15 pontos hátrányból fordítva nyerték meg a bronzot a franciák

A 25 percig pocsékul kosarazó Franciaország De Colo és Batum vezetésével összekapta magát, 67-59-re verte Ausztráliát, így megszerezte a harmadik helyet.

Franciaország - Ausztrália 67-59 (11-16, 10-14, 21-16, 25-13)

25 percnyi francia rémálom. Mills vezetésével jobban kezdett Ausztrália, a találkozó legelejétől kezdve jobban állt az óceániai együttes, pedig a parádéstól nagyon messze volt Boguték játéka is. Az NBA bajnok center kosarával például saját csapata is csak 16 pontnál járt at első negyed végén, de Franciaország elképesztően gyengén és erőtlenül kosarazott - De Colo utolsó másodperces triplájával 11 pontot dobtak az első negyedben, de a második felvonás sem hozott fordulatot. Mindkét csapat gyenge hatásfokkal támadott, és bár az ausztrálok összesen 30 pontot dobtak az első félidőben, így is 9 ponttal vezettek a teljesen indiszponáltnak tűnő gallokkal szemben. Kay és Ingles is 2+1-ekkel jelentkeztek a harmadik negyed elején, 15 pontra nőtt a távolság, úgy tűnt, gyorsan el is dőlhet a találkozó (23-38).

Jött a "Batum és De Colo"-show. A 26. percre is 14 pontos ausztrál előnnyel fordultak a felek (28-42), amikor a franciáknál beindult az eddig a pontig eléggé csendes páros. Kosaraik mellett nagyszerűen játszották meg társaikat, több gólpasszt is kiosztottak, Batum pedig védekezésben is mutatott szép dolgokat. Kettejük vezetésével 2 pontra zárkózott Franciaország a harmadik negyed vége felé (42-44). De Colo egyszemélyes bemutatójával fordítottak is a franciák a záró negyed elején (50-46), de az ezt megelőző 10 perc során teljesen alárendelt szerepet játszó ausztrálok összeszedték magukat, váltott vezetéssel haladtak a felek. Albicy triplája és Gobert első kosara után 4 pontos előnnyel fordultak a franciák a végjátékra, Albicy harmadik hármasa pedig el is döntötte a találkozót. Franciaország 15 pontos hátrányból fordítva 67-59-re győzött, ezzel megszerezte a vb-bronzot.

Franciaország legjobb dobói: De Colo 19/9, Fournier 16/6, Batum 9/3, Albicy 9/9.
Ausztrália legjobb dobói: Ingles 17/3, Mills 15/6, Kay 9.