EuroBasket 2013 - Eb-selejtezők (2.)

Már a második forduló is lezajlott a férfi Európa-bajnoki selejtezőcsoportokban, ahol ezúttal többek közt Magyarország is szabadnapos volt, ám ezzel együtt is bőven akadtak érdekességek a mieinkkel kapcsolatban is, no és persze a többi fronton is. Szerbia hazai veresége Montenegró ellen, ami egy utolsó másodperces, félpályás kosárnak volt köszönhető, vagy a lettek izraeli bravúrja mindenképp kiemelkedik, de számos más papírforma-borulást is láthattunk, no meg amellett sem lehet elmenni, hogy Azerbajdzsán nagyon jó eséllyel kijut majd a jövő nyári, szlovéniai Eb-re Bulgária végtelenül sima két vállra fektetése után... Nézzük is sorban a csoportokat, illetve a mérkőzéseket!


A-csoport:

Szlovákia (0 - 2) - Izland (1 - 1) 75 - 81

A fogadóirodák szerint meglepetés, mi viszont vártuk, hogy a két ACB-s játékossal felálló izlandiak a szerbek elleni tisztes helytállás után a mérhetetlenül gyenge szlovák válogatottat idegenben verje el - még ha nehezen is. A meccsen gyakorlatilag egy nagyobb megingást leszámítva végig a 28 pontos (egykori NBA-s, jelenleg Zaragozában pattogtató) Stefansson vezette vendégek diktálták a tempót, többször is volt kétszámjegyű előnye a Hanga Ádám csapattársát és jó barátját, Haukur Palssont (16 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés) is a soraiban tudó Izlandnak, ám a 31-et szóró bambergi profi, Anton Gavel (31 pont, 3 labdaszerzés) főszereplésével egy 18 - 0-ás futással 54 - 46-nál már elszakadóban volt a Vojteket és Nubert nélkülöző Szlovákia. Ám hiába a skandináv kimaradás, szűk 3 perccel a lefújás előtt már eldőlt a derbi, 75 - 63-ra ment akkor már az izlandi gárda és ezzel meg is szerezte első győzelmét a csoportban, mely történelmileg tekinthető, hiszen az ország válogatottja korábban csak a B-divízióban küzdhetett, a kontinens elitjével pedig abban a rendszerben tétmeccsen nem találkozhatott.

Szlovákia legjobb dobói: Gavel 31, Marko 14, Vido 9

Izland legjobb dobói: Stefansson 28, Palsson 16, Sigurdarson 15


Szerbia (1 - 1) - Montenegró (2 - 0) 71 - 73

Egészen hihetetlen, ami - és ahogy - történt Szerbiában a csupán pár éve egymástól elszakadó szerbek és montenegróiak rangadóján a második játéknap estéjén! Dusan Ivkovics legénységét egy Ivanovics, Nikola süllyesztette el egy utolsó pillanatban elengedett, félpályás(!) triplával! Ennek pedig egy másik Ivkovics nagyon örült, a kispadon a montenegrói válogatott másodedzői posztját betöltő Sztojan, aki már két évtizede(!) Magyarországon él... A szerbek két fontos emberüket kényszerültek nélkülözni sérülés miatt, Nenad Krsztics még nem épült fel, a belgrádi Lucsics pedig éppen három napja dőlt ki a sorból az egész selejtezősorozatra, ám Zoran Erceg már pályán lehetett rehabilitációja után. A hazaiak kényelmesen játszadoztak a Nikola Pekovicsot továbbra is kényszerűségből pihentető szomszédok ellen, de erre nagyon ráfizettek. 5 perc sem volt már vissza a derbiből, amikor Milos Teodoszics triplájával 13 pontosra hízott a különbség, ám a civilben a CSZKA Moszkvában pattogtató klasszisnak igazi deja vu-je lehetett, ugyanis teljesen leállt ezt követően az általa irányított csapat, csak úgy, mint az Euroliga döntőjében.

