Tunézia 30 percig bírta, Litvánia győzött!

Matematikai esélye még Tunéziának is volt a továbbjutásra az olimpiai férfi kosárlabda torna utolsó játéknapja előtt, de az igazi kérdés már csak az volt, hogy egy győzelemmel tudja-e biztosítani helyét a legjobb nyolc között Litvánia vagy még marad nyitott kérdés Nigéria következő mérkőzésééig. Nagyon sokéig úgy festett, hogy óriási meglepetés születik, hisz 13 ponttal is ment már a meccs elején az Afrika-bajnok, s még a negyedik negyedet is a 17-et szóró Rzig vezette tunéziaiak kezdték előnyből. Ám a csapatként higgadtabb és jobb kondícióban lévő, sokkal tapasztaltabb baltiak végül csak érvényesítették a papírformát, s ezzel biztosították maguknak a negyedik pozíciót a csoportban, amivel Oroszországot, a párhuzamos hatos győztesét kapták ellenfélül a negyeddöntőben.

A-csoport: Litvánia (2 - 3) - Tunézia (0 - 5) 76 - 63

Az összecsapás elején vérszemet kapott a szép dupla duplát teljesítő Mejri (16 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz, 4 blokk) vezette Tunézia, - írd és mondd - 7 pontra volt képes a nyitó játékrészben Litvánia, azaz Kaukenas - a nagyon rutinos hátvéd szerezte az esélyesebb fél összes találatát, ami elég durva, főleg ahhoz képest, hogy az utolsó 4 percben csak a padon foglalt helyet ebben a periódusban... Eközben 11, majd 13 pontos előnyt építettek fel a nyeretlen afrikaiak, aztán Kleiza vezetésével és Jasikevicius remeklésével 22 - 21-nél már csak egy pont hiányzott az európaiaknak a vezetés átvételéhez, ám akkor jött a rutinos Rzig és egy 5 pontos egyéni futással lehűtötte a kedélyeket, 6 ponttal ment Tunézia a félidőben, ami már önmagában a nap meglepetésének számított!

Fordulás után nem az jött, amire mindenki számított, Rzig még jobban beindult, Mejri tarthatatlan volt, a "kiscsapat" pedig újfent kétszámjegyű előnyben találta magát, s a harmadik etapot is vezetéssel hozta le, 4 egységnyi "egérútja" volt Ben Rohmdanéknak, viszont az említett bedobó hamar a kipontozódás szélére sodródott, Litvánia pedig nagyon megnyomta a záró 10 percet elejét, s lehozta az utolsó játékrészt 26 - 9-re, ezzel végeredményben hajrábeli izgalmak nélkül behúzva a derbit. Kijár a dicséret a tunéziaiaknak, akik ha kicsit felkészültebbek fizikálisan és fejben, akkor könnyen meglepetést okozhattak volna, így "csak" emelt fővel búcsúzhatnak a csoportkörben. A rutinos ászai által vezetett litván válogatott pedig felkötheti az alsóneműt,  ugyanis ennél kategóriákkal több kell majd, ha szeretné kiütni a másik csoport győztesét, Oroszországot a negyeddöntőben.

Litvánia legjobb dobói: Songaila, Jasikevicius 13-13, Seuibutis, Kaukenas, Jasaitis 10-10

Tunézia legjobb dobói: Rzig 17, Mejri 16, Ben Rohmdane 12