15 pontos hátrányból fordított és nyert az Alba

Az Alba Fehérvár együttese 15 pontos hátrányból állt fel a félidőre, szoros összecsapást nyert meg Dzunics Braniszlav együttese a Pardubice ellen 84-78-ra.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, O-csoport, 2. forduló
Alba Fehérvár (magyar, 2-0) - BK JIP Pardubice (cseh, 0-2) 84-78 (12-27, 32-17, 22-19, 18-15)

Alba Fehérvár: Taylor 12/3, Edwards 14/3, Shepard 12, Lóránt 18/6, Keller Á. 6.
Csere: Markovics 2, Tóth -, Farr 16, Burgess 4.

Pardubice: Autrey 15/6, Kotas -, Wall 6/3, Svrdlik 12, Necas 14/3.
Csere: Burnett 16, Pulpan 10/6, Skranc 5/3, Kohout -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első két percben nem tűnt úgy, hogy nagyobb gondok lennének, Lóránt és Keller révén tartotta a csehekkel a lépést az Alba, de védekezésben elég komoly problémák voltak Dzunics Braniszlav együttesénél, a vendégek pillanatok alatt megléptek egy 9-0-s rohanással a negyed feléig (5-14). Elöl-hátul nem ment a fehérváriaknak, akik támadásban rengeteg téglát dobtak, míg hátul nem tudták tartani az ezúttal a padon kezdő Burnettet, az amerikai vezetésével 15 pontra nőtt a Pardubice előnye, ennyi is volt a távolság 10 perc játék után (12-27).

Nagyot változott a játék képe a második negyedben: Brandon Taylor vezetésével, gyors kosarakkal 2 perc alatt futott egy 7-0-t az Alba, majd a vendégek időkérése után Lóránt révén hozzátett ehhez még hármat (22-27). Hátul is sokkal jobban zárt a magyar együttes, és bár a csehek dobtak gyorsan 4 pontot, Lóránt vezetésével nagyon megindult a hazai alakulat, Taylor hármasa után pedig a negyed felénél gyakorlatilag beérték ellenfelüket (30-31). Shepard és Edwards percei következtek, egy 7-0-s rohanással megvolt a vezetés is az Albának (39-36), a félidőben pedig egál volt az állás, sikerült tehát gyorsan helyrehozni a gyenge kezdést (44-44).

A fordulás után lényegében fej-fej mellett haladt a két gárda, alig volt olyan pillanat a harmadik negyedben, mikor egy kosárnál nagyobb különbség volt bármelyik fél javára. A hazaiak Farr pontjaival próbáltak meg elszakadni a felvonás legvégén, 5 pontot szórt az amerikai center sorozatban, de Lamb Autrey triplája zárta ezt a szakaszt (66-63).

A negyedik negyed elején Edwards és Lóránt pontjaival 7 pontra távolodott el a fehérvári alakulat (70-63), olyan távolságra, amilyenre a meccs során még egyszer sem, de mielőtt azt gondolhatta volna bárki, hogy eldőlt a találkozó, Necas és Pulpan révén fordítottak a csehek a 35. perc közepére (72-73) - itt azonban kifulladtak a vendégek, támadásban gyakorlatilag befejezték a meccset. Shepard vezetésével megint meglépett ellenfelétől az Alba, Farr kosaraival 8 pontra nőtt az előny az utolsó percben, és bár Pulpan duplája zárta az összecsapást, 84-78-ra így is a magyar együttes diadalmaskodott. A csehek két forduló után két zakóval, az Alba pedig két hazai győzelemmel áll.