A 24 pontos Hanga vezette győzelemre a Baskoniát

Tegnap este a 24 pontig jutó Hanga Ádám vezetésével, leginkább a 40-21-es harmadik negyednek köszönhetően a Baskonia legyőzte a Gran Canariát.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 29. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (19-8) - Herbalife Gran Canaria (18-10) 95-90 (21-18, 17-25, 40-21, 17-26)

Az első negyed elején még McCalebb és Planinic vezetésével a kanári-szigeteki együttes vezetett, aztán Budinger és Voigtmann kosaraival átvette az irányítást a hazai alakulat (21-18). A második felvonás elején fej-fej mellett haladt a két csapat, majd O'Neale és Aguilar vezetésével a Gran Canaria került fölénybe, a félidőben 5 ponttal jobban is álltak a vendégek (38-43). A fordulás után Beaubois és Hanga irányításával a vitoriai alakulat kiegyenlített, de a 26. perc végéig nem tudtak meglépni a Gran Canariától. 60-59 után azonban a zsinórban 11 hazai pontot szerző Hanga vezetésével, majd Budinger és Laprovittola jó dobásaival futott egy 16-2-s szakaszt a Baskonia, és 14 pontos előnyük volt 10 perccel a vége előtt (78-64). Nem dőlt el azonban a mérkőzés, 80-66 után ugyanis egy 10-0-s vendég roham következett, így a 35. perc elején megint nyílt volt a találkozó (80-76). Három pontokra ugyan visszajött többször is a Gran Canaria ezt követően, de mindig volt, aki a hazaiaknál be tudott találni a kritikus pillanatokban - a végjátékban 7 pontra elléptek Hangáék, és végül 95-90-re nyertek.

Hanga Ádám 25 percet töltött a parketten, és kiválóan teljesített, hiszen 24 pontot szórt (5/8 dupla, 3/7 tripla, 5/5 büntető), volt 3 gólpassza, 2-2 pattanója és szerzett labdája, illetve 4 beütött és 4 kiharcolt faultja, ami 24 VAL-t ért - ezúttal támadásban is ő volt a legjobb Baskonia-játékos.

A Baskonia legjobb dobói: Hanga Ádám 24/9, Beaubois 16/6, Budinger 15/3.

A Gran Canaria legjobb dobói: Kuric 16/6, McCalebb 14, Planinic 13, Aguilar 13/9.