Nincs újabb nigériai csoda, nyert Argentína

Az olimpiai kosártorna negyedik játéknapjának utolsó találkozóján Nigéria gyakorlatilag az életéért küzdött, Argentína pedig a továbbjutás matematikai bebiztosításáért, és bizony az általunk várt nagy csata elmaradt, mivel a legutóbb 83(!) pontos vereséget szenvedő, korábban több remek válogatottat az olimpiára kijutástól elütő afrikaiak nem hitték el, hogy lehet keresnivalójuk. Scoláék így simán, nagyobb megerőltetés nélkül lehozták a meccset és már mindenképp a harmadik helyen lépnek tovább csoportjukból, s várnak arra, ki lesz az ellenfelük a brazil-spanyol kettősből. Nézzük, mit érdemes tudni magáról a találkozóról!

A-csoport: Argentína (3 - 1) - Nigéria (1 - 3) 93 - 79

Azok után, hogy két napja 49(!) pontot és 11 hármast kapott a nigériai alakulat az első 10 percben a Team USA-től, most a számára élet-halál mérkőzésnek számító derbin 37-et szórt Aminuéknak a nyitónegyedben Argentína, közte 5-ből 4-es triplázással... Ha ez nem lett volna elég a 18 pontos hátránnyal karöltve, akkor még azt is elmondjuk, hogy az afrikaiak ügyes kezdőirányítója, Tony Skinn térde csúnyán megsérült és kiválni kényszerült az első félidőben, a venezuelai Olimpiai Kvalifikációs Torna egyik hőse, Dagunduro pedig pályára sem léphetett a "kiscsapatnál", lélekben teljesen megtört az amúgy is "félős", nem túl határozott és nagyon összeszedetlen kosárlabdával kiálló Nigéria.

Andres Nocioni, aki eddig nagyon nem volt formában a dél-amerikaiaknál, csak szórta a triplákat és még egy bődületeset is zsákolt, nagyon ment az argentinok szekere, félidőben 57 - 37 volt az állás, látszólag minden eldőlt, semmi tűz és akarat nem volt ugyanis az afrikaiakban. Ike Diougunak sem ment a játék, de amikor már teljesen eldőlt a mérkőzés, akkor már Argentína is visszább vett, Diougu pedig a legeredményesebb nigériaiként zárt, nem tudott javítani az afrikai bronzérmes, Argentína pedig biztosította továbbjutását és harmadik helyét. Két nap múlva az Egyesült Államok ellen zárja a csoportkört a Ginobili vezette alakulat, Nigéria pedig Franciaország ellen próbálhatja meg szépen zárni a tornát, s egy esetleges (de nem valószínű) győzelem esetén marad még sanszuk az afrikaiaknak, amennyiben Litvánia kikapna Tunéziától...

Argentína legjobb dobói: Scola 22, Delfino 18, Nocioni 17

Nigéria legjobb dobói: Diougu 16, Obasohan 15, Oguchi 12