31 pontos vereséget szenvedett a Sopron

A FIBA Europe Cup 4. fordulójának zárómeccsén a Sopron KC a 17. percben még csak 4, a 24. percben viszont már 36 ponttal volt elmaradva a Nanterre-től - végül sima vereséget szenvedett Sabáli Balázs csapata Franciaországban.

FIBA Europe Cup, D-csoport, 4. forduló
Nanterre 92 (francia, 4-0) - Sopron KC (magyar, 1-3) 106-75 (29-20, 27-18, 29-22, 21-15)

Nanterre 92: Warren 3/3, Butterfield 24/12, Riley 11/3, Morency 11/3, Lessort 9.
Csere: Zanna 12, Schaffartzik 9/9, Invernizzi 11/3, Conklin 12, Tchouaffe 4.

Sopron KC: Threatt 13/6, Mills 8/6, Lewis 7/3, Dufault 10, Spica 13.
Csere: Bán 8, Takács -, Ruják 5, Élő 11/3, Kántor -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Butterfield és Warren révén jobban kezdett a Nanterre, de a rengeteg kosárt hozó első negyed első felében kiválóan tartotta magát az SKC, Spica volt ezúttal is a vezér a soproniaknál, Mills pedig két triplával jelentkezett, így 6 perc játék után vezetett Sabáli Balázs együttese (14-16). Morency és Dufault váltottak kosarakat, aztán Schaffartzik a negyed utolsó bő egy percében beemelt három triplát is, itt ugrottak meg a vendéglátók (29-20). A palánk alatti embereket (Morency, Conklin) és Butterfieldet sem sikerült tartani, de -13-ról visszajött még a 16. perc végére 4 pontra a magyar csapat egy 9-0-s sorozattal (40-36). Itt jött egy 10-0-s hazai roham, majd az utolsó másfél percben Conklin vezetésével még egy 6-0 is, ezzel a félidőben már 18 pont volt a differencia a két fél között (56-38).

A fordulás után Butterfield (Zanna és Riley) kosaraival 18-0-lal nyitotta a játékrészt a Nanterre, így a 8 perccel korábban még 4 pontos különbségből 36 lett a 24. percre (74-38), gyakorlatilag minden lényeges kérdés eldőlt. Threatt és Dufault révén megindult felfelé a Sopron, Élő is betalált többször is (8 pontot szerzett csak ebben a szakaszban), így Conklin utolsó másodperces pöcijével is visszajött 25 pontra az SKC. A záró 10 percben Bán Tibor pontjai jelentettek némi pozitívumot a vendégek számára, de lényegében a 17-24. perc között minden komoly kérdésre választ kaptunk. A végén 106-75 arányban győzött a Nanterre, amely ezzel továbbra is hibátlan maradt, míg a Sopron 1-3-as mérleggel a csoport harmadik helyén áll.