17 pontos előnyt szerzett a Körmend a visszavágóra

Az Egis Körmend együttese nagyon könnyedén győzött a svéd Boras Basket otthonában, 17 pontos, komoly előnyt szerzett a jövő heti visszavágóra.

FIBA Europe Cup, Első selejtezőkör, 1. mérkőzés
Boras Basket (svéd) - Egis Körmend (magyar) 61-78 (15-21, 13-22, 17-23, 16-12)

Boras Basket: J. Person 6, A. Person 15/6, Andersson 5, Bisping 14/3, Smith 6.
Csere: Johansson 2, Lundstedt 5/3, Gunnarsson 2, Palm 2, Mornar 4.

Egis Körmend: Wright 15/3, Hollins 11/6, Ferencz 3/3, Fanning 21/9, Csorvási 8.
Csere: Bán -, Halász 1, Horti -, Koch 3/3, Tuoyo 16/6, Németh -.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Wright, Csorvási és Ferencz kosaraival rögtön 7-3-mal nyitott a Körmend az első két és fél percben, és látszódott, hogy finoman fogalmazva nem a legacélosabb az ellenfél - bár a vasiak egy kicsit megálltak a pontszerzésben, a negyed felénél Fanning öt pontjával duplaannyi dobott pontnál jártak, mint a hazaiak (7-14). Bisping és a két Person révén tartották magukat a svédek, négy pontra is visszajöttek többször is, de a vendég oldalon Tuoyo kezdett beindulni, így hat ponttal vezetett a magyar együttes (15-21) - úgy, hogy rengeteg üres dobóhelyzet maradt ki Gasper Potocnik csapatánál.

A vendégeknek a második felvonás első felében nagyon nem ment, nem is igazán pörögtek, sok volt a hiba, így a svédek tudták tartani magukat, négy pontra megint feljöttek a felvonás közepén (25-29). A félidő végére állt össze újra a piros-feketék támadójátéka, Tuoyo, Hollins és Csorvási vezetésével egy 14-2-es szakaszt produkáltak a nagyszünetig, és bár a hazaiak egy büntetőjével zárult az első 20 perc, így is 15 ponttal jobban állt a Körmend a második felvonás végén (28-43) - osztálykülönbség volt a két együttes között.

A fordulás után jobban kezdtek a hazaiak, de 34-45 után egy 11-0-val végleg leszakította magáról ellenfelét Gasper Potocnik alakulata (34-56) - ezt az előnyt tartották a körmendiek a harmadik negyedben (45-66), a záró felvonásban pedig ugyan 18 pontig vissza tudott "kapaszkodni" a Boras Basket, de azonnal jött egy 9-0-s szakasz Hollins, Csorvási, Fanning és Tuoyo révén (51-78). A svédek egy 10-0-val zárták a találkozót, így nem lett kiütéses, csak nagyarányú a vereségük, de a Körmend így is 17 ponttal győzött, nagy előnybe került a jövő heti visszavágó előtt (61-78).