32 pontos hátrányba került a Körmend Velencében

Az első negyed után még vezettek a vasiak az olasz bajnok és listavezető otthonában, de a hazaiak ezt követően többször is átrohantak a magyar csapaton.

FIBA Europe Cup, Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
Umana Reyer Venezia (olasz) - Egis Körmend (magyar) 83-51 (16-19, 23-9, 21-13, 23-10)

Venezia: Haynes 5/3, Jenkins 9/6, Bramos 2, Peric 13/3, Watt 6.
Csere: Johnson 10, Tonut 10/6, Daye 6, De Nicolao 10/6, Ress -, Biligha 9, Cerella 3/3.

Körmend: Wright 3/3, Hollins 11/6, Ferencz 3/3, Tuoyo 2, Horti 6.
Csere: Davis 2, Halász 2, Fanning 7/3, Csorvási 10, Németh 5/3.

A meccs teljes statisztikáját itt találjátok!

Nem kezdett jól a Körmend, a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést az elején, és az első öt percben végig vezettek is (9-7). A fordulat az első negyed felénél következett be, amikor egy körmendi triplával már vendég vezetést mutatott az eredményjelző, majd bő egy percnyi kosárcsendet követően folyamatosan növelte fórját Gasper Potocnik legénysége, egészen 5 pontig (14-19). Az első 10 perc végén 3 ponttal vezetett a magyar alakulat (16-19), de a második felvonás elején átrohant a Körmenden a regnáló olasz bajnok, 10-0-t futott a vendéglátó kevesebb mint négy perc alatt (26-19). A 17. percben nőtt először 10 pont fölé a differencia (34-23), és a félidő végén Peric triplájával lett újfent 11 pont a távolság (39-28).

A fordulás után megint beindult a második felvonás elején látott olasz henger - Peric megint betalált, de a Tonut-Biligha kettős megállításával is voltak gondjai a vasiaknak, Daye pedig szépen osztogatott, így bő négy perc alatt egy 12-0-t futott a Venezia (51-28). A Körmend nagyjából rendezte a sorait, 14 pontra sikerült visszajönniük, de a játékrész két olasz kosárral és 19 pontos hazai előnnyel zárul (60-41). A negyedik negyed megint a vendéglátó kezdésétől volt hangos, ezúttal egy 12-3-mal már 30 pont közelébe növelte előnyét a Venezia (72-44). Mindent megpróbált a Körmend, de a magasabb sebességi fokozaton játszó olaszok a 38. perc környékén ezt a határt is áttörték (80-49). Az utolsó másodpercben Peric még egy 2+1-gyel zárta a mérkőzést, amelyet 32 ponttal, 83-51-re nyert meg a Venezia.