Egy 12 - 2-es rohammal visszajött a 17-et dobó Szehovics vezette Montenegró, majd Teodoszics kétszer is csak egy-egy büntetőt értékesített a két kísérletéből. Az összességében 45(!) százalékkal büntetőző (és 27 kísérletből csak 6 triplát értékesítő) szerbek nagyon ráfaragtak a vezér hanyagságára, hiszen az utolsó másodpercben még annyira volt ideje a vendégeknek egy alapvonali bedobást követően, hogy Nikola Ivanovics próbálkozzon egy félpályás dobással, ami végül gyönyörű ívben hullott a gyűrűbe, nyert Montenegró, hatalmas meglepetésre, ezzel óriási lépést téve az Eb-részvétel felé. Nem hittük volna, hogy ilyet kell leírnunk, de abban a csoportban, ahol még ott van Izrael és Észtország is, gyorsan össze kell magát kapnia az Ivkovics-legénységnek, ha szeretné magát izgalmak nélkül kvalifikálni a szlovéniai kontinensviadalra.

Szerbia legjobb dobói: Teodoszics 21, Macsvan 17, Rasics 8

Montenegró legjobb dobói: Szehovics 17, A. Popovics, Dubljevics 11-11



Izrael (0 - 2) - Észtország (2 - 0) 86 - 88 - hosszabbítás után

Már első ránézésre is az A-jelűt tartottuk a legizgalmasabb, legszínvonalasabb csoportnak a hat közül, pláne, hogy innen minimum egy tavalyi Eb-résztvevő biztosan nem lehet majd ott a jövőévi Európa-bajnokságon, de még az is meglehet a papírforma-borulásoknak köszönhetően, hogy a szerb, montenegrói, észt, izraeli négyesfogatból ketten is lemaradnak majd a szlovéniai megmérettetésről... Mielőtt ennyire előre szaladnánk, gyorsan korrigáljuk is, amit legutóbb nagyon magabiztosan "jósoltunk": Észtország egyáltalán nem esélytelen a kvalifikációra, pláne a mostani, Izraelben begyűjtött győzelem után...

25 - 10-es hazai vezetésnél valószínűleg senki sem gondolta, hogy nagy fordulat áll majd be ám ez után következett csak Sokk mester legénységétől az igazi sokk! Előbb szorossá tette a derbit a az edzői stábban egy, a kerteben pedig két Sokk-al felálló balti alakulat, 63 - 52-nél már csupán 6 perc volt vissza a rendes játékidőből, ekkor jött Sten Sokk, majd Dorbek, utóbbi triplájával 75 - 75-nél már egál volt, aztán a maradék 3 másodpercben már nem esett több pont, jöhetett a hosszabbítás!

A túlórában 82 - 79-es izraeli előnyt követően alig két perccel a vége előtt nagy hajrát indított Sten Sokk (16 pont, 6 gólpassz, 6 labdaszerzés) és Vene (17 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) főszereplésével  Észtország, az utolsó pillanatban pedig Casspi kimaradt távoli kísérlete azt jelentette, hogy - Arik Shiveik szövetségi kapitány szavaival élve - történelme egyik legfájóbb kosaras vereségét szenvedte el Izrael, ezzel pedig valóban nyílttá vált a harc a még továbbjutást érő helyekért, de az is biztos, hogy ahol a csoportnegyedik is ilyen erős, ott a harmadiknak is figyelnie kell, hogy elég jó mérleget érjen el a kvalifikációhoz.

Izrael legjobb dobói: Casspi 23, Eliyahu 13, Limonad 12

Észtország legjobb dobói: Kangur 21, Vene 17


Az A-csoport állása:

1. Montenegró 2 gy - 0 v

2. Észtország 2 gy - 0 v

3. Szerbia 1 gy - 1 v 

4. Izland 1 gy - 1 v

5. Izrael 0 gy - 2 v

6. Szlovákia 0 gy - 2 v

Következik:

Szlovákia - Szerbia (augusztus 21, 18:00)

Izland - Izrael (augusztus 21, 19:15)

Észtország - Montenegró (augusztus 21, 20:30)


B-csoport:

Németország (1 - 0) - Luxemburg (0 - 2) 101 - 53

Mindent elmond az erőviszonyokról, hogy Dirk Nowitzki nélkül, egy igencsak megfiatalodott német válogatottal sem tudta felvenni a harcot Luxemburg, bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ennyire óriási kiütéssé csak az utolsó negyedben változott a meccs, akkor 31 - 4-re hozta a záró 10 percet a 17-et szóró Benzing vezette vendéglátó, melynek most újra az egykori sikeredző (a németekkel 1993-ban és 2001-ben Európa-bajnok!), Szvetiszlav Pesics a szövetségi kapitánya. Ez volt az első megmérettetése a nyitófordulóban szabadnapos németeknek, ami csak a harmadik negyed vége előtti 63 - 49-es állásnál tűnt sportszakmailag értékesebbnek egy edzésnél, mivel már 32 - 10-nél az első félidő derekán megvolt a közte 22 utána pedig - ahogy említettük - nagy kiütésbe szaladt bele a 18 játékperce alatt 19 pontot szerző Christopher Jones fémjelezte miniállam, mely vélhetően végig tartja majd egyértelmű utolsó helyét a csoportban.

