A 20 pontos Hanga vezetésével elődöntős a Laboral Kutxa

A 20 pontos, 6 triplát dobó, 31 VAL-ig jutó Hanga Ádám vezetésével győzött 79-77-re a Copa Del Rey negyeddöntőjében a Laboral Kutxa.

Rio Natura Monbus - Laboral Kutxa: 77 - 79 (12-24, 18-11, 30-23, 17-21)

Hanga 32:08 alatt 20 pontot szerzett 1/2-es dupla- és 6/7-es triplamutatóval (31 VAL). Volt 8 pattanója, amiből 1 támadópattanó volt, és 2 gólpasszt, 3 szerzett labdát, 1 eladott labdát és 3-3 kiharcolt, valamint beütött faultot is feljegyeztek a neve mellé.

Az elmúlt hétvégén könnyedén győzelmeskedő Laboral Kutxa ezúttal pokolian megszenvedett a jóval magabiztosabb arcát mutató obradoiroi csapat ellen, ám HANGA ÁDÁM ponterős és sokoldalú játékával megmentette a baszkokat! Villámrajtot vett Adam Waczynski és Eimantas Bendzius tripláival a Rio Natura Monbus (6-0), ám Fabien Causeur és Hanga Ádám remeklésével hamar rendezte sorait a Vitoria (8-17). Honfitársunk ellenállhatatlan üzemmódban pattogtatott, elsősorban periméterről jelentett óriási veszélyt. Az első etapot összeszedett, karakán játékkal nyerte a Laboral Kutxa (12-24), ám a második negyed derekán kilenc sikertelen egymást követő támadása után megérezte a felzárkózásra való lehetőséget az Alec Brown-Tyler Haws fémjelezte Rio Natura Monbus (26-30). A félidő egyértelműen a ritmusát veszítő, az esélyesség terhe alatt kissé megroppant Baskoniának jött jobban (30-35).

A harmadik negyed elején még a baszkok juttatták érvényre szándékukat Jannisz Buruszisz révén (38-44 – 24. perc), ám Donnie McGrath és Santiago Yusta hatékony performansszal vetették észre magukat, amelynek hatására egyértelműen megakadt a Laboral Kutxa offenzívája (49-47). A vitoriai gólcsendet ezúttal is Hanga Ádám triplája szakította meg, ám ennek ellenére is maradt a minimális előny az obradoiroi gárdánál (60-58). Óriási küzdelem zajlott a záró etapban, minden pontért vért izzadtak a felek, szinte tapintani lehetett a feszültséget (65-65). És ki más, mint Hanga Ádám hatodik hárompontosa adta vissza a baszk vezetést a végjátékban, amely után Darius Adams nagyon fontos 2+1-es akciót értékesített (70-75). A Rio Natura Monbus azonban a végsőkig harcolt és Adam Waczynski kezében még ott volt az egyenlítés lehetősége, ám a büntető leperdült a gyűrűről, amely megpecsételte az obradoiroiak sorsát.

A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Brown 14/9, Haws 11/3, Triguero 11, Bendzius 11/9.
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Hanga Ádám 20/18, Causeur 19, Adams 14/6.