Vasas-parádé a fővárosi Hepp-kupa derbin

Minden negyedet megnyerve jókora, 35 pontos verést mért a Vasas a Honvédra a Hepp-kupában, Faragó Péter debütálása remekül sikerült a Vasas kispadján.

Vasas - Bp. Honvéd 90-55

A férfi NBI/B piros csoportjának két utolsó helyén álló fővárosi alakulat összecsapásának elején még váltott vezetéssel haladtak a felek, ám a negyedik perc elején, 7-5-ös vendég vezetés után Kozma Norbert (11/9 pont, 4 gólpassz) triplája egy elsősorban általa vezetett szédületes, 18-2-es Vasas-száguldás kezdetét jelentette, Kozma 4 perc alatt 3 triplát vágott be. Ezt egy 8-0-s Honvéd-futás követte, 8 ponttal "ment" 10 perc után a Vasas. Bár a második negyed vendég kosárral indult, a Honvéd maradt lendületben, a Vasas kapott új erőre a második negyed elején. Egységes csapatmunkával 25-19 után a negyed közepéig egy16-2-t bemutatva 20 pontosra növelte előnyét a Vasas, ebben a nagy futásban elsősorban Andrássy Géza (10/6 pont, 4 lepattanó), Katona Róbert (9/6  pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Kovács Benedek (9/3 pont, 3/3 dupla, 1/1 tripla) keze volt benne. A félidő hajrájában állandósult a 20 pont körüli Vasas előny, szünetben 52-31 volt az állás.

A második félidő első felét az egyetlen 10 pont fölé jutó Honvéd játékos, Stefán Dávid (12 pont, 5 lepattanó) jóvoltából kiegyenlítetté tették a vendégek, majd a szakasz közepén jött egy 7-0-s hazai "részhajrá", s közel 30 pontosra nőtt a különbség. A vége 35 lett, Boros Márk (12/3 pont, 5 gólpassz) lett a legeredményesebb Vasas játékos, de 8 játékos ért el legalább 8 pontot, Moravcsik Áron eddig jutott, s mellé kiosztott 6 gólpasszt. Statisztikailag érdekes, hogy a Vasas a 27 eladott labdája ellenére is simán győzött - a Honvédnak csak 17 volt - lepattanózást tekintve 47-28-ra, gólpasszok vonatkozásában pedig 26-14-re múlta felül riválisát a Vasas.