Németország legjobb dobói: Benzing 17, Staiger, Ohlbrecht, Zirmes 12-12

Luxemburg legjobb dobói: C. Jones 19, Schumacher 12, Ferreira 8


Azerbajdzsán (2 - 0) - Bulgária (1 - 1) 88 - 73

Már akkor sokan hátrahőköltek, amikor a fogadóirodák 50 - 50-százalékos esélyű mérkőzésnek várták az Eb-n még soha sem járó azeriek és a kontinensbajnokságokra általában simán kijutó bolgárok küzdelmét, ám az igazi sokk (a lettek diadala után szabadon...) csak akkor jött, amikor félidőre már 20 feletti különbséggel vezetett a mindössze 4 külföldön pattogtató kosarassal, illetve egy nem túlzottan jó nevűnek számító honosított amerikaival felálló Azerbajdzsán. Ugyan a záró etapban picit ráijesztett a hazaiakra a két Ivanov nélkül felálló Bulgária, de nem tudott bejönni 10 pont alá, sőt, a végére kialakult 15-ös különbség még akár fájhat is az ex-szolnoki Nikolovéknak (az Olaj tábor tavalyi nagy kedvencének most nem ment a játék, csak 2 pont és 3 gólpassz érkezett tőle), hiszen ezzel a sikerrel nem csak a harmadik hely megszerzéséért tett egy nagy lépést a korábban sosem ismert azeri válogatott, hanem bejelentkezett a második helyért a csoportban...

A 30 pontig és 7 lepattanóig jutó Charles Davis nagyon élt, mellette Haciyeva is összehozott egy 16 pontos, 15 lepattanós dupla duplát, pont ezért hiányoztak nagyon a másik oldalon Ivanovék, míg a bolgároknál az az Avramov - Georgiev páros játszott elfogadhatóan. Az azeriek a mai kosárlabdában már nagyon elavult módon csupán 6 emberüket játszatták, a 225 centis center, Rindin pedig csak 9 percet töltött a parketten, úgyhogy mondhatni: a hazaiak gyakorlatilag a kezdő ötösükkel fektették két vállra a biztos Eb-résztvevőnek várt bolgárokat.

Azerbajdzsán legjobb dobói: C. Davis 30, Haciyeva 16, Niftaliyev 15

Bulgária legjobb dobói: Avramov 16, Georgiev 14, Vrabanov 10


Szabadnapos volt: Svédország (1 - 0)

A B-csoport állása:

1. Azerbajdzsán 2 gy - 0 v

2. Németország 1 gy - 0 v

3. Bulgária 1 gy - 1 v

4. Svédország 0 gy - 1 v

5. Luxemburg 0 gy - 2 v

Következik:

Bulgária - Németország (augusztus 21, 18:00)

Svédország - Azerbajdzsán (augusztus 21, 19:00)

Szabadnapos lesz: Luxemburg


C-csoport:

Ausztria (1 - 1) - Ukrajna (2 - 0) 57 - 61

Közel volt a nagy meglepetéshez Ausztria a mieink csoportjában, de végül ugyanúgy kapott ki a korábban Körmendre edzőnek invitált Neno Ascserics legénysége, ahogy a magyar válogatott a nyitófordulóban, szintén az ukránok ellen. A találkozó nagyobb részében vezetett a hazai alakulat, sőt, a harmadik negyedben már 11-gyel is mentek a 18 pontos Lamesic húzta osztrákok, aztán a negyedet egy 12 - 4-es rohammal mentette meg Ukrajna, majd megint hagyta elmenni picit a vendéglátókat, de Hladir két triplájára építve egy 13 -2-es futással megnyerte a mérkőzést az ukrán válogatott és ezzel a csoport élére ugrott. A "sógorok" hihetetlen esélyt szalasztottak el, nem véletlenül mondta azt a derbi után Ascserics mester, hogy ezt a találkozót inkább ők vesztették el, minthogy megnyerte volt Ukrajna. Amennyiben sikerülne egy fölényesebb diadalt elérnie a magyar alakulatnak kedden Szombathelyen az osztrákok ellen, úgy már most hatalmas lépést tenne a legrosszabb esetbeli harmadik hely bebiztosítására a Rátgéber-legénység, Ausztria pedig vélhetetlenül visszafordíthatatlan mértékben leszakadna az Eb-versenyben. Az ukránoknál egyébként továbbra sem bukkant fel Liscsuk és Feszenko, ám úgy fest, hogy Peherov már formába is lendült a korábban sérült/nélkülözött ászok közül.

