Elképesztő triplával nyert Oroszország!

Az egész londoni olimpia eddigi legjobb férfi kosármeccsét játszotta a B-csoport két éremesélyes alakulata, az orosz válogatott és a brazil csapat. A harc változatosan alakult, a középső két játékrészben egyértelmű volt az orosz fölény, de az első negyedben megszerzett dél-amerikai előny és a hajrában mutatott nagy feltámadás mindenképp Nenéék győzelmét vetítette elő, ám jött az utolsó pillanatban Vitalij Fridzon... Kettő pontos brazil vezetésénél az év egyik legemlékezetesebb dobását végrehajtva nyert Oroszország, ezzel vélhetően pozíciót nyerve a továbbjutók közt, bár elnézve ezt a két gárdát, akár az sem elképzelhetetlen, hogy a spanyolokkal együtt körbeverés alakuljon ki a folytatásban... Most nézzük az összefoglalót a hihetetlen találkozóról és végjátékról!

B-csoport: Oroszország (3 - 0) - Brazília (2 - 1) 75 - 74

20 - 15-re hozta az első 10 percet Ruben Magnano együttese, úgy festett, hogy lényegesen összeszedettebbek a brazilok, Kirilenko pedig pontot sem szerzett a nyitónegyedben, z sem jelentett sok jót az oroszok számára. Aztán a kis szünetet követően beindult a Minnesota Timberwolves leendő bedobója és 14 pontot termelt a félidő végééig, a faultgondokkal küszködő dél-amerikai nagyemberek pedig nagyon puhák voltak ekkortájt, Timofej Mozgov (18 pont, 7 lepattanó) pedig uralta a palánkalatti területet.

A fordulás után nem változott semmi, a harmadik etapot is jól kezdte az európai gárda, majd a játékrész végén Barbosa és a feléledő Nené révén picit közelebb lopódzott Brazília. A negyedik etapban bejött a váltás egyes poszton Magnano mesternek, Huertas helyén Larry Taylor brillírozott az ő vezetésével fordított, majd 5 ponttal elhúzott a dél-amerikai alakulat. A végjátékban viszont hajmeresztő dolgok történtek, előbb kulcsszituációban rontott két büntetőt az említett Taylor, így megmaradt az esély a Blatt-legénység számára, ám 3 pontos különbségnél Shved büntetőzhetett és rontott kettőből kétszer ő is! A brazilok nem tudtak pontot szerezni a válasz támadásból, ám Shevd vagy módon beleállt az emberes triplába és egalizált!

Visszajött az utolsó percre Huertas is Taylor helyére, ő a kezébe is vette a dolgok irányítását, egy betörés után úgy festett, győzelmet érő kétpontost szerez 6,1 másodperccel a végső dudaszó előtt. Ám egy dupla időkérést követően Fridzonhoz került a labda két egyégnyi hátrányban, a hátvéd pedig emberrel együtt egyensúlyát vesztve, fordulásból, esésből vágta be a hármast a sarokba, ezzel megfordítva a meccset! Barbosa már nem tudott elég közel robogni a pályán egy érdemeleges dobóhelyzet reményében, hihetetlen végjátékban nyert tehát Oroszország!

Oroszország legjobb dobói: Kirilenko 19, Mozgov 18, Shved 17

Brazília legjobb dobói: Barbosa 16, Taylor 12, Huertas, Nené, Splitter, Vinicius 8-8