Vágvölgyi-show Gödön

Javában zajlanak a férfi NB II küzdelmei. A budapesti csapatokat is tömörítő két közép csoport közül jelen összeállításunkban a közép A-csoportban szereplő fővárosi együttesek szereplését kezdtük feldolgozni. A Közgáz A csapatának játékosa, Vágvölgyi Ádám 8 triplát beemelve 2 híján 40 pontig jutott Gödön.

Az első negyedben szerzett 11 pontos előnyére, valamint a Takács Gergely (26/3), Koncz Péter (18/6), Arató Balázs (16), Kiss Botond (11) kvartett tagjainak eredményességére éptve a Józsefváros 89-82-re verte a Horváth Brúnó (20/3), Dankó Tamás (19/9) és Bálint Bence (16) vezette BLF csapatát.

A teljes dobólista itt elérhető!

Minden negyedet simán nyerve a Honvéd U23-as csapata Hargitai Krisztián (23), Mucza Tamás (19/6), Ramon Bonilla (14/3). Bea Gergely (14), Tichov Dominik és Pálházi Richárd (12/6-12/6) vezérletével fölényes, 110-63-as győzelmet aratott a Köntös Gergő (27/9), Budinszki Gábor (12) kettős vezette Ziccer KS ellen.

Dejan Mladenovics (23/12), John Mark Taylor (14/6) és Franczva Ádám (10) vezérletével az Újpest MT ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött 71-60-ra a Pintér Csaba (10/6), Nagy Attila (9/6) és Bakay Dániel (9) vezette MAFC-BME otthonában.

Fordulatos mérkőzésen elsősorban a 23-8-ra megnyert második negyednek, valamint Kovács Domonkos (27/3), Somogyi Zsolt (15/3), Cserniczk Zsolt (11/9) és Bálint Zoltán (10/6) eredményes játékának köszönhetően a Keresztúri Központi Sportsuli DSE 80-72-re legyőzte a Szigetszentmiklós csapatát.

Az első negyedet ugyan elveszítette, ám a folytatásban Mucza T. (23/18), Bea G. (13), Hargitai K. (12) és Pálházi R. (11) vezérletével átvéve az irányítást a Honvéd U23-as csapata biztosan verte 84-67-re a Monor együttesét.

Az első negyed után még a Budinszki G. (22), Köntös G. (19/6), Babik Barnabás (10) trió vezette vendéglátó Ziccer csapatának volt 7 pontos előnye, ám a folytatásban elsősorban Munteán András (20/6), Vajda Máté (16), Lantos Bálint (13/3) és Bánsági Attila (10/3) jóvoltából átvette az irányítást a vendég FSZSE. amely végül 80-68-ra győzött.

Ha szűken is, de minden negyedet elveszített Monoron az Arató B. (17), Kiss B. (16/3), Koncz P. (14/3), Takács Máté (11/6) kvartett vezette Józsefváros, amely így 77-66-ra kikapott.

Hiába "adta" Horváth B. (25/9) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a BLF, s jutott 16 pontig Dankó T.. valamint zárt 10/6-tal Schwarcz Balázs, a Honvéd U23-as csapatából heten - Tichov D. (18/6), Mucza T. (16/12), Pálházi R. (16/6), Vincze Balázs (13), Steier Roland (11/3) Bea G. (11) és R. Bonilla (10) - két számjegyű pontot "termeltek", így magabiztos, 100-74-es vendégsiker született.

Nem termett sok babér a Bikák U23-as csapatának Szentendrén, minden negyedet elveszítve 91-50-es vereséget szenvedett  az együttes, amelyből egyedül Dickson Ekwe (14) jutott 10 pont fölé.

Fordulatos mérkőzésen az Újpest Franczva Á. (20), Bojan Sormaz (19/6), D. Mladenovics (13/12) és Daru Gábor (10) vezérletével a páros negyedekben jól játszva 78-70-re legyőzte a Göd csapatát.

Hiába nyerte meg Bakay D. (12/6) és Szihalmy Dániel (12) vezérletével a második félidőt 2 ponttal Dunaharasztin a MAFC BME, csak "kozmetikázni" tudott a vereségén (63-49) az első félidőben összeszedett 16 pontos hátrány után.