Ausztria legjobb dobói: Lamesic 18, Mahalbasic 17, Detrick 12

Ukrajna legjobb dobói: Peherov 11, Hladir 9, Burtt, Kornyienko 8-8


Horvátország (1 - 0) - Ciprus (0 - 2) 93 - 38

Bemutatkozott a csoport papíron legerősebb tagja, ezt pedig a 40 pontot is csak alulról súroló ciprusiak bánták leginkább. Bojan Bogdanovic ott lehetett a társakkal, miután nyílt levélben elnézést kért korábbi fegyelmezetlenségéért, ami miatt hetekkel ezelőtt kitette őt Jasmin Repesa mester a keretből, most pedig 17 dobott ponttal, közte 4 értékesített triplával hálálta meg a bizalmat. A dél-szlávok ezzel a gyakorlatilag "b" kerettel is ennyivel a mezőny előtt járnak, vélhetően az ukránok ellen is hozzák majd a keddi derbit, ha hasonló felfogásban játszanak Luka Zoric-ék, mint tették azt a 9 pontos Anthony King és a 8 egységig jutó Triszokkasz vezette ciprusi alakulat ellen. Zoran Planinic egyébként az ellentmondásos korábbi hírekkel ellentétben nincs a keretben, viszont a fiatal center, Darko Planinic beverekedte magát a 12-be szombaton.

Horvátország legjobb dobói: Bogdanovic 17, Rudez 14, Simon 10

Ciprus legjobb dobói: King 9, Triszokkasz 8, Pittakasz, Liacosz 5-5


Szabadnapos volt: Magyarország (0 - 1)

A C-csoport állása:

1. Ukrajna 2 gy - 0 v

2. Horvátország 1 gy - 0 v

3. Ausztria 1 gy - 1 v

4. Magyarország 0 gy - 1  v

5. Ciprus 0 gy - 2 v

Következik:

Ukrajna - Horvátország (augusztus 21, 19:00)

Magyarország - Ausztria (augusztus 21, 19:00)

Szabadnapos lesz: Ciprus


D-csoport:

Grúzia (1 - 0) - Románia (1 - 1)  80 - 64

Kicsit szorosabbnak indult a derbi, mint amilyen végül lett belőle, Zaza Pachulia nélkül is egyértelmű győzelemmel kezdte meg szereplését a tavaly az Eb-n a legjobb 12-be is bejutó Grúzia az első kör egyik meglepetéscsapata, Románia ellen hazai környezetben. Sanikidze (12 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda), Markoishvili (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda), Tsitsadze (9 pont, 3 szerzett labda, 9 kiharcolt fault), Shermadini (13 pont, 7 lepattanó, 3 blokk, 6 kiharcolt fault), Shengelia (9 pont, 9 lepattanó) és a honosított Jacob Pullen (19 pont) is hírnevéhez méltóan játszott. Ilyen körülmények közt a 17 pontos, 11 lepattanós dupla duplával kitűnő Moldoveanu fémjelezte románoknak nem sok sanszuk volt a győzelemre idegenben.

