Viharos Szenyórák: szelet vetettek, vihart arattak

Óriási meglepetés született a női B-csoportos Budapest-bajokságban: a mezőny második felében található Viharos Szenyórák együttese "elkapta" az addig veretlen BC Csepel csapatát, így jelen pillanatban már csupán a BLSE őrzi veretlenségét.

A félidőben még 2 ponttal vezetett a Wirnhardt Júlia (13 pont), Hekkel Viktória (10/3) duó eredményességére építő Híd Unió a Diósd otthonában, de a szünet után "lefagyott", így a második félidőt 44-9-re nyerő hazaiak végül fölényes, 79-46-os győzelmet arattak.

A teljes dobólista itt elérhető!

A diósdiak a Kiss Lenke KS otthonban már semmit nem bíztak a véletlenre, a Fogarasi Krauss Flóra (11) és Kovács Laura (10) vezette hazaiak minden negyedet elveszítve 85-43-as vereséget szenvedtek.

Remek, izgalmas rangadót nyert a szünetre Fekete Katalin (18/9), Kranjecz Zsuzsa (15), Ujváry Judit és Zám Eszter (10-10) ponterősségére alapozva 10 pontos előnyt szerző, veretlen vendéglátó BLSE a Törekvés ellen. Szünet után a Széky Anna (18/6), Kléner Kata (16/12), Széky Krisztina (13/9) trió jóvoltából felzárkóztak a vendégek, de 4 pontnál közelebb nem tudtak kerülni tapasztaltabb ellenfelükhöz, amely a kritikus helyzetekben rendre újítva végül 68-62-re győzött.

A liga legnagyobb meglepetését szállítva, a mindössze 5 játékossal felálló vendéglátó Viharos Szenyórák Kárpáti Csilla (19), Gőgös Krisztina (14) és Vajdáné Szerencsés Ildikó (12) ponterős játékára alapozva megfosztotta veretlenségétől a Gebri Orsolya (23), Kovács Borbála (12/12), Rohodi Anna (10/3) trió vezette BC Csepel együttesét, s gyakorlatilag végig vezetve nyert 58-53-ra.

Fordulatos mérkőzésen a záró negyed előtt még 5 pontos hátrányban lévő Külker Endrődi Márta (22), Molnár Krisztina (10/3) és Bardi Krisztina (9/9) vezérletével, nagyot hajrázva 57-54-re győzött a Diósd otthonában.

Ungi Boglárka (16), Zemlényi Dóra és Morvai Zsuzsanna (10) vezetésével a Megyeri Tigrisek az első negyedben gyakorlatilag átrohanva a vendéglátó Híd Unió csapatán 19-5-ös előnyt szerzett. A folytatásban a hazaiak rendezték soraikat, Wirnhardt (14), Hekkel és Brauner Gyöngyi (12-12), valamint Keller Mária eredményes játékának köszönhetően már a 3. negyed végén fordítottak, s végül 70-61-re nyertek.

Végig egyoldalú mérkőzésen a Józsefváros Májusi Eszter (45) és Majoros Dóra (25/15) ponterős játékára építve 132-15-re verte a Kölcsey Amazonok együttesét, amelyből Franzony Szintia 6 pontig jutott.

A BC Csepel-Kölcsey Amazonok mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Végig kiélezett, szoros, küzdelmes mérkőzésen a BEAC Senior Éliásné Iliás Eszter (17), Sebő Júlia (12) és Fogas Ildikó (10) vezérletével 59-56-ra győzött a Májusi (23/6), Virág Krisztina (14/6) duó vezette Józsefváros ellen.

Feledtetve a Viharos Szenyórák elleni botlását, a BC Csepel Rohodi (19/3), Gebri (18), Rajna Zsuzsanna (13/6) és Czakó Renáta (12/6) eredményessége révén, minden negyedet megnyerve simán, 84-43-ra verte a Kiss Lenke KS együttesét, amelyből egyedül Opitz Petra (16) jutott 10 pont fölé.

Minden negyedet megnyerve, annyit kiadva magából, amennyi a biztos győzelemhez kellett, a Viharos Szenyórák Kárpáti és Gaszner Andrea (24-24), valamint Vajdáné Szerencsés I. (14) ponterős játékának köszönhetően magabiztos, 68-30-as győzelmet aratott a Kölcsey Amazonok otthonában, amelynek legeredményesebb játékosa, Szöllősi Dóra 6 ponttal zárta a mérkőzést.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a Májusi (22), Majoros (9/3), Teidelt Magdolna (9) trió vezérletével a vendéglátó Józsefváros 8 ponttal vezetett, ám a második félidőben magára talált a Kiss Lenke KS, amely elsősorban Tuica Zsófia (15) Opitz P. (11), Molnár Dóra (9/3) és Ozsvárt Kata (8/3) jóvoltából fordított, s végül 56-49-re győzött.

Az első negyedben még döntetlenre állt a Kiss Lenke KS a Diósd otthonában, majd a két középső negyedben nagy fölényben játszó hazaiak 20 pontos előnyt szereztek a 3. szakasz végére. A záró etapban ugyan nagyot hajrázott a vendégcsapat, s Opitz P. (20/3) és Kis Alexandra (18/3) vezérletével 10 ponton belülre került, de igazán szorossá tenni a mérkőzést nem volt esélye, végül 69-62-es diósdi siker született.

Végig fölényben játszva, Széky A. (20/3), Kléner (15/6), Széky K. (13/9) és Vajai Virág (12) vezetésével a Törekvés simán, 85-33-ra verte a Megyeri Tigrisek együttesét, amelynek legeredményesebb játékosa Herjeczki Patrícia (8/6) volt.

A Kiss Lenke KS a remek dobóformát kifogó Ozsvárt K. (43/27), valamint  Kulcsár Henriett (16) és Manuela Rojas-Azary (13) ponterős játékára építve fölényesen verte 93-34-re a Kölcsey Amazonok csapatát, amelyből Flach Viktória 16/3, Franzony Sz. pedig 14 ponttal zárta a találkozót.

A vendéglátó BLSE Kiss Diána (19), Szuchy Márta (15), Kranjecz Zsuzsa (11/3) és Tarkovács Andrea (11) eredményes játékára alapozva az első félidőben eldöntötte a Külker elleni összecsapást. Szünet után ugyan Izsó Eszter (17/9), Endrődi Márta és Herczeg Mónika (14-14) jóvoltából a vendégek kiegyenlítetté tették a játékot, de a veretlen éllovas végül sima, 81-47-es győzelmet aratott.

Egységes csapatjátékkal a BEAC Senior Varga Anna (14), valamint Fogas Ildikó, Hidas Andrea és Sebő (10-10) vezérletével biztosan győzött 60-34-re a Viharos Szenyórák otthonában, amelyből a 8 pontig jutó Vajdáné Szerencsés I. volt a legeredményesebb.

Színvonalas mérkőzésen a játékidő nagy részében elsősorban a Széky K. (16/6), Kléner K. (14/6), Harangi Barbara trió jóvoltából a vendég Törekvés törekvése jutott érvényre a jól küzdő, Erdődi (22), Cseh Karolina (13) és Herczeg (11) vezette Külker otthonában, s 70-57-re győzött.

Csupán egyetlen - jelesül az utolsó - negyedet nyert meg a Wirnhardt és Oswald Réka (13/3-13/3), Hekkel (11/3) és Kósa Zsuzsanna (10) kvartett vezette Híd Unió, igaz azt 21-3-ra, így fordított, s 57-43-ra győzött a Józsefváros csapata ellen, amelyből Majoros 18/9, Májusi pedig 12/3 pontig jutott.

Elsősorban Zám Eszter (20), Kranjecz Zsuzsa (13) és Karlócai Daniella (11) ponterős játékára építve a vendéglátó BLSE félidőben 31-5-re vezetett a Megyeri Tigrisek ellen. Szünet után  Herjeczki P. (13) és Kovács Réka (9/3) jóvoltából a vendégek kiegyenlítetté tették a játékot, de így is magabiztos, 71-37-es BLSE siker született.

A 27-7-re megnyert első negyednek, továbbá Gebri (18), Kovács Borbála (14/6) és Czakó R. (11/6) eredményességének köszönhetően a BC Csepel 72-68-ra győzött a nagyot hajrázó Diósd otthonában.

Úgy látszik, a csepeli hölgyekből sokat kivett a Diósd otthonában kivívott győzelem, mert minden negyedben 10 pont alatt maradva, simán, 49-29-re elveszítették a Kléner K. (14/3) és Széky A. (9) vezette Törekvés elleni rangadót. A csepeli együttes messze legeredményesebb játékosának Gebri bizonyult a maga 10 pontjával.

A bajnokság állása ezen a linken látható!