert második negyedének, valamint Kulifai Máté (19), Halász Benjámin (17/3), Mogyorósi Bálint (13) és Köves Gedeon (10) eredményességének köszönhetően a Szent Pál Akadémia magabiztosan verte 80-57-re a Rózsa Dávid (12) és Nagy Ádám (11/3) vezette Józsefvárost.

Hol 7, hol 4 ponttal, de minden negyedet megnyert, és a káprázatos dobóformát kifogó Tóth Máté (27/27), valamint Gyurcsányi Péter (11/9), Dévényi Gábor (10/3) és Földi Márton (10) vezérletével 75-51-re győzött Szentendrén a BEAC.

Egy negyed után még 5, a szünetben pedig 4 pont hátrányban volt Érden a Treff 07 SE otthonában a MAFC BME, de a szünet után Várfalvi Dániel (30/9), Schwarczinger Csaba (10), valamint Kovács Péter és Erdős Ádám (9-9) vezetésével átvette az irányítást, s végül 75-65-re győzött.

A B-csoportban Vörös Miklós (40/21) ellen nem volt ellenszerük a százhalombattaiaknak, főként az ő, valamint Dinnyés Dávid (16/3), Szatmári Barnabás (12) és Harsányi Tibor (9/3) eredményessége révén nyert a Közgáz A 87-77-re.

Az első negyed után még 10, de a záró szakasz előtt csak 2 pont előnye volt Barócsi Ádám (20/9), Stefan Filipovics (12), Nyulasi Bence (10/3) és Pável Dániel (10) vezérletével a Tehetséges Fiatalok Budapest U23-as csapatának Gödön. A fővárosi fiatalok végül 66-61-re nyertek.

A páratlan negyedek eredményeit összeadva a Honvéd fiataljai 48-25-re múlták felül a Lehel Kosársulit, végeredményben pedig Pálházi Richárd (27/9), Ramon Valerio Bonilla (19/3), Sebők Bence (15) és Vincze Balázs (12) vezérletével biztosan győztek 92-65-re.

Hasonlóan az előző összecsapáshoz, a Budafok-Vasas rangadón is elsősorban a páratlan negyedekben dominált a győztes, jelen esetben a vendég Vasas. Az 1. és a 3. negyedet összeadva 52-29-re, az egész meccset nézve pedig magabiztosan, 94-61-re nyert Surmann Gábor (20/9), Peringer Balázs (18), Lekli József (14), Kozma Norbert (10/6) és Kiss Lajos (10) vezérletével, s őrizte meg veretlenségét a Vasas a Takács Márton (15) és Károly Máté (10/6) vezette házigazda Budafok ellen.

Küzdelmes, fordulatos meccsen az első félidőben még 37-26-ra a Tóth András (23/3), Somogyi Zsolt (13), Cserniczky Zsolt trió jóvoltából a vendég BC Csepel vezetett, de a második félidőben a TF Takács Gergely (23/12), Bocsárdi Gábor (14) és Katona Péter (10) vezetésével fordított, s végül 68-62-re győzött.