Grúzia legjobb dobói: Pullen 19, Markoishvili 14, Shermadini 13

Románia legjobb dobói: Baciu 19, Moldoveanu 17, Mandache, Popescu 6-6


Hollandia (0 - 2) - Bosznia-Hercegovina (2 - 0) 89 - 107

Egy félidőn keresztül szenvedtek a 33-at szóró Teletovic húzta bosnyákok a romániai csorbát kijavítani igyekvő hollandokkal, aztán a harmadik negyedben beállt egy 3-2-es zónára a vendég gárda és egy 39 - 14-es 10 perces periódussal gyakorlatilag lefújták a pályáról Henk Noreléket a dél-szlávok. A Caja Laboraltól a Brooklyn Netshez igazoló Mirza Teletovic 13 kísérletéből 7-szer talált be a triplavonalon túlról, valamint 21-ből 12-szer volt eredményes mezőnyből, ezzel szemben a hollandok NBA-veteránja, Francisco Elson csupán egy 9-ből 1-es dobóstatisztikára volt jó ezen az estén, 4 ponttal és 7 lepattanóval zárt mindössze, s ki is pontozódott. Norel 17 egységével és 9 pattanójával tartotta a frontot, de a riválisnál volt egy Dedovic is, aki 28 pontot rámolt be 7 lepattanó, 3 gólpassz és 9 kiharcolt fault kíséretében. A hollandok ezzel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, ami az Eb-re való kvalifikáció lehetőségét illeti, a bosnyákok pedig jó úton haladnak a szlovéniai részvétel felé.

Hollandia legjobb dobói: Norel 17, De Jong 16, Slagter 14

Bosznia-Hercegovina legjobb dobói: Teletovic 33, Dedovic 28, Z. Wright 13


Szabadnapos volt: Lettország (0 - 1)

A D-csoport állása:

1. Bosznia-Hercegovina 2 gy - 0 v

2. Grúzia 1 gy - 1 v

3. Románia 1 gy - 1 v

4. Lettország 0 gy - 1 v

5. Hollandia 0 gy - 1 v

Következik:

Bosznia-Hercegovina - Grúzia (augusztus 21, 20:00)

Lettország - Hollandia (augusztus 21, 20:30)

Szabadnapos lesz: Románia


E-csoport:

Finnország (1 - 0) - Albánia (0 - 2) 112 - 77

A tavalyi Eb egyik legkellemesebb meglepetése volt a finnek legjobb 12-be jutása, s bizony úgy fest, hogy Henrik Dettman csapata egyre csak erősebb lesz, lévén az utánpótlásban olyan ászok kopogtatnak a felnőtt válogatott ajtaján, mint a Duke Blue Devils NCAA alakulatában pallérozódó Alex Murphy, a fiatalok pedig egyre meghatározóbb szerepet játszanak európai klubcsapataikban. Az anno az NBA-drafton is elkelt Petteri Koponen már évek óta hazája legmagasabban jegyzett játékosa, most nyomatékosította is ezt egy 28 pontos, 4 gólpasszos performansszal (+ 8 kiharcolt fault, 12-ből 12-es, makulátlan büntetőzés), Shawn Huff pedig 19 ponttal követte őt. A másik tehetséges ifjonc, Sasu Salin 9 pontja is említhető, valamint a nagy öreg, Hanno Mottola (9 pont, 5 lepattanó) játéka is kuriózum a maga nemében. Az albánok a második félidőben egyszer sem tudtak 25 pontnál közelebb jönni, a finn gárda bemutatkozása tehát remekül sikerült, de van is mire gyakorolniuk a Dettman-tanítványoknak, hiszen Belgium és Lengyelország nem lesz könnyű ellenfél ebben az ötösben. A 23 pontos, 10 lepattanós, 3 gólpasszos produkcióval előrukkoló Gerti Shima nevét azért a sima vereség ellenére is érdemes megjegyeznünk.

Finnország legjobb dobói: Koponen 28, Huff 19, Koivisto 11

Albánia legjobb dobói: Shima 23, Ndoja 18, Hysenagolli 8


Svájc (1 - 1) - Lengyelország (1 - 1) 66 - 80 

A végeredménynél egyértelműbb volt a pár napja nagy meglepetésre hazai vereséggel kezdő lengyelek diadala, a 17 pontos, 11 lepattanós, 2 blokkos teljesítménnyel vezérként tündöklő Marcin Gortatot most többen is követték a csapatból, nem csak a 13 pontot szóró, 5 gólpasszt kiosztó, 3 labdát is szerző Koszarek, mint legutóbb. A '93-as születésű Mateusz Ponitka megint lehetőséget kapott, nyugodtan kísérletezgethetett Ales Pipan legénysége, hiszen a nagyobb feladatok majd most jönnek a lengyelek számára. A Thabo Sefolosha nélkül felálló svájciakban egy feltüzelt, bizonyítani akaró Lengyelországgal szemben csak ennyi volt ezen az estén.

