A franciák előre, a litvánok hátra léptek

A londoni olimpia férfi kosárlabda tornájának harmadik játéknapja egy igazi rangadóval indult, hiszen az A-csoportban gyakorlatilag a valószínűsíthető továbbjutók pozicionálása szempontjából sorsdöntő ütközetet vívott meg egymással Franciaország és Litvánia. A 27-et szóró Parker és az őt 21 egységével követő Batum mellett a sokoldalúan játszó Boris Diaw is nagyon kitett magáért, így a negyedik etapban már nem lehetett sok esélye a baltiaknak, akik így szinte biztosan negyedikek lesznek a csoportban, Franciaország pedig már két fordulóval a csoportkör vége előtt biztos másodiknak tűnik. Nézzük, mit érdemes tudnunk ezen felül az ütközetről!

A-csoport: Franciaország (2 - 1) - Litvánia (1 - 2) 82 - 74

Az első etapban úgy festett, hogy a sokkal frissebb, atletikusabb kosárlabdát játszó gallok le tudják rohanni a a litvánokat és akár egy könnyed kis mérkőzés is keveredhet ebből a reggeli találkából az ő szemszögükből. Ám Rony Turiaf az ő szempontjukból nagyon rosszkor hagyott ki zsinórban 4 büntetőt is, megtört a gallok lendülete támadásban és nem tudtak igazán elszakadni az 5-7 pontos, már meglévő fórnál jobban Vincent Collet mester fiai. A második etapban Sarunas Jasikevicius irányításával és Marty Pocius ponterős produkciójával szépen feljebb kapcsolt Litvánia, elérhető közelségbe került számukra a vezetés megszerzése, s a negyed második felében már össze is jött ez nekik, sőt, a félidő zárása is pompásra sikeredett litván szempontból, 4-gyel mentek 20 perc játék után Kleizáék.

A fordulás után viszont nagyot változott a helyzet, sokkal agresszívabb kosárlabdát játszott mind védekezésben, mind pedig támadásban a francia válogatott, 20 - 9-re nyerte a harmadik etapot a 27-et szóró Parker vezette gall gárda. Batum kiemelkedő játéka mellett a Spurs légiósai is feljebb kapcsoltak, hiszen az említett irányító sokkal precízebb volt, mint a korábbi két mérkőzésén, Boris Diaw pedig 10 pontja mellé kiosztott 8 gólpasszt, az eddig csak szenvedő Nando De Colo pedig elkezdett betalálni, a litvánok pedig túl sokáig jegelték Pociust, ő ki is esett a ritmusból a negyedik játékrészben, amikor újra lehetőséget kapott. Összességében sima győzelmet aratott a francia alakulat, amint ritmust váltott a második félidőben a Collet-legénység, nem volt ellenszer a baltiak számára, így a realitást nézve gyakorlatilag kijelenthető, hogy a csoportból második helyen megy majd tovább Franciaország, harmadik lesz Argentína, negyedik pedig Litvánia.

Franciaország legjobb dobói: Parker 27, Batum 21, Diaw 10

Litvánia legjobb dobói: Pocius 18, Kleiza 17, Jasaitis 8