A záró etap előtt még 1 ponttal vezetett a Vörös Miklós (15/9), Teremy Zsombor (10) kettős "húzta" Közgáz A Szigetszentmiklóson, ám a záró etap a hazaiaké volt, akik végül 64-55-re nyertek.

A második negyedet döntetlenre "adva", a többi hármat biztosan nyerve győzött 89-57-re a Cserniczky Zs. (25/18), Somogyi Zs. (15), Kovács D. (11/3) trió vezette Keresztúr a Budaörs ellen.

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos, 84-60-as győzelmet Budaörsön Lüftühn Balta (16), Kováts Bence (14/3), Vörös M. (12/6) és Teremy Zs. (10) vezérletével a Közgáz A.

Fordulatos mérkőzésen jobb hajrájának, valamint Arató B. (24), Czégel Dániel, Takács G. (13/6-13/6), Kiss B. (12) és Koncz P. (11) ponterősségének köszönhetően a Józsefváros 83-75-re legyőzte a Szigetszentmiklóst.

Végig nagy fölényben játszva a BLF Révész Ádám (17), Dankó T. (16/6), Czeba Péter (15/9), Schwarcz B. (15/6) és Kovács Marcell (12) vezérletével 106.46-ra győzött a Lantos B. (17/3), Munteán A. (15/9) kettős vezette FSZSE otthonában.

Az első félidőben szerzett 13 pontos előnyét megtartva Somogyi Zs. (23/3), Kovács D. (22/6) és Bencze Kevin (16) vezérletével a Keresztúr 78-65-re verte a Göd együttesét.

A páros negyedekben ugyan felnőtt a feladathoz a Munteán A., Gergely Bálint, Mester Mór (9-9) trió vezette FSZSE Monoron, de a páratlan negyedekben fölényben játszó hazaiak 84-53-ra győztek.

A döntetlenül végződő első negyedet követően Takács G. (24/12), Czégel D. (16/6) és Arató B. (15) vezérletével ellenfelére rákényszerítve akaratát 72-56-ra győzött a Józsefváros Budaörsön.

Kosarakban gazdag, színvonalas találkozón a Honvéd U23-as csapata Mucza T. (22/9), Hargitai K. (18), Bea G. (15), és Tichov D. (10) vezérletével 91-85-re legyőzte a Szigetszentmiklóst.

Minden negyedet - volt, amelyet 12, akadt, melyet 1 ponttal - aratott magabiztos, 100-77-es győzelmet Horváth B. (17/9), Czeba P. (17/3), Somogyvári Ádám (16), Dankó T. (12) és Révész Á. (11) vezérletével a BLF a Köntös G. (20/9), Reményi Ádám (14) és Tóth Bálint 11/3) vezette ziccer KS ellen.

Végig elég egyoldalú találkozón B. Sormaz (25/21), Franczva Á. (16), Daru G. (12) és Nyikos Károly (10) vezérletével az Újpest 90-48-ra verte a Bikák U23-as együttesét, amelyből D. Ekwe 15/3, Sziklai Gyula pedig 11/6 pontig jutott.

A záró szakaszban tette magabiztossá 86-68-as győzelmét Vörös M. (20/12), L. Balta (17/3), Szatmári Barnabás (13), Teremy Zs. (11) és Vágvölgyi Ádám (10/6) vezérletével a Közgáz A csapata a Várfalvi Dániel (16/9), Bakay D. (16/3) és Nagy A. (10/6) vezette MAFC-BME ellen.

A B. Sormaz (20/15), Daru G. (18/6), Franczva Á. (12), Nagy Róbert (10/3) kvartett vezette Újpest az első félidőben eldöntve a mérkőzést biztosan győzött 76-54-re Szentendrén.

Bár a záró etapot megnyerte a Munteán A. (20/15), Németh Tamás (14/12) kettős vezette FSZSE az Szigetszentmiklós ellen, ezzel csak azt érte el, hogy 30 ponton belülre került, az első három negyedet "uraló" vendégek simán, 90-61-re nyertek.

Kosarakban gazdag, látványos találkozón elsősorban a 27-14-re elveszített második negyed miatt maradt alul 99-80-ra a Köntös G. (30/12), Budinszki G. (16/3), Reményi Á. (10) trió vezette Ziccer KS a Monorral szemben.