Svájc legjobb dobói: Mladjan 14, Ramseiner 12, Vogt 11

Lengyelország legjobb dobói: Gortat 17, Koszarek 13, Ignierski 12


Szabadnapos volt: Belgium (1 - 0)

Az E-csoport állása:

1. Finnország 1 gy - 0 v

2. Belgium 1 gy - 0 v

3. Lengyelország 1 gy - 1 v

4. Svájc 1 gy - 1 v

5. Albánia 0 gy - 2  v

Következik:

Lengyelország - Finnország (augusztus 21, 20:15)

Belgium - Svájc (augusztus 21, 20:30)

Szabadnapos lesz: Albánia


F-csoport:

Törökország (1 - 0) - Fehéroroszország (0 - 2) 77 - 74

A 2010-es VB-n ezüstérmes törökök is elkezdték a selejtezőket, azzal a szövetségi kapitánnyal, aki akkor felvezette őket a dobogóra, Bogdan Tanjevics mesterrel. A tavalyi Eb-n csúnyán leszereplő társaságból is sokan kimaradtak, gyakorlatilag itt is elmondható, ami a horvátok esetében: a sérültek, lemondók válogatottja (Mehmet Okur, Hedo Turkoglu, Omer Asik, Enes Kanter, Ersan Ilyasova az NBA-sek közül, az éppen visszavonuló Turkcan, valamint Omer Onan, Kerem Tunceri, Cenk Akyol, Oguz Savas pedig a különböző európai élcsapatokból) nevek tekintetében biztosan jobb, mint az amúgy nem rossz Erden, Arslan, Preldzic, Aldemir, Gonlum, Cetin hatosfogat fémjelezte mostani társaság.

A 20 pontos, 6 lepattanót leszedő és 4 blokkot kiosztó Semih Erden és az utolsó másodpercekben egálnál győztes triplát értékesítő Emir Preldzic volt a két hős hazai szemszögből, a 21 egységig jutó Kudrautsau pedig a nagy fehérorosz feltámadás egyik vezére volt, amikor kétszámjegyű harmadik negyedbeli hátrány után is fel tudott kúszni egál közelbe a vendég gárda, de a korábban szlovén válogatott(!) Preldzic elsüllyesztette a nyitányhoz hasonlóan most is hatalmasat küzdő Parahouskiékat. Érdekesség lehet, hogy a korábban Szombathelyen és Körmenden légióskodó Mikahaj Alekszejev 5 perc erejéig a pályán volt (4-ből 0 mezőnyből, 2 lepattanó), miután legutóbb nem tudott bekerülni a 12-es keretbe.

Törökország legjobb dobói: Erden 20, Preldzic 14, Guler 11

Fehéroroszország legjobb dobói: Kudrautsau 21, Parakhouski 17, Ulyanko 16


Csehország (1 - 1) - Olaszország (2 - 0) 53 - 63

Nagy meccsre kényszerítették a remek erőből álló csehek a picit tartalékos (nincs Bargnani és Belinelli), de így is remek formában lévő Pianigiani-legénységet. 21 - 19-re még a 14-ig jutó Houska húzta hazaiak vezettek, majd jött egy 14 - 2-es roham Gallinariéktól, Lóránt Péter leendő római csapattársa, Luigi Datome pedig ziccerével már 33 - 23-nál kétszámjegyűre növelte az olasz fórt a félidő előtt pillanatokkal. A mindössze 14-ből 1-es triplamutatót összehozó csehek hiába védekeztek remekül, ennyire rossz dobóformát semmivel sem tudtak áthidalni, valamint Satoransky, Jelinek és Barton is 10 pont alatt maradtak, így a 13 pontja mellé 7 lepattanót is begyűjtő, valamint 3 gólpasszt és 2 blokkot kiosztó Danilo Gallinari és társai fontos idegenbeli győzelmet arattak, ezzel nagy lépést téve a csoport Top 2-es helyei felé, kedden pedig jöhet számukra a törökök elleni nagy erőfelmérő.

Csehország legjobb dobói: Houska 14, Benda 10, Jelinek 9

Olaszország legjobb dobói: Gallinari 13, Chiotti 10, Hackett 9


Szabadnapos volt: Portugália (0 - 1)

Az F-csoport állása:

1. Olaszország 2 gy - 0 v

2. Törökország 1 gy - 0 v

3. Csehország 1 gy - 1 v

4. Portugália 0 gy - 1 v

5. Fehéroroszország 0 gy - 2 v

Következik:

Olaszország - Törökország (augusztus 21, 20:30)

Portugália - Csehország (augusztus 21, 20:30)

Szabadnapos lesz: Fehéroroszország

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus