18 percig bírta az Olaj Lengyelországban

Az első negyedben kifejezetten jól játszott a Szolnok a Stelmet Zielona Gora vendégeként, 18 perc után még látótávolságon belül volt (35-31), aztán a második felvonás végén és a harmadik elején eldöntötték a meccset a lengyelek, akik végül 83-63-ra győztek.

Bajnokok Ligája, E-csoport, 5. forduló
Stelmet Zielona Gora (lengyel, 2-3) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-4) 83-63 (20-21, 23-10, 22-15, 18-17)

Stelmet Zielona Gora: Koszarek 7/3, Zamojski 22/18, Moore 4, Djurisics 14/3, Vaughn 6.
Csere: Florence 12/6, Zaytsev 3/3, Kelati 5/3, Gruszecki 6/6, Hrycaniuk 4 , Der -.

Szolnoki Olaj KK: Kinney 4, Vojvoda 14/6, Barnies 10/6, Eilingsfeld 10/6, Wright 5.
Csere: Wittmann 3/3, Boriszov 11/3, Rudner -, Popovics 4, Hajdu 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedet kifejezetten jól kezdte az Olaj - a hazaiak ugyan rendszeresen betaláltak, főleg Djurisics kapkodta magát az elején, de Vojvoda ihletett formában kezdte a mérkőzést, a vendégek első 12 pontjából 10-et ő szerzett, mind a négy vállalása hibátlan volt (két tripla közte), így 5 perc játék után vezetett a magyar bajnok (11-12). Eilingsfeld és Kinney révén négypontos előnyre tett szert a Szolnok, fordított a Zielona Gora, de Barnies duplájával előnnyel zárta az első 10 percet Sztojan Ivkovics legénysége (20-21). A második felvonás aztán pocsékul indult a magyar gárda számára, mivel Boriszov egy dupláján kívül egyetlen pontot sem tudtak felírni a táblára az első négy és fél perc alatt, míg a hazaiak az egykori Olaj-játékos, Florence vezetésével (két tripla és összesen 8 pont ebben a periódusban) 10 ponttal megléptek, a 15. percben időt kért Ivkovics (33-23). Boriszov 5 pontjával szedte magát össze az Olaj, Barnies hármasa után pedig 4 pontra csökkent a hátrány a 19. perc kezdetére (35-31), a lengyelek viszont 8-0-val zárták a félidőt, így 12 pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre (43-31).

A fordulás után megint beragadt a Szolnok, az első félidő végét is beleszámítva 6 és fél perc alatt 16 pontot szóró Zamojski vezetésével 20 pont fölé nőtt a vendégek hátránya a 25. perc közepére (57-34), ezzel lényegében eldőlt a mérkőzés. 24 pont is volt a Zielona Gora előnye, aztán 63-40 után kicsit bealudtak, egy 6-0-val 17 pontra visszajött az Olaj, de a lényegi dolgok nem változtak, Djurisics duplája zárta a negyedet (65-46). A záró felvonásban Gruszecki is beszórt gyorsan két triplát, így állandósult a felek közötti több mint 20 pontos differencia. Gyakorlatilag a teljes negyedik negyedben valamivel 20 fölött vezettek a lengyelek, próbálták már lazára venni a figurát, mivel a győzelem megvolt nekik, a Szolnok pedig próbálta tartani a hátrányát. Ez sikerült is - végeredményben 83-63-ra győzött a Stelmet Zielona Gora, amely ezzel megszerezte második győzelmét, a Szolnok pedig 1-4-es mérleggel áll a Bajnokok Ligájában.