A páratlan negyedeket alapsan "megnyomva" a Dankó T. (18), Schwarcz B. (17/9), Czeba P. (17/3) trió vezette BLF simán, 94-65-re verte a Bikák U23-as együttesét, amelyből Szőke Ferenc 23/12, Tóth Márk pedig 14 pontig jutott.

Minden negyedet megnyerve egységes csapatjátékkal, Bencze K. (16/6), Mendzsák László (15/15), Cserniczky Zs. (13/12), Somogyi Zs. (12) és Bálint Z. (11/3) vezérletével a Keresztúr fölényes, 97-58-as győzelmet aratott Szentendrén.

Félidőben még döntetlenre állt a D. Mladenovics (22/12), Franczva Á. (20/6), Daru G. (19/3) trió vezette vendéglátó Újpest a Dunaharaszti csapatával, ám szünet után egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely végül 80-63-ra győzött.

Az első félidőben szerzett 12 pontos előnyét megtartva a remek dobóformát kifogó Vágvölgyi Á. (38/24), valamint Vörös M. (15/6), L. Balta (13) és Pálházi R. (10) vezérletével a Közgáz A egy kosarakban gazdag, látványos meccsen 96-84-re győzött Gödön.

Egyedül Nagy Dániel (11) jutott 10 pont fölé a vendéglátó MAFC-BME csapatból, így az Arató B. (17), Takács G. (17/12), Reszeli Soós Gábor (12) trió vezette vendég Józsefváros simán, 71-49-re győzött.

Bár jól tartotta magát, szinte végig futva az eredmény és a Budaörs után a Köntös G. (22/12), Budinszki G. (19), Reményi Á. (10) trió vezette Ziccer 81-69-re kikapott.

A félidőben még 3 pontos hátrányban évő Keresztúr jó második félidei játéka, valamint elsősorban Somogyi Zs. (23/3), Mendzsák L. (12/12) és Bencze K. (10) eredményessége révén 77-69-re megnyerte a B. Sormaz (22/12), D. Mladenovics (16/3), Daru G. (10/6) trió vezettte Újpest elleni rangadót.

Hosszabbtásba torkolló találkozón a harmadik negyed után még 14 pontos hátrányban lévő Göd a rendes játékidő végére ledolgozta hátrányát, s a hosszabbtásban lélektani előnyét kihasználva végül 88-79-re nyerni tudott az Arató B. (24), Takács G. (19/9), Reszeli Soós G., Takács M. (10-10) kvartett vezette Józsefváros otthonában.

Bár egy negyed után még 8 pontos előnye volt a Dankó T., Horváth B. (13/6-13/6), Schwarcz B. (10/6) és Józsa Z. (10) eredményességére építő BLF-nek, a két középső szakaszban domináló Monor 77-68-ra győzött.

Minden negyedet elveszítve kapott ki simán, 100-70-re Dunaharasztiban a Berényi Balázs (16/6). Tóth M. (12/6) és D. Ekwe (12) vezette Bikák U23-as csapata.

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 86-44-es győzelmet Vörös M. (21/15), Tóth Szabolcs (17/3), L. Balta (14) és Szatmári B. (10) vezérletével a Közgáz A a Szentendre ellen.

Csak a záró szakaszban tudott felnőni a Szihalmy D. (14), Várfalvi D. (11/3), Schwarczinger Péter (11) trió vezette vendéglátó MAFC BME a Honvéd U23-as csapatának szintjére. Az első három negyedben nagy fölényben játszó vendégek Mucza T. (24/12), Hargitai K. (24/6), Steier R. (12), Erdei Márk (10/6), valamint Bea G. és R. Bonilla (10-10) vezérletével sima, 94-48-as győzelmet arattak.

Alapsan "megszórta" a vendégltó Szigetszentmiklós a Budinszki G. (23), Köntös G. (20/6) és Hirpi Lenvete (11) vezette Ziccer KS csapatát a 112-75-ös hazai sikerrel végződő találkozón.

Az első negyedet még megnyerte Budaörsön a remek dobóformát kifogó Bánsági Attila (23/21), valamint Lantos B. (11/3) vezette FSZSE, de a két középső negyedben a hazaiak domináltak, akik végül 74-56-ra nyertek.